"Aukcja świąteczna" w Sopockim Domu Aukcyjnym.

18 grudnia odbędzie się ostatnia w tym roku aukcja tej firmy.

Sopocki Dom Aukcyjny zaprasza na ostatnią w tym roku aukcję sztuki, która odbędzie się w gdańskim oddziale 18 grudnia. W ofercie znalazły się obrazy wielu świetnych malarzy, chociażby „Kobieta z dzieckiem” Eugeniusza Zaka, magnetyzujący „Portret Dunki” pędzla Tadeusza Styki czy, pochodzący z najwcześniejszego okresu twórczości artysty, „Portret gdańskiego kupca” Henryka Berlewiego. Nie zabrakło też współczesnych klasyków, licytować można będzie m.in. należący do nurtu gotyckiego obraz Zdzisława Beksińskiego, ponadto prace takich artystów, jak: Rafał Olbiński, Tomasz Sętowski oraz Edward Dwurnik.

Dużą część aukcyjnej oferty stanowi rzemiosło i biżuteria. Do rarytasów należy niewątpliwie zegar kaflowy, wykonany w przez Wawrzyńca Beitelrocka w Lublinie w 2 połowie XVIII wieku. Na szczególną uwagę zasługują również XVIII-wieczne szkła polskie, w tym kieliszek z herbami Śreniawa i Mniszech z Huty Kryształowej pod Lubaczowem, następnie secesyjna terakotowa waza Wacława Bębnowskiego oraz szeroki wybór wyrobów porcelanowych, w tym rzadkie figurki manufaktury miśnieńskiej. Polecamy również obiekty sztuki chińskiej, afrykańskiej, a także wspaniałe przykłady biżuterii.

Sopocki Dom Aukcyjny Galeria Gdańsk
Aukcja Świąteczna

18.12.2021 sobota
17:00

Zobacz Katalog: https://artinfo.pl/katalogi-aukcyjne/aukcja-swiateczna-c0092fc8-813d-467c-8d71-d72463685ffb

Henryk BERLEWI (1894 - 1967)
Portret gdańskiego kupca Artura Kleina, 1917

olej, płótno dublowane, 110 × 79 cm

Zdzisław BEKSIŃSKI (1929 Sanok - 2005 Warszawa)
Bez tytułu, 1997

olej, płyta, 133 x 98 cm

Tomasz SĘTOWSKI (ur. 1961, Częstochowa)
Sto dni Napoleona, 2009

olej, płótno, 70 x 100 cm

Rafał OLBIŃSKI (ur. 1943, Kielce)
Lost Intuition

akryl, olej, płótno, 114 x 74 cm

Edward DWURNIK (1943 Radzymin - 2018 Warszawa)
Poznań, 2018

olej, płótno, 55 × 46 cm

Kieliszek
Huta Kryształowa pod Lubaczowem, l. 20. XVIII w.
szkło bezbarwne, szlifowane, rytowane, częściowo polerowane; stan zachowania bardzo dobry; wys. 14 cm

Wisior z akwamarynem i brylantami
Grafe, współczesny
platyna, m. 21,60 g, 7 szt. brylantów łącznie ok. 0,28 ct, H/VS, akwamaryn ok. 30 ct, szlif cejloński; wym. 40 x 20 mm; ekspertyza DeGEB nr 16040

Wacław BĘBNOWSKI (1865 - 1945)
Waza, 1914

terakota, patyna jasnozielona, dekoracja półplastyczna w postaci gałązek i owoców oliwki; wys. 22 cm, śred. 27 cm

Zegar kaflowy
Wawrzyniec Beitelrock, Lublin, 2 poł. XVIII w.
mosiądz odlewany, grawerowany, złocony; wym.: 70 x 64 x 59 mm