Licytuj w Strefie Kolekcjonera Allegro!

Do 14 listopada licytuj online na wyjątkowej aukcji Allegro w ramach Targów Sztuki Dostępnej.


Strefa Kolekcjonera Allegro przygotowała specjalną aukcję w ramach Targów Sztuki Dostępnej.

LICYTUJ DO 14 LISTOPADA DO 23:00
https://allegro.pl/zobacz/strefa-kolekcjonera?bi_m=sk_artinfo

Mecenasem drugiej edycji Targów Sztuki Dostępnej jest Allegro, które tuż przed wydarzeniem - do 14 listopada -  uruchomiło specjalną, internetową aukcję sprzedaży niedrogich dzieł sztuki. Klienci znajdą tam także prace oferowane przez wystawców Targów. Prace wylicytowane będzie można np. odebrać na Targach. Zakupów może dokonać każdy, wystarczy założyć konto na Allegro! 

Allegro zaaranżuje w przestrzenni wystawienniczej Targów własną strefę, gdzie będzie można odpocząć i napić się kawy. 
 

TARGI SZTUKI DOSTĘPNEJ

Czy można kupić oryginalne dzieło znanego artysty w cenie nie przekraczającej 5 tys. zł? Tak! Będzie to możliwe na listopadowych Targach Sztuki Dostępnej. Do sprzedaży zostaną wystawione tysiące dobrych i niedrogich dzieł sztuki, wśród nich prawdziwe perełki dla kolekcjonerów. 

Przypomnijmy: Targi Sztuki Dostępnej to jedyne w Polsce profesjonalne targi sztuki z limitem ceny. Żadne z oferowanych tu dzieł nie może kosztować więcej niż 5 tys. zł. Pierwsze Targi odbyły się na początku marca w Warszawie i przyciągnęły ponad 3 500 gości. Skala transakcji była imponująca: w ciągu dwóch dni sprzedano w sumie około 900 dzieł sztuki!

Drugie Targi Sztuki Dostępnej odbędą się w dniach 16 i 17 listopada 2019 roku w budynku BABKA do wynajęcia w Warszawie (ul. Młocińska 5/7). Swoją ofertę zaprezentują zarówno galerie, jak i artyści indywidualni. Pokazane zostaną różne gatunki sztuki współczesnej: od malarstwa, grafiki, po rzeźbę i fotografię artystyczną. W trosce o odpowiedni poziom artystyczny wydarzenia jego organizatorki wprowadziły selekcję wystawców. Do sprzedaży zostaną wystawione zarówno prace obiecujących debiutantów, jak i pojedyncze dzieła artystów wysoko notowanych na polskim rynku sztuki. 

Galeria Artemis z Krakowa zaproponuje oryginalne prace na papierze m.in. Edwarda Dwurnika, Franciszka Starowiejskiego, Jerzego Nowosielskiego, Franciszka Maśluszczaka. Na stoisku warszawskiej Galerii Grafiki i Plakatu będzie można kupić znakomity portret Picassa autorstwa Jana Młodożeńca. Częstochowska galeria Kolory wystawi na sprzedaż rysunek Rafała Olbińskiego oraz kilka prac Tomasza Sętowskiego. Foksal 17 zaoferuje trzy grafiki sygnowane (!) przez Zdzisława Beksińskiego. Nie zabraknie oczywiście „światowych” nazwisk. Specjalizująca się w nurcie street art galeria Brain Damage z Lublina zapowiada sprzedaż rzeźby z limitowanej edycji autorstwa artysty znanego jako KAWS oraz wysokiej jakości grafikę Bansky’ego. 

Ponownie ważną częścią wydarzenia będzie program edukacyjny. W kameralnej sali wykładowej w czasie imprezy odbywać się będą otwarte Spotkania Artystyczne. Eksperci tłumaczyć będą podstawowe zagadnienia dotyczące sztuki współczesnej, w tym również podstawowe zagadnienia związane z inwestowaniem w sztukę. Dowiemy się na przykład, czym różnią się od siebie różne rodzaje grafiki, jak określa się wartość fotografii kolekcjonerskiej, gdzie i jak kupować dzieła sztuki, aby być pewnym ich wartości artystycznej.

Drugą edycję wydarzenia cechować ma większy rozmach: będzie więcej galerii, więcej artystów i więcej miejsca na ekspozycję ich prac. Na potrzeby imprezy budynek zostanie dodatkowo „rozbudowany”, dzięki temu nastąpi znaczne powiększenie przestrzeni wystawienniczej. 

Godziny otwarcia targów: sobota 10.00 -19.00, niedziela od 10.00-20.00. Cena biletów dostępnych online: 15 zł, w kasie przy wejściu: 20 zł. Bilety na stronie http://www.targisztukidostepnej.pl, pod wydarzeniem na FB: Targi Sztuki Dostępnej Jesień 2019, w salonach Empik, na http://empikbilety.pl i w aplikacji going.

Od września działa stacjonarna Galeria i Biuro Targów Sztuki Dostępnej w Centrum Praskim Koneser w Warszawie. Można tu zasięgnąć wszystkich informacji na temat Targów oraz nawiązać kontakt z artystami i galeriami biorącymi w nich udział. 

Mecenas Targów Sztuki Dostępnej: Allegro

Partnerzy: BoConcept, Elmax, OKK!, Universal Express, Leonarda Art Gallery, ewa & wnętrze

Patroni medialni: Artinfo.pl, Auxioner, Czas na Wnętrze, Design Alive, Designteka.pl, Dobre Wnętrze, Fashionpost, Fashion Magazine, Law Business Quality, Magazif, M jak Mieszkanie, Polisz Design by Kate & Co., Rynek i Sztuka, Weranda, White Mad, Urządzamy.pl