Fundacja Pamoja wprowadzi sztukę do szkół.

Fundacja Razem Pamoja zaprasza na wystawę na warszawskim Muranowie.


Powrót do szkoły
Fryz i Emblemat

Galeria Artinfo.pl
Dzielna 5 w Warszawie

 

Mamy zaszczyt i przyjemność przedstawić Państwu nasz wyjątkowy projekt pod hasłem Powrót do szkoły.

Jego celem jest wprowadzanie dzieł sztuki współczesnej do wybranych szkół w całej Polsce. Odwołujemy się tym samym do najlepszych tradycji lat 60. i 70., kiedy to sztuka obecna była w przestrzeni publicznej – w kawiarniach, kinach, bibliotekach.

Dziś pragniemy przywrócić te standardy i umożliwić codzienny kontakt ze sztuką zwłaszcza bardzo młodym ludziom, których rozwój został zakłócony z powodu pandemii i zamknięcia budynków szkolnych. Wierzymy, że obcując ze sztuką, młodzież będzie poszerzać swoje widzenie rzeczywistości, rozwijać wyobraźnię i wrażliwość, osiągać równowagę i ukojenie w trudnych chwilach. Podobne działania Fundacja Razem Pamoja prowadziła już w szkołach na Haiti i w Kenii. Teraz czas na Polskę.


Artinfo organizuje projekt wspólnie z Fundacją Razem Pamoja oraz przy wsparciu Towarzystwa Zachęty Sztuk Pięknych. Państwa również chcielibyśmy zaprosić do współpracy. Razem możemy zdziałać naprawdę dużo.
 

W Galerii Artinfo przy ul. Dzielnej 5 trwa wystawa prac, które są na sprzedaż. Dochód ze sprzedaży zostanie przeznaczony na realizację projektu "Powrót do szkoły". 

Więcej informacji o projekcie oraz katalog dzieł wraz z cenami znajdą Państwo pod linkiem: https://artinfo.pl/files/powrot_do_szkoly/powrot_do_szkoly_prezentacja.pdf

Zapraszamy do kontaktu z nami w galerii lub drogą mailową: wydarzenia@artinfo.pl