Na pięciu piętrach surowej przestrzeni Central Bergère (17, Rue de Faubourg Poissonnière) rozmieszczone są ekspozycje kilkudziesięciu galerii z całego świata. Założeniem powstałego w 2015 roku Paris Internationale jest nomadyczne podejście do organizacji swoich wystaw, jednak przestrzeń przy Rue de Faubourg inspiruje już drugi rok z rzędu. Kiedy jest się na miejscu, nie ma wątpliwości dlaczego!
W 10. edycji wydarzenia udział bierze 75 galerii z 19 krajów. Wśród nich aż cztery reprezentują Polskę, to: Dawid Radziszewski, Gunia Nowik Gallery, Turnus i Stereo.
Na pierwszym piętrze budynku Dawid Radziszewski prezentuje prace Tatjany Danneberg, która w oryginalny sposób przenosi w swojej twórczości zdjęcia analogowe na płótno, eksperymentując z materiałami.
Galeria Gunia Nowik została przez Paris Internationale bardzo pozytywnie zaskoczona - reprodukcja pracy reprezentowanej przez nią artystki znalazła się na okładce czasopisma wydawanego przez targi. Chodzi o wielkoformatową kokardę autorstwa Hannah Sophie Dunkelberg z Berlina, która wzbudza duże zainteresowanie. Obok jej prac na drugim piętrze Gunia Nowik pokazuje także abstrakcyjne obrazy Agaty Bogackiej, które zdecydowanie wyróżniają się na tle wszystkich galerii, które najczęściej stawiają na figurację.
Przestrzeń galerii Turnus przyciąga duże zainteresowanie kolekcjonerów i zapewnia satysfakcjonujące zakupy. Jej idea wyraźnie współbrzmi z celami Paris Internationale, czyli stawianiem na młode talenty i rodzajem eksperymentalności w sztuce. Tu malarstwo Ant Łakomsk wchodzi w dialog z instalacjami-rzeźbami Piotra Kowalskiego.
Galeria Stereo także postawiła na prace dwojga malarzy: Barbary Wesołowskiej i Piotra Bury Łakomy (seria obrazów „Shapeless Body House” z 2023).
____________________________________________
Galeria DAWID RADZISZEWSKI
____________________________________________
Gunia Nowik Gallery
____________________________________________
Galeria STEREO
__________________________________________
TURNUS
____________________________________