Warszawski Dom Aukcyjny

Wyprzedażowa Aukcja Wyjazdowa

24.10.2019 czwartek

17:00

Warszawski Dom Aukcyjny

Plac Wolności 11

Katowice

100 obiektów
001
001

(WEISSOWA Irena) ANERI (1888-1981)

Pejzaż górski

olej, tektura; 33 x 49 cm;
sygn. p. d.: aneri
Na odwrocie nalepka (częściowo zdarta) z Muzeum Okręgowego w Sandomierzu.

Cena wywoławcza:

3 000 zł droit de suite

002
002

Wnętrze mieszkania artystki z kwiatami i portretem Wojciecha Weissa

olej, tektura; 31,5 x 46 cm;
sygn. p. d.: aneri

Cena wywoławcza:

3 000 zł droit de suite

003
003

Akt siedzącej kobiety

olej, tektura; 55 x 42,5 cm;
sygn. p. g.: aneri

Cena wywoławcza:

5 000 zł droit de suite

004
004

Stanisław BATOWSKI-KACZOR (1866 Lwów -1946 Lwów)

Popiersie młodego mężczyzny w stroju orientalnym

ołówek; papier; 16,1 x 10,4 cm;

Cena wywoławcza:

500 zł

005
005

Mężczyzna z kagankiem ze świecą obok jego głowa niżej ręka trzymająca kaganek

u góry napis autorski: Jasiński pozował mi do ilustracji.
verso:
Mężczyzna siedzący przy stole obok zarys jego twarzy oraz szkice kobiety ukazanej z tyłu

Cena wywoławcza:

500 zł

006
006

Płaszcz damski leżący na rokokowym fotelu

verso: Płaszcz leżący na rokokowym fotelu oraz popiersie profilowe mężczyzny z ołówkiem,
u dołu napis autorski: Pohl [Anton Pohl].

Cena wywoławcza:

500 zł

007
007

Kacper BOŻEK (ur. 1974, Kraków)

Anielski Orszak

akwaforta, akwatinta barwna, papier; 36,5 x 24 (wymiar kompozycji); 54 x 39 (wymiar arkusza)
sygn. p. d.: KACPER BOŻEK VIII/XXI (ołówkiem), opisane śr. d.: ANIELSKI ORSZAK (ołówkiem) oraz numerowane l. d.: 6/20 (ołówkiem)

Cena wywoławcza:

500 zł droit de suite

008
008

Bene Vobis

akwaforta, papier; 36,5 x 24 (wymiar kompozycji); 54 x 39 (wymiar arkusza)
sygn. p. d.: KACPER BOŻEK XI/XXI (ołówkiem), opisane śr. d.: BENE VOBIS (ołówkiem) oraz opisane l. d.: DLA MAĆKA (ołówkiem)

Cena wywoławcza:

500 zł droit de suite

009
009

Ornitologia pancerna, 2011

mezzotinta, papier; 24,6 x 16 cm (wymiar kompozycji); 48 x 39,5 (wymiar arkusza)
sygn. p. d.: KACPER BOŻEK XI / XXI(ołówkiem), opisane śr. d.: ORNITOLOGIA PANCERNA (ołówkiem) oraz numerowane l. d.: 2/60 MAĆKOWI (ołówkiem)

Cena wywoławcza:

500 zł droit de suite

010
010

Stanisław CHLEBOWSKI (1835 - 1884)

Szkice postaci z pejzażem w tle

ołówek, papier; 14,5 x 23,4 cm;
Napis autorski p. g.: Brzegi południowe / Grecyi 16-go Czerwca

Cena wywoławcza:

500 zł

011
011

Szkice obrazów w miniaturze – scena rodzajowa i pejzaż z łodzią na rzece oraz łodzi z postaciami

Cena wywoławcza:

500 zł

012
012

Szkice postaci w strojach orientalnych ze sceną rodzajową w tle

ołówek, papier; 14,5 x 23,4 cm

Cena wywoławcza:

500 zł

013
013

Stanisław CZAJKOWSKI (1878-1954)

Stara wieśniaczka z Wojszyna

olej, tektura; 34 x 25 cm;
na odwrocie napis: "Stara wieśniaczka / z Wojszyna" / ok. 1921;
oraz dwukrotnie powtórzony nr inwentarzowy z prawej u góry i z prawej u dołu: St. Cz. / inw. 176

Cena wywoławcza:

1 000 zł droit de suite

014
014

Chrystus Frasobliwy

akwarela, ołówkiem, papier; 11,3 x 18 cm;
na odwrocie napis: ST. Cz. / inw. 415 oraz A 1 (w kole) kat. 24

Cena wywoławcza:

1 000 zł droit de suite

015
015

Park Wilanów

olej, płótno, 105 x 149,5 cm;

Cena wywoławcza:

20 000 zł droit de suite

016
016

Maurycy GOTTLIEB (1856-1879)

Autoportret artysty w polskim stroju

Rotograwiura, papier; 20,3 x 15,9 (wymiar kompozycji);

Cena wywoławcza:

500 zł

017
017

Maurycy GOTTLIEB (1856-1879)

Scena z ulicy

Rotograwiura, karton; 21,4 x 16,8 (wymiar kompozycji);

Cena wywoławcza:

500 zł

018
018

Maurycy GOTTLIEB (1856-1879)

Uratowanie Rechy, 1876

Rotograwiura, papier; 21,3 x 15,3 (wymiar kompozycji);

Cena wywoławcza:

500 zł

019
019

Jan Kanty GUMOWSKI (1883 Krościenko - 1946 Kraków)

Barbakan

Litografia, papier; 26 x 38 cm;

Cena wywoławcza:

500 zł

020
020

Wnętrze kościoła Mariackiego

litografia; 42,5 x 28,5 cm;

Cena wywoławcza:

500 zł

021
021

Baszta Stolarska

litografia; 42,5 x 28,5 cm;

Cena wywoławcza:

500 zł

022
022

Wlastimil HOFMAN (1881 - 1970)

Chrystus przy słupie, 1928

Autolitografia, papier; 17 x 13,5 cm;
sygn. l. d. monogram wiązany: WH

Cena wywoławcza:

500 zł droit de suite

023
023

Akt III

olej, tektura; 15,7 x 9 cm;
sygn. p. d.: Wlastimil Hofman

Cena wywoławcza:

1 000 zł droit de suite

024
024

Autoportret, ok.1910

olej na podrysowaniu ołówkiem, tektura; 16,8 x 13,3 cm

Cena wywoławcza:

3 000 zł droit de suite

025
025

Stanisław KAMOCKI (1875 - 1944)

Studium wozu, szkice polnego kwiatu, 7 IX 1897

olej na podrysowaniu ołówkiem, tektura; 20 x 29,5 cm;
dat. p. g.: 7 / wrzesień (ołówkiem)

Cena wywoławcza:

5 000 zł

026
026

Chrystus z belki tęczowej kościoła Mariackiego w Krakowie, ok. 1905

ołówek, kredki, papier; 33 x 20 cm (w świetle oprawy);

Cena wywoławcza:

1 000 zł

027
027

Szczyt domu wiejskiego

akwarela, karton; 19,8 x 27,8 cm (w świetle oprawy);

Cena wywoławcza:

500 zł

028
028

Mojżesz KISLING (1891-1953)

Port Saint Tropez

litografia barwna, papier; 25 x 21 cm (wymiar kompozycji);
sygn. na kamieniu l. d.: Kisling

Cena wywoławcza:

1 000 zł droit de suite

029
029

Mojżesz KISLING (1891-1953)

Kwiaty w wazonie

litografia barwna, papier czerpany; 26 x 20,5 cm (wymiar kompozycji);

Cena wywoławcza:

1 000 zł droit de suite

030
030

Mojżesz KISLING (1891-1953)

Akt

litografia barwna, papier; 27,5 x 18,5 cm (wymiar kompozycji);
sygn. na kamieniu p. d.: Kisling

Cena wywoławcza:

1 000 zł droit de suite

031
031

Juliusz KOSSAK (1824-1899)

Władysław Łokietek pod Płowcami

heliograwiura, papier; 19,5 x 35,5 cm (wymiar kompozycji);
W prawym, dolnym rogu opis wydawcy: "Czcionkami R. Austa III we Wiedniu".

Cena wywoławcza:

500 zł

032
032

Juliusz KOSSAK (1824-1899)

Rewera Potocki

heliograwiura, papier; 16 x 35,5 cm (wymiar kompozycji);

Cena wywoławcza:

500 zł

033
033

Juliusz KOSSAK (1824-1899)

Stanisław Fredro przyprowadza własną chorągiew pod Smoleńsk

heliograwiura, papier; 20 x 27,5 cm (wymiar kompozycji);

Cena wywoławcza:

500 zł

034
034

Paweł TARANCZEWSKI (ur. 1940r.)

olej, płótno; 54 x 77cm

Cena wywoławcza:

1 000 zł droit de suite

035
035

Dziewczyna z parasolką

olej, płótno; 65 x 45 cm

Cena wywoławcza:

1 000 zł droit de suite

036
036

Sad I

olej, płótno; 48 x 76 cm;

Cena wywoławcza:

1 000 zł droit de suite

037
037

Karol KOSSAK (1896 Lwów – 1975 Ciechocinek)

Szkice pejzażu, 1922

akwarela, ołówek, brystol; 20 x 30 cm;
na odwrocie: szkice postaci na koniu, konia oraz drzewa;

Cena wywoławcza:

1 000 zł droit de suite

038
038

Głowa mężczyzny i kobiety oraz postać kobiety, 1922

akwarela, brystol, papier; 30 x 20 cm;
na odwrocie: szkic konia;

Cena wywoławcza:

500 zł droit de suite

039
039

Wspięty koń, 1922

ołówek, brystol; 18,5 x 28 cm (w świetle oprawy);
na odwrocie: szkic głowy tygrysa oraz lichtarza;

Cena wywoławcza:

500 zł droit de suite

040
040

Henryk KRYCH (1905-1980)

Martwa natura

olej, tektura; 54 x 65 cm;
sygn. p. d.: H.KRYCH

Cena wywoławcza:

3 000 zł droit de suite

041
041

Henryk KRYCH (1905-1980)

olej, tektura; 44 x 59,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: H. KRYCH

Cena wywoławcza:

3 000 zł droit de suite

042
042

Henryk KRYCH (1905-1980)

olej, tektura; 43,5 x 59 cm;
sygn. l. d.: Krych

Cena wywoławcza:

1 500 zł droit de suite

043
043

Ludwik MACIĄG (ur. 13.071920r. Kraków - zm. 7.08.2007 Gulczewo)

Dwa konie

ołówek, brystol; 25 x 32,5 cm;

Cena wywoławcza:

500 zł droit de suite

044
044

akwarela, papier; 24,5 x 17,5 cm;

Cena wywoławcza:

1 000 zł droit de suite

045
045

Leżąca kobieta z książką – z cyklu „Szkice z Albanii”

ołówek, karton (papier fotograficzny); 22,5 x 16,5 cm

Cena wywoławcza:

500 zł droit de suite

046
046

Jacek MALCZEWSKI (1854-1929)

Szkic plenerowy, ok. 1906

tusz lawowany, papier; 10,5 x 17 cm;

Cena wywoławcza:

500 zł

047
047

Jacek MALCZEWSKI (1854-1929)

Popiersie siostry artysty Bronisławy z prawego profilu, 10.XII. 1925

ołówek; papier: 23 x 30 cm;
napis autorski z lewej: 10 Grudzień 1925 [ostatnia cyfra poprawiana, pierwotnie 6]

Cena wywoławcza:

500 zł

048
048

Jacek MALCZEWSKI (1854-1929)

Szkic litery „M” do winiety czasopisma „Moda”

ołówek, papier; 17 x 21,5 cm;
na odwrocie pieczęć: „Ze zbiorów Marji Malczewskiej” oraz numer 435

Cena wywoławcza:

500 zł

049
049

Jan MATEJKO (1838 Kraków - 1893 Kraków)

Zaprowadzenie chrześcijaństwa

heliograwiura, papier; 25 x 38 cm (wymiar kompozycji)
praca opisana drukiem u dołu l. d.: J.Matejko pinx., p. d.: J.Loewy imp.,tytuł po środku u dołu: ZAPROWADZENIE CHRZEŚCIJAŃSTWA

Cena wywoławcza:

500 zł

050
050

Klęska Lignicka - Odrodzenie

heliograwiura, papier; 26 x 38 cm (wymiar kompozycji)
praca opisana drukiem u dołu l. d.: J.Matejko pinx., p. d.: J.Loewy imp.,tytuł po środku u dołu: KLĘSKA LIGNICKA - ODRODZENIE

Cena wywoławcza:

500 zł