Kolejny rekord aukcyjny Stanisława Baja!

Rekord goni rekord. Praca została sprzedana za ponad 30 tys. zł.

Na Aukcji Sztuki Współczesnej zorganizowanej przez artinfo.pl praca Stanisława Baja została sprzedana za rekordowe 33 040 zł! To kolejny rekord aukcyjny artysty w tym roku. Cena wywoławcza wynosiła zaledwie 6 tys. zł, a estymacja 18-25 tys. zł. Obraz przedstawia rzekę Bug, płynącą nieopodal rodzinnej wsi malarza - Dołhobrody w województwie lubelskim. Jest to stała tematyka w twórczości profesora Baja. W ostatnich dwóch latach ceny jego prac bardzo wzrosły - obecnie za obrazy pędzla Baja trzeba już zapłacić ponad 20 tys. zł.

Rzeka Bug, 2019 r.
olej, płótno
80 x 110 cm