Trwa 3. aukcja Art & Design

Kilkadziesiąt dzieł wybranych polskich artystów i designerów na trzeciej aukcji z cyklu „Art & Design”. 


We wtorek 11 stycznia rozpoczęla się trzecia aukcja z cyklu "Art & Design". Tego samego dnia na III piętrze budynku Mysia 3 w Warszawie odbył się wernisaż wystawy obiektów przeznaczonych na licytację. Wystawa trwała tylko dwa dni, natomiast aukcja w Internecie trwa nadal i zakończy się 25 stycznia 2022 r. o godz. 21:00. 


Link do katalogu: https://artinfo.pl/katalogi-aukcyjne/art-design-3/internet

Na licytację wystawiono kilkadziesiąt dzieł sztuki – tym razem ze zdecydowaną przewagą malarstwa i rzeźby. Nie brakuje nazwisk zarówno debiutantów, jak i artystów znanych i cenionych na rynku sztuki, takich jak Andrzej Bator, Piotr Czajkowski, Anna Zalewska, Andrzej Fogtt, Grupa The Krasnals, Anna Szprynger, Norman Leto, Beata Murawska, Marcin Jasik, Bartek Otocki, Julia Woronowicz, Maria Kiesner, Ivo Nikic, Lu Svensson.

Atrakcją dla miłośników twórczości Rafała Olbińskiego jest jego nietypowy obraz pt. „Culture Privilege Of All” (2021 r.). Został on namalowany na podstawie plakatu pod tym samym tytułem, wykonanego przez artystę dla UNESCO w 1982 roku.

Wśród prezentowanych rzeźb na uwagę zasługują: unikalna rzeźba Sylwestra Ambroziaka „Wspierający się” z 2001 roku, „Asklepios” Igora Mitoraja, oraz praca z serii „Gold Edition” Tomka Górnickiego – do innej rzeźby tego artysty na Artinfo.pl został niedawno wylicytowany pierwszy w historii token NFT do dzieła sztuki w Polsce.

Tak jak w każdej aukcji z cyklu „Art & Design” w ofercie znajdziemy również unikalne przedmioty autorstwa polskich projektantów, mi.in Oskara Zięty, pracowni Malafor i Grynasz Studio. Warto podkreślić, że wystawionych na licytację obiektów z dziedziny unikatowego designu nie można kupić w żadnym sklepie – ani internetowym, ani stacjonarnym.

Internetowe aukcje z cyklu „Art & Design” organizowane są przez Artinfo.pl i Ewę Mierzejewską, współpracującą z nami dziennikarkę prasową i telewizyjną (m.in. Dzień Dobry TVN), ekspertkę w zakresie urządzania wnętrz, organizatorkę wystaw i targów sztuki i designu. 

 

 

Bartek Otocki, Bez tytułu z cyklu "Yang!", akryl, płótno, 2017

 

Rafał Olbiński, Culture Privilege of All , akryl, olej, płótno 2021

 

Maria Kiesner, "Słowenia 3", akryl, płótno, 2021
 

Julia Woronowicz, Szamanki zbierające mandarynki, olej, akryl, płótno, 2021 

 

Marcin Jasik, Bez tytułu, akryl, pastel, płótno, 2021

 

Anna Zalewska, Stygną wątpliwości gdy rzeczywistość oślepia nadzieja, technika autorska, płótno, 2021

 

Aleksandra Kujawska, rzeźba szklana „Planety" z cyklu Toys, 2020

Sylwester Ambroziak, Wspierający się, brąz, 2001

 

Oskar Zięta, stołek Plopp - unikat

 

Fogtt Andrzej, Jacek Malczewski, olej, 2017 r.