Ostatnie dni wystawy!

Paryż-Osaka-Warszawa | Wystawa Beksińskiego do 4 września!


Paryż-Osaka-Warszawa | Wystawa Beksińskiego
Do 4 września 2021 r.

Jedyną okazją, aby zobaczyć ponad 40 prac olejnych Zdzisława Beksińskiego ze słynnej kolekcji japońskiej jest wystawa, która trwa do 4 września 2021 w Galerii Domu Aukcyjnego Agra-Art.

Zbiór ten został stworzony przez anonimowego kolekcjonera z Japonii. Zakupione w 1990 r. w Galerii Piotra Dmochowskiego w Paryżu obrazy miały stanowić trzon kolekcji Muzeum Sztuki Wschodnioeuropejskiej w Osace. Japońska świątynia sztuki Beksińskiego wkrótce po otwarciu została jednak zamknięta, zaś wszelki ślad po cennych dziełach zaginął. Kolekcja została odnaleziona dopiero przez Dom Aukcyjny Agra-Art w 2018 r. Jej powrót do Polski uzupełnia znaczną lukę w obrazie dorobku jednego z najbardziej rozpoznawanych polskich artystów.

Na wystawe zobaczymy ponad 30 nieznanych dotąd na polskim rynku sztuki prac Zdzisława Beksińskiego. Uzupełnieniem wystawy jest 13 dzieł sprzedanych przez Agra-Art w latach 2018-2021 do prywatnych kolekcji.

Wystawie towarzyszy specjalna publikacja – album z reprodukcjami wszystkich obrazów wchodzących w skład kolekcji japońskiej (również m.in. Jacka Yerki, Jerzego Dudy-Gracza, Mariana Michalika), opatrzony wstępem Tadeusza Nyczka, znawcy twórczości Beksińskiego. 

Dzieła prezentowane na wystawie nie będą dostępne w bezpośredniej sprzedaży.  

Miejsce: Galeria DA Agra-Art, ul. Wilcza 70, Warszawa

Godziny otwarcia wystawy:
– dni powszednie: od 11:00 do 18:00
– sobota: od 11:00 do 15:00

Wstęp: wolny