„Portret osobisty, czyli bliskie spotkanie z... vol. 3”! - drugie spotkanie cyklu

Zapraszamy na drugie spotkanie w ramach tegorocznego cyklu „Portret osobisty, czyli bliskie spotkanie z... vol. 3”! Tym razem spotkanie odbędzie się ONLINE – na fanpage'u Wszyscy Jesteśmy Fotografami. 6 sierpnia o 18:00 BLISKIE SPOTKANIE z... Silvią Pogodą i Martą Malikowską. 


Porozmawiamy o portretowaniu jako o sztuce i portretowaniu jako spotkaniu, o wcielaniu się w rolę, o możliwościach przedstawienia i poznania prawdy w człowieku. Oraz o tym, jak z każdym z tych zadań radzi sobie fotografia, a jak – teatr.
Zobaczymy też po raz pierwszy portrety, które wybranym w ramach rekrutacji 7 osobom wykonała SILVIA POGODA, podpytamy też fotografkę o jej metody pracy, podejście do fotografii i portretu.
W spotkaniu udział wezmą również bohaterowie wykonanych przez Silvię Pogodę zdjęć.
Nadajemy z Teatru Powszechnego, któremu dziękujemy za gościnę!
Rozmowę poprowadzi Justyna Dżbik-Kluge – dziennikarka radiowo-telewizyjna, zajmująca się tematyką społeczną i kulturalną. Przez 7 lat gospodynią magazynu kulturalnego TVP Warszawa „Qadrans Qltury”, przez 9 pracowała w Polskim Radiu – w Czwórce i w Jedynce. Od 2016 roku związana z Radiem ZET, gdzie prowadzi cotygodniową audycję z udziałem Słuchaczy „Halo ZET”. Kiedy nie spędza czasu przy mikrofonie, czyta książki, o które później, w imieniu publiczności, wypytuje autorów podczas otwartych spotkań promocyjnych.

******

MARTA MALIKOWSKA
Aktorka, performerka, wokalistka. W 2005 roku ukończyła PWST w Krakowie. W latach 2006–2009 aktorka Teatru Współczesnego w Szczecinie, 2009–2015 – Teatru Współczesnego we Wrocławiu, w latach 2016–2017 zaś – grała na deskach Teatru Polskiego w Bydgoszczy. Od stycznia 2017 mieszka w Warszawie. Współpracuje z Teatrem Nowym w Warszawie, Teatrem Rozmaitości, Teatrem Gorki w Berlinie oraz Teatrem Słowackiego w Krakowie. Jej dorobek artystyczny to ponad 50 ról w teatrze, filmie, teledyskach. W 2006 roku uhonorowana nagrodą za debiut filmowy na Festiwalu Filmowym w Gdyni. Stworzyła postać Paziny w serialu „Ślepnąc od Świateł” w reż. Krzysztofa Skoniecznego. Współliderka zespołu Malikowska i Brożek.

Zdjęcie Marty Malikowskiej: fot. Jacek Piątek. 

SILVIA POGODA
Pracuje jako fotografka, reżyserka, ilustratorka i felietonistka. Urodziła się w Czechosłowacji. Wychowała się w Bańskiej Bystrzycy, gdzie w latach dziewięćdziesiątych powstały jej pierwsze czarno-białe zdjęcia i próby w ciemni. Na Słowacji skończyła studia doktoranckie na kierunku nauk politycznych na Uniwersytecie w Bańskiej Bystrzycy. W latach 2007–2010 studiowała w Instytucie Twórczej Fotografii na Uniwersytecie Śląskim w Opawie (Czechy). Równocześnie studiowała na Akademii Sztuk Pięknych w Wiedniu, gdzie mieszkała przez wiele lat. Prowadzi potrójne życie mieszkając pomiędzy trzema krajami Polską, Słowacją i Chorwacją. Fotografuje dla marek modowych, tworzy rysunki dla magazynów internetowych i drukowanych oraz pisze teksty. Publikowała między innymi w „VIVA!”, „USTA”, „Pure”, „Fathers”, „Hitchhiker”, „Kikimora”, „Ładnebebe”, „Podróże”, „Wysokie Obcasy”. Prowadzi bloga www.iwanttobeafool.com i jest ambasadorką Fujifilm Polska. Jej prace były wystawiane na licznych wystawach indywidualnych i zbiorowych w Serbii, Rumunii, Austrii, Słowacji, Czechach i Polsce. Mama trzyletniej Gai i sześcioletniego Leo.