Co roku od wielu lat Artinfo łączy siły z Fundacją SYNAPSIS, by poprzez sztukę wspierać podopiecznych tej instytucji z rozpoznanym spektrum autyzmu. Wszystko to możliwe jest dzięki wielkiej aukcji dzieł sztuki, którą mamy przyjemność dla Państwa organizować. W tegorocznym katalogu znalazły się 82 obiekty; niektórzy artyści przeznaczyli na ten cel więcej niż jedną pracę. Przedstawiamy Państwu zatem imponujący katalog z różnorodnymi propozycjami od artystów kilku pokoleń.
https://artinfo.pl/katalogi-aukcyjne/xxxiv-charytatywna-aukcja-dziel-sztuki
Wit-K - znany Państwu jako Witold Kaczanowski - na aukcji prezentuje serigrafię na papierze - „Folksong” z 1963 roku. Pan Witold w tym roku obchodził 90-te urodziny; po wielu latach spędzonych za granicą - w środowiskach artystycznych Francji i Stanów Zjednoczonych - na stałe zatrzymał się w Polsce, pozostając artystą płodnym, kreatywnym i aktywnie działającym w swojej warszawskiej pracowni.
Witold Kaczanowski, Folksong
W katalogu aukcyjnym praca innego wielkiego klasyka naszych czasów - Józefa Wilkonia. Galeria Limited Edition przeznaczyła na aukcję grafikę cyfrową - słynny „Tabun I” - z serii „Elektroniczne impresje”. Pan Józef - otwarty na technologiczne nowiny - w ostatnich latach zainteresował się twórczością cyfrową, kilka ze swoich prac „namalował” na iPadzie.
Józef Wilkoń, Tabun I
Przy okazji tej aukcji, perełki kolekcjonerskie znajdą też miłośnicy realizmu magicznego i fantastyki. Jacek Szynkarczuk podarował nam na ten cel inkografię „Aquapolis” z tak charakterystycznym dla nazwiska twórcy nadrealnym przedstawieniem z zastosowaniem doskonałej palety żywych, absorbujących uwagę barw.
Jacek Szynkarczuk, Aquapolis
W tym roku - ze względu na zaistniałą sytuację geopolityczną - twórcy zwracali oczy ku naszym wschodnim sąsiadom z Ukrainy. To wyjątkowa aukcja także dlatego, że wśród nowych podopiecznych Fundacji SYNAPSIS są osoby ze spectrum autyzmu, wygnane ze swojego kraju przez wojnę. Ale ich problemy zdrowotne w Polsce nie zniknęły.
Łukasz Karcz oddał na naszą aukcję olej na płótnie z przedstawieniem Portu w Odessie. Joanna Mieszko-Nita jedną ze swoich prac poświęciła stolicy Ukrainy.
Łukasz Karcz, Port w Odessie
Joanna Mieszko-Nita, Kijów
Aukcja charytatywna Synapsis to nie tylko malarstwo, ale też rzeźba. Jej przykładem jest odlew „Sara” coraz bardziej rozpoznawalnego na rynku Rafała Tarnawskiego.
Rafał Tarnawski, Sara
Długo można by wymieniać znamienite przykłady z poszczególnych technik i gatunków, postaraliśmy się bowiem, by katalog aukcyjny imponował rozmachem, różnorodnością i wieloznacznością, którą noszą ze sobą prace najwybitniejszych polskich artystów współczesnych. Mamy nadzieję, że zrobiliśmy to skutecznie i wszystkie prace po aukcji znajdą nowych opiekunów.
JAK LICYTOWAĆ?
Katalog aukcyjny dostępny jest na naszej stronie głównej w zakładce „Najbliższe aukcje”. I tu właśnie już można rozpocząć licytację online. Piątek to dzień, kiedy wszystkie obiekty przewożone są do Muzeum Narodowego w Warszawie, miejsca nieprzypadkowego, bo właśnie tu można będzie je oglądać na wystawie przedaukcyjnej przez cały weekend - 30 września do 2 października - w korytarzu przy kinie MUZ. I w końcu wielki finał, czyli stacjonarna aukcja dzieł sztuki - odbędzie się w poniedziałek 3 października o godz. 19. Licytować mogą Państwo z sali w Muzeum Narodowym, online - przez artinfo.pl - oraz telefonicznie (zapraszamy do kontaktu z naszymi specjalistami).
Życzymy Państwu powodzenia i trzymamy kciuki za jak najlepsze wyniki, za które dziękujemy w imieniu swoim, Fundacji SYNAPSIS oraz jej wspaniałych podopiecznych.
Współorganizatorem wydarzenia jest portal rynku sztuki Artinfo.pl, Partnerem – Muzeum Narodowe w Warszawie, Akademia Sztuk Pięknych w Warszawie oraz Business Centre Club.