Promocja książki "101 polskich artystów współczesnych".

Premiera publikacji Kamy Zboralskiej zbiegła się z ogłoszeniem tegorocznych wyników "Kompasu Młodej Sztuki".


W środę 11 grudnia w Muzeum im. Bolesława Biegasa odbyła się promocja nowej książki Kamy Zboralskiej pt. "101 polskich artystów współczesnych. Wybitnych, uznanych, debiutujących". Wydarzenie zgromadziło liczną publikę. Składało się z dwóch części: promocji albumu oraz ogłoszenia wyników 9. edycji konkursu "Kompas Młodej Sztuki". Książka powstała z myślą o wszystkich miłośnikach sztuki, szczególnie współczesnej. Album prezentuje zarówno uznanych polskich artystów współczesnych, jak i też artystów debiutujących, ale już ze znaczącym dorobkiem.  

Rynek dzieł sztuki, zwłaszcza współczesnej jest niewzykle dynamiczny - z tego powodu książka stanowi niezwykle pomocne źródło dla galerii, domów aukcyjnych, kolekcjonerów oraz jest drogowskazem dla tych, którzy chcieliby dopiero zacząć inwestować w sztukę. W książce każdy z pewnością znajdzie nazwiska bliskie jego estetyce, a zamieszczone w niej notowania aukcyjne pozwolą się zorientować czy ceny są w zasięgu ich finansowych możliwości.  ​​W związku z tym publikacja cieszy się ogromną popularnością wśród czytelników.

Kama Zboralska jest dziennikarką i inicjatorką "Kompasu sztuki" oraz "Kompasu młodej sztuki" drukowanych co roku na łamach dziennika Rzeczpospolitej.

"Kompas młodej sztuki" jest rankingiem najlepszych polskich artystów do trzydziestego piątego roku życia. Lista układana jest według punktacji przyznawanej przez kilkadziesiąt polskich galerii sztuki (prywatnych i państwowych). W bogato ilustrowanej publikacji "101 polskich artystów współczesnych" znaleźli się artyści powszechnie uznani oraz artyści debiutujący, m.in. twórcy niejednokrotnie wyróżniani w "Kompasie", np. Bartosz Kokosiński, Ewa Juszkiewicz, Łukasz Stokłosa czy Jakub Julian Ziółkowski. 

W tym roku na podium znalazły się trzy kobiety: Irmina Staś, Agnieszka Polska i Katarzyna Karpowicz. W trakcie otwarcia wręczono główną nagrodę - tygodniowy wyjazd stypendialny do Nowego Jorku, ufundowany przez Sławomira Góreckiego, właściciela Piękna Gallery. 

Publikację można nabyć w siedzibie Artinfo.pl lub zamówić pod adresem e-mail: biuro@artinfo.pl. Dostępna jest również w księgarniach Art Bookstore (Desa Unicum, CSW, MNW, MNK). Od stycznia 2020 roku będzie ją można również zakupić w sieci salonów Empik. 

Cena albumu: 69 zł 

ZESTAW ŚWIĄTECZNY: Książka i raport z rynku sztuki za 99 zł. 

 Wystawę prac artystów, którzy zajęli pierwsze dziesięć miejsc w rankingu "Kompasu Młodej Sztuki 2019" można oglądać w Warszawie w Fundacji im. Bolesława Biegasa do 10 stycznia 2020.

 

 

Fot. Artinfo.pl