Frekwencyjny sukces w MNW.

Minął pierwszy tydzień od otwarcia muzeów w Polsce.


Wtorek 2 lutego br. był pierwszym dniem, kiedy Muzeum znów zaprosiło zwiedzających. Gmach Główny Muzeum Narodowego w Warszawie odwiedziło 9 838 osób, co przełożyło się na 34 115 wejść na wszystkie wystawy! Dniem rekordowej frekwencji była niedziela 7 lutego, kiedy Muzeum gościło 2 165 zwiedzających. W pierwszym tygodniu od otwarcia ogromną popularnością cieszyła się nowa Galeria Sztuki Starożytnej oraz powoli dobiegająca końca czasowa ekspozycja arcydzieł polskiego malarstwa XIX wieku – Polska. Siła obrazu.

Od razu można było zauważyć, że długie miesiące izolacji spowodowały, iż publiczność zatęskniła za bezpośrednim, stacjonarnym kontaktem z dziełami sztuki – przed Muzeum ustawiały się kolejki zwiedzających. – Powrót publiczności to wielka radość dla wszystkich muzealników. Cieszy mnie, że po trzech miesiącach zamknięcia do pustych galerii naszego Muzeum powróciło życie. Powitalnym prezentem MNW dla zwiedzających jest nowa Galeria Sztuki Starożytnej oraz przedłużenie do 21 lutego wystawy czasowej „Polska. Siła obrazu”. Dodatkowo w pierwszym tygodniu od otwarcia wstęp na wszystkie wystawy był bezpłatny – mówi Dyrektor MNW Łukasz Gaweł. Muzeum pozostawało zamknięte dla zwiedzających od 29 października 2020 roku.

MNW powraca do tradycyjnych godzin otwarcia – zaprasza zwiedzających od wtorku do niedzieli w godzinach 10.00–18.00. We wtorki tradycyjnie bezpłatny jest wstęp do galerii stałych: Galerii Sztuki Starożytnej, Galerii Faras, Galerii Sztuki Średniowiecznej, Galerii Sztuki Dawnej, Galerii Sztuki XIX Wieku oraz Galerii Wzornictwa Polskiego. Wystawę "Polska. Siła obrazu" będzie można obejrzeć do niedzieli 21 lutego br.

 


Fot. Kolejka przed Muzeum Narodowym/ PAP/Radek Pietruszka /