NEUMANN Abraham (1873 Sierpc (Mazowsze) - 1942 Kraków)

Wieś jesienią

Drukuj

olej na tekturze, wym 71x99cm

cena: *

07-05-2010
data dodania

NEUMANN Abraham
W 1891r. przybył do Warszawy. Zarabiał na życie malując portrety i równocześnie uczył się w Szkole Rysunkowej u W. Gersona. W latach 1897-1902 studiował w krakowskiej ASP u J. Malczewskiego, L. Wyczółkowskiego i J. Stanisławskiego. W 1900r. był w Paryżu i przez parę miesięcy uczęszczał do Academie Julian, zwiedził też Belgię, Holandię, Anglię i Niemcy. Jego edukację artystyczną uzupełniły wizyty w muzeach w Europie i Stanach Zjednoczonych. Lata 1904 i 1925-1927 spędził w Palestynie, gdzie uczył w Szkole Sztuk Pięknych i Przemysłu Artystycznego. Podczas II wojny światowej Był więziony w krakowskim getcie. Został rozstrzelany w 1942r. Malował głównie pejzaże, ale od 1911r. zainteresowały go motywy architektoniczne, wnętrza i martwe natury.
Prezentowana praca została wystawiona na aukcji:
Obiekt wystawia galeria
Dom Aukcyjny Polonia Art. Antyki, Galerie
ul. Kochanowskiego 18
40-035 Katowice
505 830 599
polonia@polonia-art.pl
polonia-art.pl
poniedziałek - piątek: 11.00 - 17.00
sobota: 10.00 - 13.00
Inne obiekty na sprzedaż:
Dietrich Henryk
DIETRICH Henryk
data dodania: 30-05-2005
Amfiteatr
TARGOSZ Genowefa
data dodania: 07-12-2011
Akt
RUDZKA-CYBISOWA Hanna
data dodania: 14-01-2009
Kwiaty
SERWIN-ORACKI Mieczysław
data dodania: 17-04-2008
Ona
KAMIEŃSKI Marek
data dodania: 16-02-2012
Autoportret z Veną
UNIERZYSKI Józef
data dodania: 07-08-2012