TETMAJER Włodzimierz (1862 Harklowa - 1923 Kraków)

"Procesja", 1906 r. ,

Drukuj

Olej na sklejce, sygnowany i datowany pd. „W.T. 906”.

Wymiary w ramie: 36x42 cm (15x21 cm)

cena: 18 000 zł

Obiekt został sprzedany
16-07-2019
data dodania

TETMAJER Włodzimierz

Był przyrodnim bratem poety Kazimierza. Malarz, grafik i poeta. Ukończył studia na kierunku filozofii i filologii na Uniwersytecie Jagiellońskim. Malarstwa uczył się w Wiedniu u C. Griepenkerkla, w latach 1882-1886 kontynuował naukę w SSP w Krakowie u W. Łuszczkiewicza, F. Cynka i Löffera oraz w latach 1889-1895 u J. Matejki. Naukę uzupełnił w monachium w latach 1886-1889 u A. Wagnera oraz w Paryżu i Wiedniu. W 1980r. ożenił się z A. Mikołajczykówną. W 1895r. zamieszkał w Bronowicach. Należał do TAP "Sztuka" i grupy "Zero". Od 1901r. prowadził szkołę malarstwa dla kobiet. Malował głównie sceny rodzajowe, przedstawiające często folklor wsi podkarpackich. Tworzył także polichromie, w których połączył motyw ludowy z secesyjną stylizacją. Zajmował się też ilustrowaniem książek, projektowaniem witraży oraz działalnością publiczną.

Prezentowana praca została wystawiona na aukcji:
Obiekt wystawia galeria
CH Panorama
Aleja Witosa 31/128
00-710 Warszawa
22 642 30 63
601 53 50 56
info@galeriazak.pl
galeriażak.pl
poniedziałek - piątek
11.00 - 19.00
sobota 11.00 - 16.00
Inne obiekty na sprzedaż:
W drodze, Monachium
PIWNICKI Witold

32 000 zł

data dodania: 17-04-2012
Wesoła jazda
KONARSKI J.

8 500 zł

data dodania: 28-01-2014
La Coupe en Delft, Paryż, 1911 r.
SCHRYVER Louis Marie de

120 000 zł

data dodania: 19-12-2012
Martwa natura, 1939 r.
JANKOWSKI Marian

9 500 zł

data dodania: 26-11-2012
Scena z kotem
WODZINOWSKI Wincenty

5 800 zł

data dodania: 20-10-2014
Skalisty brzeg
UZIEMBŁO Henryk

12 000 zł

data dodania: 10-06-2013