Rekord aukcyjny Jacka Yerki!

W tym pełnym emocji sezonie aukcyjnym rekord pada za rekordem. I rzeczywiście, dziś możemy informować o kolejnym rekordzie cenowym. Tym razem doszło do niego na aukcji "Sztuka Fantastyczna. Surrealizm i Realizm Magiczny" w Desie Unicum. Obraz Jacka Yerki (właść. Jacka Kowalskiego) pt. "Światło dla każdego" został sprzedany za 408 tys. zł! A górna estymacja dzieła wynosiła "zaledwie" 90 tys. zł!

Jest to duży skok cenowy prac artysty - ostatni rekord Yerki padł w Sopockim Domu Aukcyjnym w lutym br., gdzie podczas aukcji praca pt. "Watergate II" została sprzedana za 264 000 zł. Jak widać grono miłośników twórczości malarza powiększa się z miesiąca na miesiąc.

Obrót wczorajszej aukcji wyniósł ponad 2 mln złotych. Licytowane były także m.in. dzieła Beksińskiego, Sętowskiego, Olbińskiego czy Novaka-Zemplińskiego. Zobacz wyniki aukcji.

Jacek YERKA (właśc. Jacek Kowalski) (ur. 1952, Toruń)
"Światło dla każdego", 1988

akryl/płótno, 73 x 81 cm
sygnowany i datowany p.d.: 'JERKA 88'

Sprzedane
340 000 zł  (408 000 zł z opłatą aukcyjną)
Estymacja:
75 000 - 90 000 zł