Przewodnik kolekcjonowania sztuki najnowszej 2

Dla pierwszych 100 osób przysługuje RABAT 21%!


Mamy dla Państwa wyjątkową ofertę - już od dzisiaj, 12 kwietnia, można nabyć Przewodnik kolekcjonowania sztuki najnowszej 2 autorstwa Piotra Bazylki i Krzysztofa Masiewicza - zapalonych kolekcjonerów sztuki aktualnej - z rabatem 21%! Promocja obejmuje pierwsze 100 osób! Oferta ważna jest do 31 maja. 

Podczas zakupu wystarczy zaznaczyć „Mam kupon rabatowy" i wpisać kod „ARTINFO21” .

 Link do sklepu: Przewodnik kolekcjonowania sztuki najnowszej 2 

Piotr Bazylko i Krzysztof Masiewicz
Przewodnik kolekcjonowania sztuki najnowszej 2
Objętość: 360 stron
Wymiary: 160 x 225 mm
Okładka: miękka
Cena: 90 PLN
Fundacja Sztuki Polskiej ING, Fundacja Bęc Zmiana, Warszawa 2019


Dokładnie 11 lat po ukazaniu się bardzo cenionego Przewodnika kolekcjonera sztuki najnowszej Piotra Bazylki i Krzysztofa Masiewicza, ukazuje się zupełnie nowa wersja tej książki. Przewodnik kolekcjonowania sztuki najnowszej 2 to zasób najnowszej wiedzy o tym jak działa rynek i świat sztuki. Podane subiektywnie i z pierwszej ręki wiadomości są wsparte osobistym doświadczeniem, a jednocześnie bazują na dociekliwości autorów od wielu lat będących kolekcjonerami. Książka napisana jest z myślą o tych, którzy na drodze kolekcjonowania sztuki stawiają pierwsze kroki, ale także dla tych, którzy od dawna pasjonują się sztuką najnowszą. Publikacja ma zachęcić do kolekcjonowania sztuki najnowszej i pokazać, że nie jest to takie trudne, a na pewno jest fascynujące.
 
Piotr Bazylko i Krzysztof Masiewicz aktywnie kolekcjonują sztukę najnowszą od blisko 20 lat. Od wielu lat propagują również kolekcjonowanie sztuki najnowszej. Najpierw, od 2006 roku, jako autorzy bloga ArtBazaar, a później jako autorzy książek o sztuce i kolekcjonowaniu sztuki. 

„Żyjemy w naprawdę ciekawych czasach. Nasze pokolenie – być może jako jedno z pierwszych – ma niebywałą szansę, aby za pomocą wielu indywidualnych kolekcji pokazać następnym pokoleniom sztukę, która nam towarzyszy i która nas inspiruje –  piszą we wstępie autorzy Przewodnika kolekcjonowania sztuki najnowszej 2. 

W napisanej na nowo wersji Przewodnika obok mocno rozszerzonej i zaktualizowanej części poradnikowej na temat kolekcjonowania sztuki najnowszej, autorzy przygotowali również nowe rozdziały poświęcone między innymi:
inwestowaniu na rynku sztuki najnowszej i współczesnej (rozdział: Kolekcjonowanie czy inwestowanie?);
ciekawym wydarzeniom w świecie sztuki oraz na światowym rynku sztuki (rozdział: Rok kolekcjonerki i kolekcjonera);
najważniejszym polskim kolekcjom publicznym, korporacyjnym i prywatnym a także najciekawszym polskim dziełom sztuki powstałym w XXI wieku;
opiniom o rynku sztuki w Polsce i na świecie

Ta bogato ilustrowana książka powinna znaleźć się na półce każdej kolekcjonerki i kolekcjonera sztuki najnowszej. Ale również na półkach osób, które dopiero planują zakupy dzieł sztuki. Autorzy bowiem w sposób przystępny i ciekawy przygotowują nowe adeptki i nowych adeptów kolekcjonowania sztuki najnowszej do postawienia pierwszych kroków na tym polu. Jednocześnie jednak unikają zdecydowanych sądów i szanują własną drogę każdej kolekcjonerki i każdego kolekcjonera do stworzenia własnych kanonów. 

„W naszym przewodniku znajdziecie listę dziesiątek książek, które dobrze jest przeczytać, katalogów, które warto kupić, wystaw, które wypadałoby zobaczyć. Ale pamiętajcie – to tylko nasza propozycja. To Wy musicie znaleźć swoją własną drogę do swojej kolekcji. Czasami będzie to kolekcja składająca się z pięciu grafik, a czasami z kilkuset prac: malarstwa, rzeźby czy wideo. Ta książka jest dla jednych i drugich. Nie jest to podręcznik, ale właśnie przewodnik. Tylko Wy wiecie, dokąd Was poprowadzi” – piszą Piotr Bazylko i Krzysztof Masiewicz.

 

------------------------------------------
Informacje i kontakt:
Bogna Świątkowska, bogna@beczmiana.pl | Fundacja Bęc Zmiana: www.beczmiana.pl