Strona korzysta z plików cookies. Zamknięcie tego komunikatu oznacza zgodę na ich zapisywanie na Twoim komputerze. Dowiedz się więcej. Zamknij
BODY ART
sztuka ciała - kierunek spokrewniony z happeningiem, performance`em i konceptualizmem, powstały ok. 1967 r., traktujący jako środek ekspresji i materiał ciała samego artysty. W najbardziej ekstremalnych przejawach body art dochodzi do poważnych samookaleczeń, jak w sławnej akcji Chrisa Burdena, w trakcie której artysta intencjonalnie dał się postrzelić w ramię. Body art, której apogeum przypadło na lata 70., manifestuje się rzadziej poprzez prezentacje "na żywo" z udziałem publiczności, częściej natomiast przez dokumentację fotograficzną albo video. Czołowymi reprezentantami kierunku, obok wymienionego Burdena są: Vito Acconci, Marina Abramović, Gina Pene, Bruce Nauman. Inne nazwy kierunku: BODY SCULPTURE (ang. "rzeźba ciała"), BODY WORKS ("prace cielesne").
Zgłoszenie chęci kupna obiektu
Zgłoszenia chęci kupna przyjmowane są od osób zalogowanych w Artinfo.pl
W przypadku braku konta prosimy o rejestrację.
Uwaga - osoby nie pamiętające nazwy użytkownika i hasla mogą otrzymać przypomnienie na adres mailowy, użyty przy pierwszej rejestracji konta.
Prosimy wybrać poniższy link „przypomnij hasło” i wypełnić tylko pole adres e-mail.
W przypadku pytań, prosimy o kontakt z naszym biurem:
22 818 94 68 (poniedziałek - piątek: 10:00 - 17:00)
email: aukcje@artinfo.pl