Padają kolejne rekordy na aukcjach!

Podczas wczorajszej aukcji w Desie Unicum prace Łempickiej, Makowskiego i Cybisa sprzedały się za rekordowe kwoty!

Przedwczoraj pisaliśmy o rekordzie aukcyjnym Leona Wyczółkowskiego, a dziś z przyjemnością zawiadamiamy o kolejnych rekordach cenowych, które tym razem padły podczas wczorajszej aukcji "Sztuki Dawnej. XIX wiek, Modernizm, Międzywojnie" w Desie Unicum.

Za blisko 4,5 mln zł został sprzedany obraz pt. „Czytająca I” pędzla Tamary Łempickiej. Identyczną kwotę osiągnęło dzieło Tadeusza Makowskiego pt. „Dzieci i zwierzęta” (4 484 000 zł  z opłatą aukcyjną), które stało się najdroższą pracą tego artysty na świecie. Zbliżające się wielkimi krokami święta Bożego Narodzenia z pewnością przyczyniły się do rekordu aukcyjnego Bolesława Cybisa, którego arcydzieło pt. "Boże Narodzenie w Łowiczu" sprzedało się za 1,6 mln zł!

Łączny obrót na aukcji wyniósł ponad 23 mln zł! 45 z 55 wystawionych obiektów znalazło nowych właścicieli. Trwająca pandemia i puste sale aukcyjne nie zrażają kolekjonerów dzieł sztuki!

Suma sprzedaży: 22 959 260 zł razem z opłatą aukcyjną

Tadeusz MAKOWSKI (1882 Oświęcim -1932 Paryż)
„Dzieci i zwierzęta (Jardin d’acclimatation)", 1928
olej/płótno, 80 x 100 cm

Tamara ŁEMPICKA (1898-1980)
"Czytająca I" ("La Liseuse I"), około 1951
olej/płótno (dublowane), 79,5 x 56,2 cm

Bolesław CYBIS (1895-1957)
"Boże Narodzenie w Łowiczu", 1930
olej, tempera (technika mieszana)/sklejka, 86 x 77,5 cm