Strona korzysta z plików cookies. Zamknięcie tego komunikatu oznacza zgodę na ich zapisywanie na Twoim komputerze. Dowiedz się więcej. Zamknij
ARMR
ARMR (Architektura, Rzeźba, Malarstwo i Rzemiosło) ugrupowanie artystyczne założone w 1911 r. w Krakowie, skupiające artystów plastyków i architektów (J. Blicharski, W. Jastrzębowski, W. Konieczny, H. Kunzek, B. Lenart, K. Młodzianowski, J. Rembowski i A. Szyszko-Bohusz). Program zakładał tworzenie sztuki dekoracyjnej, wynikającej z potrzeb społecznych, której forma jest zależna od funkcji, użytego tworzenia i techniki. Chodziło też o zbliżenie młodych artystów do rzemiosła. Grupa działała w ścisłym związku z Muzeum Techniczno-Przemysłowym w Krakowie i wzięła udział w Wystawie Współczesnej Sztuki Kościelnej w Krakowie (1911). ARMR istniał tylko rok; jego kontynuacją o bardziej konkretnym i dojrzałym programie stały się Warsztaty Krakowskie.
Zgłoszenie chęci kupna obiektu
Zgłoszenia chęci kupna przyjmowane są od osób zalogowanych w Artinfo.pl
W przypadku braku konta prosimy o rejestrację.
Uwaga - osoby nie pamiętające nazwy użytkownika i hasla mogą otrzymać przypomnienie na adres mailowy, użyty przy pierwszej rejestracji konta.
Prosimy wybrać poniższy link „przypomnij hasło” i wypełnić tylko pole adres e-mail.
W przypadku pytań, prosimy o kontakt z naszym biurem:
22 818 94 68 (poniedziałek - piątek: 10:00 - 17:00)
email: aukcje@artinfo.pl