Na Aukcji Sztuki Współczesnej zorganizowanej przez artinfo.pl praca Stanisława Baja została sprzedana za rekordowe 33 040 zł! To kolejny rekord aukcyjny artysty w tym roku. Cena wywoławcza wynosiła zaledwie 6 tys. zł, a estymacja 18-25 tys. zł. Obraz przedstawia rzekę Bug, płynącą nieopodal rodzinnej wsi malarza - Dołhobrody w województwie lubelskim. Jest to stała tematyka w twórczości profesora Baja. W ostatnich dwóch latach ceny jego prac bardzo wzrosły - obecnie za obrazy pędzla Baja trzeba już zapłacić ponad 20 tys. zł.
Rzeka Bug, 2019 r.
olej, płótno
80 x 110 cm