Piękne prace Anny Szprynger w Nowym Sączu.

Wystawa potrwa do 30 listopada br.


Anna Szprynger urodziła się w 1982 roku w Warszawie. Studiowała grafikę i malarstwo w Kolegium Sztuk Pięknych w Kazimierzu Dolnym i na Uniwersytecie Marii Curie – Skłodowskiej w Lublinie. W 2014 roku obroniła pracę doktorską na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, pod kierunkiem profesor Doroty Grynczel.

Miała 25 wystaw indywidualnych, m.in. w Slag Gallery w Nowym Jorku (2019), Galerie Lindner w Wiedniu (2017), Muzeum Narodowym w Gdańsku (2014), Galerii EL w Elblągu (2014), Państwowej Galerii Sztuki w Sopocie (2012). Brała udział w ponad 50 wystawach zbiorowych. W 2013 została laureatem Prix Marin na paryskim Salon Réalités Nouvelles a w 2015 otrzymała Nagrodę Arteonu za 2014 rok.


Nowosądecka Mała Galeria
Galeria powstała w 1979 roku. Promuje i prezentuje sztukę współczesną. Organizuje wystawy indywidualne, zbiorowe problemowe artystów polskich i zagranicznych,tworzących w wielu dyscyplinach twórczych. Zapraszani są do galerii ludzie sztuki i osobowości artystyczne z kraju i zagranicy.
Jest organizatorem spotkań autorskich z osobowościami świata kultury reprezentującymi m.in.:poezję, muzykę (kompozytorzy, śpiewacy operowi), literaturę, fotografię, teatr. Corocznie galeria przygotowuje Mały Festiwal Form Artystycznych - interdyscyplinarne spotkanie artystów. Galeria nagrodzona Srebrnym Talarem '94 za najciekawszą inicjatywę kulturalną roku w województwie nowosądeckim.

Anna Szprynger - Mutacje

Nowosądecka Mała Galeria
Jagiellońska 35
Nowy Sącz
.
9.11 – 30.11.2021
wystawa w ramach XXIX Małego Festiwalu Form Artystycznych