11. Kompas Młodej Sztuki 2021

Dowiedz się więcej o laureatach tegorocznego rankingu KMS.Tekst: Kama Zboralska


11. edycja Kompasu Młodej Sztuki 2021 częściowo przypadła na powrót do względnej normalności, znowu świat sztuki stał się dostępny dla szerszej publiczności. Co prawda na czas pandemii sprzedaż dzieł przeniosła się do internetu ale gdy tylko stało się to możliwe tłumy pojawiły się na wystawach i różnych wydarzeniach kulturalnych. Jak widać na razie nic nie zastąpi bezpośredniego kontaktu ze sztuką. W tym roku liderem KMS został Łukasz Patelczyk, zeszłoroczny laureat (ex aequo z Agatą Kus). Po raz pierwszy w rankingu pojawił się w 2016 roku na 21. pozycji, trzy lata później awansował już do pierwszej dziesiątki.  Jest on także laureatem: Biennale Malarstwa Bielska Jesień 2015 oraz  konkursu Artystyczna Podróż Hestii 2011. W październiku br. jego prace można było  zobaczyć na  indywidualnej wystawie w Slag Gallery w Nowym Jorku, na Manhattanie. Rok wcześniej nowojorska galeria Green Point Projects z powodzeniem prezentowała jego dokonania na Targach Sztuki Volta Show 2020 w Nowym Jorku. Nadal Łukasz Patelczyk inspiracje czerpie z natury, która fascynuje i ciągle zadziwia swoją różnorodnością. W charakterystyczny dla siebie sposób po mistrzowsku łączy figurację z abstrakcją. Drugą pozycję, podobnie jak w KMS 2020 zajęła Karolina Jabłońska, artystka która dokumentuje otaczającą ją współczesność. Pokazuje emocje, dylematy młodej dziewczyny w nie zawsze dla niej przyjaznym świecie. Jest współwłaścicielką (Tomasz Kręcicki i Cyryl Polaczek) krakowskiej galerii Potencja, dającej możliwość zaprezentowania innym młodym artystom swojej twórczości. Trzecie miejsce zdobyła Agata Kus, zeszłoroczna zwyciężczyni (ex aequo z Łukaszem Patelczykiem). Często w swoich wielowątkowych opowieściach portretuje siebie, zamyka w nich swoje emocje, przeżycia, różne doświadczenia, nie zawsze oczywiste.  
Wystawa pokonkursowa
 
do 14.01. 2022  w warszawskim Muzeum im. Bolesława Biegasa będzie można  obejrzeć prace pierwszej dziesiątki 11. już edycji Kompasu Młodej Sztuki 2021. Oprócz zwycięzcy – Łukasza Patelczyka, znajdą się też prace  m.in.  Agaty Kus,  Dawida Czycza, Karoliny Jabłońskiej, Martyny Czech, Konrada Żukowskiego oraz rzeźby Tomasza Górnickiego.  Nagrodę dla lidera – tygodniowy pobyt w Nowym Jorku, po raz kolejny ufundował Sławomir Górecki, kolekcjoner, promotor polskiej sztuki, właściciel warszawskiej Piękna Gallery i nowojorskiej Green Point Projects. Sponsorem nagrody pieniężnej jest Grupa Kapitałowa Trinity Crown.
Nagrodę specjalną 5 tys. zł – wyróżnienie dla wyróżniającego się artysty swoją sztuka otrzymał Krzysztof Nowicki.

 

 Złota dziesiątka

 

W tym roku liderem 11. Kompasu Młodej Sztuki 2021 został Łukasz Patelczyk (1986), zeszłoroczny laureat (ex aequo z Agatą Kus).

Po raz pierwszy w rankingu pojawił się w 2016 roku na 21. pozycji, trzy lata później awansował już do pierwszej dziesiątki. Laureat Biennale Malarstwa Bielska Jesień 2015 oraz  konkursu Artystyczna Podróż Hestii 2011. W październiku br. jego prace można było  zobaczyć na  indywidualnej wystawie w Slag Gallery w Nowym Jorku, na Manhattanie. Rok wcześniej nowojorska galeria Green Point Projects z powodzeniem prezentowała jego dokonania na Targach Sztuki Volta Show 2020 w Nowym Jorku. Łukasz Patelczyk inspiracje czerpie z natury, która fascynuje i ciągle zadziwia swoją różnorodnością. 

Absolwent ASP w Gdańsku.  – „Zeszłoroczny ranking KMS wiele u mnie  zmienił! Pojawili się nowi kolekcjonerzy prywatni i instytucjonalni, w tym  PKO Bank Polski. Coraz więcej osób poznaje i rozpoznaje moje malarstwo. Ostatnio dużo tworzyłem skupiając się na cyklu „GLASS”- mówi artysta. Niezmiennie od lat budzi w nim zachwyt dzika, jeszcze niczym nie skażona  przyroda.  Bezkresne przestrzenie częściowo przesłania przezroczystą, zabarwioną na różowo cienką, „szklaną” warstwą. Być może w nadziei, że choć częściowo uda zatrzymać się ten odchodzący już świat. Do swojego abstrakcyjnego, wyidealizowanego świata wprowadza elementy figuracji  - różne formy geometryczne, czasem są to linie lub kropki. Symbolizują obecność człowieka i jego często bezpardonową ingerencję w naturę. Ceny prac bardzo wzrosły i wynoszą od 10 do 70 tys. zł. 

 


Karolina JABŁOŃSKA (ur. 1991, Niedomice)
"Autoportret z lwem", 2013

olej/płótno, 140 x 185 cm
sygnowany i datowany na odwrociu: 'K. Jabłońska | 10. 13 r.'

 

Drugą pozycję w rankingu podobnie jak w KMS 2020 zajęła Karolina Jabłońska (1991), absolwentka krakowskiej ASP, która swoje prace pokazywała już w Wiedniu, Berlinie oraz na Targach NADA w Miami.  W tym roku miała  indywidualną wystawę  w Steve Turner Gallery w Los Angeles oraz brała udział w zbiorowej ekspozycji w  Niemczech, w  Leverkusen w Museum Morsbroich, gdzie jej obrazy pojawiły się w kontekście twórczości wybitnego artysty Josepha Beuysa. Trudno przejść obojętnie obok wielkoformatowych obrazów Karoliny Jabłońskiej, która snuje swoje opowieści o współczesnej dziewczynie. Mroczne, o neonowych kolorach, wielkoformatowe mają swoją moc. Prowokują, oburzają, budzą niejednoznaczne skojarzenia. Wszystko jest w nich wyolbrzymione, także relacje między kobietą a mężczyzną, zawsze podszyte silnymi emocjami. Prace w licznych kolekcjach ( m.in. mBanku). Cena od 30 tys. zł do 56 tys. zł.  

 


Agata Kus
Pandora, 2020, olej na płótnie, 60x80 cm

Agata Kus (1987) zeszłoroczna liderka KMS (ex aequo z Łukaszem Patelczykiem) w tym roku zajęła 3. miejsce. Absolwentka i doktor Wydziału Malarstwa ASP w Krakowie. W latach 2010-2016 była asystentką w prywatnym atelier Pauliny Ołowskiej. W swoich wielowątkowych  pracach buduje niejednoznaczne opowieści o byciu kobietą, o rozterkach, wrażliwości i często braku zrozumienia. O emocjach nie zawsze łatwych i oczywistych, o trudnych przyjaźniach i rozczarowaniach. Naładowane silnymi emocjami są odbiciem dzisiejszych, zwariowanych, nieprzewidywalnych czasów. Jej obrazy (10-60 tys. zł) zasilają zbiory prywatne i instytucjonalne (ostatnio mBanku). Niedawno brała udział w wystawach m.in. w Glassyard Gallery w Budapeszcie,  w Muzeum Sztuki Współczesnej MOCAK w Krakowie oraz miała  indywidualną ekspozycję w Krakauer Haus w Norymberdze z udziałem zespołu muzycznego Neal Cassady. Brała też udział w charytatywnych projektach oraz  m.in. w SECONDARY ARCHIVE: Platform for Women Artists from Central and Eastern Europe.
 

 

Karol Palczak
Studium worka na śmieci, 2021, olej, blacha aluminiowa, 30 x 45 cm 
fot. mia Art. Gallery    

4. miejsce przypadło  Karolowi Palczakowi (1987), w zeszłym roku był na 13. miejscu. Absolwent krakowskiej ASP, laureat Grand Prix 44. Biennale Malarstwa Bielska Jesień (2019). Kolejny artysta skupiony na dokumentowaniu  tego co jest mu  najbliższe – codziennego życia jakie się toczy w jego  rodzinnej wsi  Krzywczy pod Przemyślem. Nadal tam mieszka i tworzy. W swojej realistycznej twórczości pełnej niepokoju oddaje   naszą polską  prowincjonalną rzeczywistość. Dużo w niej dymu i ognia, prawie czujemy bijący z niego żar. Jak przyznaje artysta: „Nasz świat płonie, zewsząd otacza nas propaganda, kłamstwo i zło. Jesteśmy zdezorientowani. (...)  Młodzi pełni są gniewu, który ogarnia nas jak dym. Wszystko wokół staje się niejasne i nieostre”. W jego pejzażach, które kreuje a nie odtwarza, zawsze  coś się dzieje, rozgrywa się jakaś dramatyczna akcja. Jego „martwe natury” nie przedstawiają pięknych, upozowanych do malowania przedmiotów, są po prostu związane z jego życiem.  Ceny od 10 do 60 tys. zł.

 

Martyna Czech
Drut kościany, 2021, olej na płótnie,  150x100 cm, fot. B. Górka


5. pozycja przypadła  Martynie  Czech (1990), absolwentce ASP w Katowicach, laureatce Grand Prix 42. Biennale Malarstwa Bielska Jesień 2015 oraz Talentów Trójki 2017. W swoich ekspresyjnych, bardzo osobistych pracach o silnym ładunku emocjonalnym pokazuje brutalność dzisiejszego świata, ból i cierpienie, zarówno w relacjach damsko-męskich jak i w odniesieniu do zwierząt, ciągle traktowanych nieludzko. I to nie tylko w wiejskim anturażu. – „Ostatni rok był dziwnym i trudnym wyzwaniem dla wszystkich artystów, lecz dla mnie był to okres wytężonej pracy. Namalowałam ponad 100 obrazów! Zainteresowanie moimi pracami wciąż rośnie i bardzo mnie to cieszy  (zakupy do kolejnych kolekcji m.in. mBanku). Jestem szczęśliwa, że mimo upływu czasu, kolekcjonerzy nadal stawiają na jakość sztuki i zgłębienie tematów” – mówi Martyna Czech. Artystka prowadzi działalność charytatywną na rzecz bezdomnych królików, które porzucone, niechciane znajdują u niej schronienie.  Ceny jej prac od 1,4 tys. euro do 5,5 tys. euro. 

 


Dawid Czycz
Sunset for Cowboy, 2021, olej na płótnie, 125x160 cm
 Art. Nocny Patrol

 

6. miejsce zajął Dawid Czycz (1986), absolwent krakowskiej ASP. Laureat 44. Biennale Malarstwa Bielska Jesień 2019 (wyróżnienie regulaminowe). Brał udział w wielu wystawach. Jego twórczość skupia się na współczesności, oddaje nastroje jakie towarzyszą dzisiejszym zglobalizowanym czasom, zwariowanym, zdominowanym wirtualnym językiem, neonowymi kolorami, smsami… Także ostatni cykl „Golden Years” odnosi się do świata  zalanego światłem z ledowych ekranów, do świata które niesie wiele zagrożeń, w którym musimy się odnaleźć.  Ceny obrazów: 15-45 tys. zł.  

 

Konrad Żukowski
Koń bojący się wiatru, 2021, olej, płótno, 180x230 cm
 Galeria HOS 
 


Kolejne 7. miejsce przypadło Konradowi Żukowskiemu (1995), najmłodszemu artyście  z pierwszej 10. KMS. Absolwent krakowskiej ASP, studiował także na University of Applied Arts w Wiedniu. Brał udział w wielu ważnych wystawach. Najpierw malował dzikie zwierzęta, goryle, pantery, małpy itd. Później skupił się na męskich aktach i gejowskiej erotyce. – „Nagie ciała tworzą konkretne konteksty umocowane w sprawach społecznych i politycznych, ale interpretację zostawiam widzom i krytykom” – mówi artysta. Jego obrazy mają być czysto wizualną atrakcją. Teraz maluje sny. Przez jakiś czas tuż po przebudzeniu zapisywał je w notesie. Uczył się też świadomego snu. – „Słabo mi to szło, ale nauczyłem się patrzeć na palce. Jeśli jest ich za dużo, to wiadomo, że śnię” – opowiada Żukowski. Niektóre jego prace zapełniają kościotrupy, czaszki, wieje grozą jak z horroru, pełno krwi i makabry. Ceny od 5 do 30 tys. zł.

 


Tomasz Górnicki
"the bath", 2020,450 kg betonu + żeliwna wanna, dł. 160 cm 


8. pozycję zajął  Tomasz Górnicki (1986), absolwent Wydziału Rzeźby Warszawskiej ASP. Tworzy zarówno małe jak i monumentalne, na ogół figuratywne formy. Korzysta z takich materiałów jak: marmur, glina, stal, brąz. Wieczny eksperymentator. -"Fascynuje mnie anatomia w zestawieniu z geometrią, napięcia wynikające z formy. W logiczną strukturę staram się wprowadzić pierwiastek chaosu: emocje. Napędza mnie permanentne uczucie upływu czasu, gdzie piękno równoznaczne jest ze stratą. W swoich rzeźbach pragnę zatrzymać czas, tak, aby uczucia w nich zawarte mogły trwać wiecznie. Trwałe materiały są medium do zachowania wspomnień" – przyznaje artysta. Jest autorem także działań performatywnych w przestrzeni publicznej. Tomasz Górnicki chętnie współpracuje z artystami artstreetowymi.  Ostatni rok był bardzo trudny pod względem wystawienniczym, z powodów związanych z pandemią odwołano kilka jego wystaw.  Aby wspierać zamkniętych w domach studentów, zaangażował się w serię wykładów online dla Wydziału Rzeźby warszawskiej ASP.  W tym roku jego prace cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem kolekcjonerów, na ich realizację czekają w kolejce. W listopadzie br., podczas 18. Warszawskich Targów Sztuki odbyła się zorganizowana przez Artinfo.pl pierwsza w Polsce licytacja tokenu. Za ponad 300 tys. zł został wylicytowany cyfrowy model 3D rzeźby „Fortune” Tomasza Górnickiego. Oryginał został przekazany do Muzeum Śląskiego w Katowicach. Ceny rzeźb Górnickiego są od kilkunastu tysięcy do pół miliona złotych.

 

Krzysztof Maniak
Rzeźba dla owadów, 2019, stan z dnia 30 lipca,
Fot. Krzysztof Maniak


Kolejne 9. miejsce przypadło Krzysztofowi Maniakowi  (1990). Absolwent i doktor Wydziału Intermediów ASP  w Krakowie, zajmuje się filmem, fotografią i performansem. Tworzy też  instalacje, zrealizował setki interwencji i działań na obiektach. Laureat  m.in.14. edycji konkursu "Artystyczna Podróż Hestii",  nagrody Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, wyróżnienia na Biennale Sztuki Młodych "Rybie Oko 7", głównej nagrody "V Salonu Wiosennego" w BWA w Tarnowie.  Otrzymał stypendium Twórcze Miasta Krakowa i Stypendium Artystyczne Miasta Tarnowa. Brał udział w licznych prestiżowych wystawach. Jego sztuka odnosi się do konceptualizmu lat 60. i 70., jest niezwykle silnie, bezpośrednio związana z otaczającą go naturą z okolic rodzinnego Tuchowa.  Wtapia się w nią, penetruje, kontempluje, buduje konstrukcje ze znalezionych gałęzi, mierzy własnym ciałem odległości między drzewami. Dokumentuje swoje działania o różnych porach roku. Jest autorem wysmakowanych zdjęć oddających urodę przyrody ( od 1 do 5 tys. euro). 

 

 

Ewelina Kołakowska
040118,  2018, technika intaglio, papier, 100x120 cm

 

Agata Słowak

Gdy leżę w wannie budzą się potwory, 2021, olej na płótnie, 105x85 cm

Dzięki uprzejmości artystki i Fundacji Galerii Foksal

Fot. Marek Gardulski


Pierwszą 10. zamykają Ewelina Kołakowska (1993) i Agata Słowak (1994) – absolwentka warszawskiej ASP, malarka i autorka tkanin i obiektów przestrzennych. Laureatka Coming Out Najlepsze dyplomy ASP (2019). Po raz pierwszy w KMS pojawiła się w zeszłym roku, i od razu na 16. pozycji. Jej prace były prezentowane m.in. w Metro Pictures Gallery (Nowy Jork, 2021), Fundacji Galerii Foksal (2020), Muzeum Sztuki Nowoczesnej (Warszawa, 2019).  - Masakrując ciało, chcę powiedzieć o relacjach między ludźmi. To, co się dzieje z tym ciałem to metafora – złych relacji w społeczeństwie, związkach, przede wszystkim złego stosunku do kobiet” – mówi Agata Słowak. Odnosi się to także do wszystkich wykluczonych odbiegających od ogólnie przyjętych norm. Czarownice, wiedźmy, diabły – to może nie ich powinniśmy się bać ? Jak mówi lubi żonglować znanymi motywami, które już mają znaczenie, ale fajnie je podważać.  Swoje mroczne prace o wątkach autobiograficznych maluje tygodniami, miesiącami. Dopracowuje w najmniejszych szczegółach. Ewelina Kołakowska, absolwentka Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, doktorantka na Interdyscyplinarnych Studiach Doktoranckich „Academia Copernicana” na UMK w Toruniu, wielokrotna stypendystka brała udział w licznych wystawach krajowych i zagranicznych. Laureatka wielu prestiżowych nagród m.in. Honorary Work Award Guanlan International Print Biennial, Chiny (2019).  Jej prace zawsze są czarno białe  jak przyznaje ze względu na ich treść, ładunek emocjonalny, a także ekspresyjną formę. Dotychczas   były wykonane w technice intaglio, czyli szeroko rozumianych technikach metalowych (trawionych jak i suchych). Obecnie  pracuje nad autorską techniką 3DM, która jest jej pracą doktorską. Ceny prac: do 4 tys. zł.
Poza pierwszą dziesiątką w tym roku na 11. miejscu znalazł się Daniel Rycharski, bohater filmu „Wszystkie nasze strachy” nagrodzonego Złotymi Lwami na Festiwalu Filmów w Gdyni 2021.W swoich odważnych  działaniach, głównie w rodzinnej wsi Kurówek stara się przełamać tabu związane z LGBT. Konsekwentnie walczy o godne traktowanie każdego z nas.

Nagrodę dla lidera – tygodniowy pobyt w Nowym Jorku, po raz kolejny ufundował Sławomir Górecki, kolekcjoner, promotor polskiej sztuki, właściciel warszawskiej Piękna Gallery i nowojorskiej Green Point Projects. Natomiast sponsorem nagrody pieniężnej – 1 tysiąca dolarów jest Fundusz inwestycyjny Trinity Crown.
Nagroda specjalna 5 tys. zł  - wyróżnienie dla artysty wyróżniającego się swoją twórczością została przyznana Krzysztofowi Nowickiemu.

 

Zobacz pełną listę: www.kompasmlodejsztuki.com.pl


Jak powstaje ranking
Kompas Młodej Sztuki od 2008 do 2020 roku był drukowany w „Rzeczpospolitej”, w dziale „Moje pieniądze”. Najpierw powstawał co dwa lata, od 2014 co roku, co było konsekwencją rosnącego zainteresowania sztuką najnowszą. KMS tworzą  czołowe galerie sztuki współczesnej, prywatne i publiczne, w tym roku jest ich 70. Są to m.in. Bunkier Sztuki, BWA Zielona Góra, PGS, Miejski Ośrodek w Gorzowie, Galeria Bielska, CSW Łaźnia, Galeria Sztuki Wozownia, Galeria Sztuki Współczesnej w Opolu oraz komercyjne: Galeria Starmach, Zderzak, Piękna Gallery, Program, Galeria Le Guern, Galeria m2, mia Art. Gallery, Galeria Stefan Szydłowski, HOS Gallery, Propaganda itd. Po raz pierwszy głosowały wrocławska Krupa Gallery oraz krakowska  Galeria Attis. Podobnie jak w poprzednich edycjach typowali szefowie bądź właściciele galerii - zgłaszają pięć nazwisk, ich zdaniem najlepszych artystów, którzy maksymalnie mają 35 lat. Kierują się ostatnimi osiągnięciami bądź uważają, że mają oni szansę odnieść sukces. Pierwszy artysta otrzymuje 5 punktów, drugi 4 itd. Suma punktów decyduje o pozycji w rankingu. Istotna jest też ilość notowań oraz podział głosów na  galerie publiczne i prywatne. Zawsze podana jest też lista głosujących galerii. Warto podkreślić, że od początku istnienia rankingu czołówka Kompasu Młodej Sztuki to faktycznie artyści liczący się w świecie sztuki. Niektórym z nich obecność na liście ułatwiła dalszy rozwój kariery. W tym roku lista 11. KMS 2021 składa się ze 195 nazwisk, mniej więcej tyle co w poprzednich edycjach. Kompas Młodej Sztuki wrósł już na stałe w środowisko związane ze światem sztuki. Korzystają z niego galerie, domy aukcyjne, inwestorzy, kolekcjonerzy, artyści, wszyscy którym sztuka jest bliska.

 

 


Kama  Zboralska 
Ekspert rynku sztuki, współinicjatorka, autorka „Kompasu Młodej Sztuki” i „Kompasu Sztuki”, prowadzi wykłady m.in. na Wydziale Sztuki Mediów ASP w Warszawie. Stypendystka ZAiKS-u. 
Autorka cyklu książek: „Sztuka inwestowania w Sztukę. Przewodnik po galeriach” – pierwszy tom wyróżniony przez Polskie Towarzystwo Wydawców Książek w konkursie na najpiękniejsze książki roku 2003. Autorka albumu „Galeria (-1) Polski Komitet Olimpijski. Wystawy sztuki współczesnej 2006–2016” (2016) oraz współautorka „Olimpijskich Konkursów Sztuki. Wawrzyny Olimpijskie” (PKOI, 2012). Ostatnia publikacja – „101 polskich artystów współczesnych. Wybitnych, uznanych, debiutujących” (2019). Kuratorka Galerii (-1) Polskiego Komitetu Olimpijskiemu. Dyrektorka artystyczna Warszawskich Targów Sztuki.
    

 


Łukasz Patelczyk
Alizarin Crimson II, 2021, olej na płótnie, 110x140 cm


 

Krzysztof Nowicki, Vanitas, 2018, olej, płótno, 130 x 110 cm

KMS 2021

L.p. Miejsce w Rankingu 2021 Nazwisko i imię Rok urodz. Ogółem: suma punktów galerie komer-cyjne + nieko-mercyjne Razem: ilość notowań galerie komer-cyjne + nieko-mercyjne Suma punktów: galerie komer-cyjne Ilość notowań: galerie koomer-cyjne Suma punktów: galerie nieko-mercyjne Ilość notowań: galerie nieko-mercyjne
1 1 Patelczyk Łukasz 1986 40 10 24 6 16 4
2 2 Jabłońska Karolina 1991 34 12 14 5 20 7
3 3 Kus Agata 1987 32 9 13 4 19 5
4 4 Palczak Karol 1987 25 7 12 4 13 3
5 5 Czech Martyna 1990 21 8 7 3 14 5
6 6 Czycz Dawid 1986 20 5 13 3 7 2
7 7 Żukowski Konrad 1995 19 7 15 5 4 2
8 8 Górnicki Tomasz 1986 18 5 10 3 8 2
9 9 Maniak Krzysztof 1990 17 4 4 1 13 3
10

10

Kołakowska Ewelina 1993 16 5 14 4 2 1
11 Słowak Agata 1994 16 5 4 2 12 3
12

11

Rycharski Daniel 1986 14 3 5 1 9 2
13 Staś Irmina 1986 14 3 5 1 9 2
14 Stokłosa Łukasz 1986 14 4 8 2 6 2
15

12

Delman Norbert 1989 13 5 13 5 0 0
16 Zeic Liliana (d. Piskorska)  1988 13 4 1 1 12 3
17

13

Antoniak Marta 1986 12 4 11 3 1 1
18 Kukla Kamil 1989 12 5 6 3 6 2
19 Lelonek Diana 1988 12 3 4 1 8 2
20

14

Falkus Monika 1993 11 3 10 2 1 1
21 Golińska Zuza 1990 11 3 6 2 5 1
22 Nowicki Krzysztof 1988 11 4 5 2 6 2
23 Shostak Jana 1993 11 3 6 2 5 1
24

15

Baśnik Paweł 1992 10 4 5 2 5 2
25 Pawłowska Olga 1988 10 4 8 3 2 1
26 Rybka Natalia 1988 10 3 2 1 8 2
53 Ilia Sara 1995 10 2 10 2 0 0
27

16

Cygan Michał 1989 9 2 9 2 0 0
28 Horoń Kalina 1992 9 2 9 2 0 0
29 Piętka Krzysztof 1990 9 3 5 2 4 1
30 Rusicka Irmina 1990 9 3 7 2 2 1
31

17

Curyło Julia 1986 8 3 8 3 0 0
32 Liput Aleksandra 1989 8 4 3 2 5 2
33 Pinkowska Martyna 1997 8 3 7 2 1 1
34

18

Czarnecki Bartosz 1988 7 3 6 2 1 1
35 Gryka Barbara 1992 7 2 0 0 7 2
36 Grzybacz Krzysztof 1993 7 3 2 1 5 2
37 Hul Edyta 1986 7 2 7 2 0 0
38 Kosin Juliusz 1989 7 3 3 2 4 1
39 Mętel Krzysztof 1993 7 2 5 1 2 1
40 Piestrak Mateusz 1991 7 2 3 1 4 1
41 Sawicka Magdalena 1990 7 3 7 3 0 0
42 Szybist Wojciech 1988 7 2 7 2 0 0
43 Walendzik Wiktoria 1994 7 3 5 1 2 2
44 Wielowiejska Kaja 1987 7 2 7 2 0 0
45 Zdobylak Dawid 1993 7 2 7 2 0 0
46

19

Achtelik Lena 1989 6 2 3 1 3 1
47 Konopka Karolina 1995 6 2 0 0 6 2
48 Szewczyk Szymon 1989 6 2 1 1 5 1
49

20

Bajtlik Jan 1989 5 1 5 1 0 0
50 Bryzek Izabela 1985 5 1 0 0 5 1
51 Burek Kinga 1995 5 1 5 1 0 0
52 Gałązka Józef 1992 5 1 0 0 5 1
54 Ingarden Agata 1994 5 1 5 1 0 0
55 Inside Job 1987/92 5 1 0 0 5 1
56 Janust-Szybist Antonina 1988 5 1 5 1 0 0
57 Kalinowska Małgorzata 1989 5 2 4 1 1 1
58 Kościół Nihilistów 1992 5 1 5 1 0 0
59 Kowalski Mikołaj 1991 5 1 5 1 0 0
60 Martychowiec Michał 1987 5 1 5 1 0 0
61 Misztal Monika 1986 5 1 0 0 5 1
62 Mlącki Piotr 1986 5 1 5 1 0 0
63 Modzelewska Aleksandra 1992 5 1 5 1 0 0
64 Muszyński Horacy 1994 5 1 5 1 0 0
65 Opiełka Iza 1992 5 2 5 2 0 0
66 Pawłowski Daniel 1989 5 1 0 0 5 1
67 Piętka Patrycja 1998 5 1 5 1 0 0
68 Podlowska Ewa 1987 5 1 0 0 5 1
69 Poznysz Tomasz 1998 5 1 0 0 5 1
70 Rauch Maciej 1988 5 1 0 0 5 1
71 Rutkowska Anna 1996 5 2 2 1 3 1
73 Slonecka Julia 1990 5 1 5 1 0 0
74 Słota Pawel 1989 5 2 5 2 0 0
75 Śliwińska "Barrakuz" Beata 1986 5 1 0 0 5 1
76 Winkler Sebastian 1993 5 2 0 0 5 2
77 Wysocka Weronika 1994 5 1 0 0 5 1
78 Zedlewski Łukasz 1989 5 1 5 1 0 0
79 Zielińska Ada 1989 5 1 5 1 0 0
80

21

Apoznańska Agnieszka 1995 4 1 4 1 0 0
81 Balcer Karolina 1988 4 1 4 1 0 0
82 Barlik Anna 1985 4 1 0 0 4 1
83 Bigaj Michalina 1991 4 2 1 1 3 1
84 Błażko Zofia 1986 4 1 0 0 4 1
85 Borowiecka Martyna 1989 4 2 3 1 1 1
86 Chlebek Monika 1986 4 2 3 1 1 1
87 Deskur-Wolski Xawery 1988 4 1 4 1 0 0
88 Dobecka Jagoda 1991 4 1 4 1 0 0
89 Dobrowolski Igor 1987 4 1 4 1 0 0
90 Gadowska Pola 1996 4 1 4 1 0 0
91 Góźdź Szymon 1991 4 1 0 0 4 1
92 Jackowski Wiktor 1987 4 1 4 1 0 0
93 Janusz Marcin 1991 4 2 3 1 1 1
94 Jarzębak Karolina 1990 4 1 0 0 4 1
95 Kitajewska Maja 1986 4 1 4 1 0 0
96 Konopelska Antonina 1990 4 1 0 0 4 1
97 Koros Radim 1988 4 1 4 1 0 0
98 Kołacka Anna 1992 4 1 4 1 0 0
99 Krzywdziak Paweł 1989 4 1 4 1 0 0
100 Merkel Martyna 1989 4 1 4 1 0 0
101 Nadolle Marta 1989 4 1 4 1 0 0
102 Nienartowicz Agnieszka 1991 4 1 0 0 4 1
103 Nowacki Maciej 1991 4 1 4 1 0 0
104 Olszowy Dominika 1993 4 1 0 0 4 1
105 Pawlak Małgorzata 1991 4 1 4 1 0 0
106 Popielec Szymon 1990 4 1 0 0 4 1
107 Radawski Max 1992 4 1 4 1 0 0
108 Smoleń Oliwia 1996 4 1 4 1 0 0
109 Szpaczyński Mikołaj 1989 4 1 0 0 4 1
110

22

Baiser Nikodem 1988 3 1 0 0 3 1
111 Biała Alicja 1993 3 1 3 1 0 0
112 Bielawska Karolina 1986 3 1 0 0 3 1
113 Choróbski Mateusz 1987 3 1 0 0 3 1
114 Cimochowicz Adelina 1992 3 1 0 0 3 1
115 Fincek Ziemowit 1988 3 1 0 0 3 1
116 Głód Zuzanna 1993 3 1 3 1 0 0
117 Gorzkiewicz Oskar 1988 3 1 3 1 0 0
118 Groń Marcelina 1990 3 1 0 0 3 1
119 Hapchenko Veronika 1995 3 1 3 1 0 0
120 Kamil #2 1987 3 1 3 1 0 0
121 Kądziela Fryderyk 1994 3 1 3 1 0 0
122 Kręcicki Tomasz 1990 3 2 2 1 1 1
123 Madera Urszula 1995 3 2 3 2 0 0
124 Maliborski Mateusz 1990 3 1 3 1 0 0
125 Marchlak Krzysztof 1987 3 1 3 1 0 0
126 Migacz Malwina 1987 3 1 0 0 3 1
127 Model Kamila 1988 3 1 3 1 0 0
128 Mozolewski Kuba 1991 3 1 0 0 3 1
129 Możdżyński Jan 1986 3 2 0 0 3 2
130 Piestrzeniewska Pola 1996 3 1 3 1 0 0
131 Popiela Kinga 1991 3 1 0 0 3 1
132 Rachwalik Marek 1986 3 2 0 0 3 2
133 Redkie Kaja 1990 3 1 0 0 3 1
134 Rej Barbara 1988 3 1 3 1 0 0
135 Romankiv Marta 1995 3 1 3 1 0 0
136 Rybkowski Filip 1991 3 1 3 1 0 0
137 Rzążewska Wioleta 1986 3 1 3 1 0 0
138 Sakowska Maryna 1992 3 2 1 1 2 1
139 Smoleń Justyna 1988 3 1 0 0 3 1
140 Wróbel Damian 1994 3 1 3 1 0 0
141

23

Babińska Karolina 1986 2 1 2 1 0 0
142 Flis Miłosz 1988 2 1 0 0 2 1
143 Garczyński Przemysław 1988 2 1 0 0 2 1
144 Gąbka Maciej 1993 2 1 2 1 0 0
145 Jagłowska Maria 1993 2 1 2 1 0 0
146 Jędrzejczyk Magdalena 1990 2 1 2 1 0 0
147 Kozera Ewa 1993 2 1 2 1 0 0
148 Kubiak Katarzyna 1988 2 1 2 1 0 0
149 Lazar Magdalena 1986 2 1 2 1 0 0
150 Litawińska Zuzanna 1989 2 1 2 1 0 0
151 Lucińska Ula 1992 2 1 2 1 0 0
152 Mastalerz Agnieszka 1991 2 1 0 0 2 1
153 Młodzi Zdolni Seksowni 1995 2 1 0 0 2 1
154 Norowska Marlena 1996 2 1 0 0 2 1
155 Pająk Martyna 1991 2 1 2 1 0 0
156 Pałka Karol 1991 2 1 2 1 0 0
157 Peszko Konrad 1998 2 1 2 1 0 0
158 Pieniak Grzegorz 1994 2 1 0 0 2 1
159 Prabucka Klaudia 1997 2 1 0 0 2 1
160 Przyżycka Agata 1992 2 1 0 0 2 1
161 Skrętek Zuzanna 1995 2 1 2 1 0 0
162 Sobolska Magdalena 1991 2 1 2 1 0 0
163 Stolarska Monika 1986 2 1 0 0 2 1
164 Surmacz Dominika 1994 2 1 2 1 0 0
165 Tryzno Tymon 1998 2 1 2 1 0 0
166

24

Bartosik Gosia 1986 1 1 0 0 1 1
167 Breitenbach Łukasz 1988 1 1 0 0 1 1
168 Branas Przemyslaw 1987 1 1 1 1 0 0
169 Czekański Paweł 1989 1 1 1 1 0 0
170 Desperak Piotr 1995 1 1 0 0 1 1
171 Gałka Wiktor 1997 1 1 1 1 0 0
172 Gil Krzysztof 1987 1 1 1 1 0 0
173 Grabska Marianka 1994 1 1 0 0 1 1
174 Hofman Dominika 1986 1 1 0 0 1 1
175 Jabłoński Marcin 1992 1 1 1 1 0 0
176 Kina Emilia 1990 1 1 0 0 1 1
177 Królak Agata 1987 1 1 0 0 1 1
178 Krześlak Marta 1994 1 1 0 0 1 1
179 Kublin Martyna 1995 1 1 1 1 0 0
180 Laszczyk Sebastian 1994 1 1 1 1 0 0
181 Mytrofanova Mariia 1999 1 1 1 1 0 0
182 Niedbał Marta 1986 1 1 1 1 0 0
183 Pawiłowska Dorota 1987 1 1 1 1 0 0
184 Piętkowska Zuzanna 1986 1 1 0 0 1 1
185 Rozpara Hanna 1990 1 1 1 1 0 0
186 Rutkowska Katarzyna 1992 1 1 0 0 1 1
187 Sobczak Mikołaj 1989 1 1 1 1 0 0
188 Sroka Michał 1985 1 1 0 0 1 1
189 Starzec Paweł 1992 1 1 1 1 0 0
190 Szabelski Tytus 1991 1 1 1 1 0 0
191 Szumski Stach 1992 1 1 1 1 0 0
192 Wąsowska Katarzyna 1990 1 1 1 1 0 0
193 Wietrow Michał 1995 1 1 1 1 0 0
194 Worpus-Budziejewski Grzegorz 1986 1 1 1 1 0 0