Aukcje internetowe

Picasso i Mistrzowie III

28.11.2024 czwartek

16:00

Aukcje internetowe

ul. Dzielna 3

00-162 Warszawa

WARUNKI SPRZEDAŻY:

PODATKI I OPŁATY:
- Opłata organizacyjna: do kwoty wylicytowanej doliczana jest opłata aukcyjna. Wynosi ona 20%.

FINAŁ I DOGRYWKA:
Godzina 20:00 to czas zakończenia licytacji obiektu nr 1 w katalogu. Licytacja każdego kolejnego obiektu kończy się o minutę później.

LICYTACJA

92 obiekty
01
01

Pablo PICASSO (1881 - 1973)

Syreny i Minotaur niosący nagą kobietę, 1937

litografia barwna, papier litograficzny o wysokiej gramaturze; 40 x 46 cm w świetle passe – partout o wym. , 56 x 70 cm; sygn. na płycie pod kompozycją p. d. "Picasso" oraz ręcznie numerowana ołówkiem „53/200”; l.d. sucha...

Cena wywoławcza:

1 500 zł

02
02

Pablo PICASSO (1881 - 1973)

Martwa Natura z cytrynami

litografia barwna, papier litograficzny o wysokiej gramaturze; 48 x 59 cm w świetle passe-partout, 63 x 73 cm w oprawie passe-partout, ; sygn. na płycie pod kompozycją p. d. "Picasso" oraz ręcznie numerowana ołówkiem „175/200”;...

Cena wywoławcza:

1 500 zł

03
03

Salvador DALI (1904 - 1989)

Abricot Chevalier z cyklu Flordali - Les Fruits, 1969

Litografia, najwyższej jakości papier welinowy BFK RIVES France (znak wodny), 46 x 58 cm w świetle passe – partout o wym. 77 x 62 cm,, edycja limitowana, numerowana ręcznie ołówkiem MCXXII/MM, okrągła, sucha pieczęć...

Cena wywoławcza:

2 000 zł

04
04

Pablo PICASSO (1881 - 1973)

Minotaur na arenie

litografia, papier czerpany, 44 x 33 cm; oryginalnie zamontowana na czarnym, bezkwasowym kartonie 50 x 40 cm; sygn. p. d. faksymile sygnatury Picassa, numerowana ołówkiem l. d.: 738/1200, w l. d. rogu papieru odbita główka wg...

Cena wywoławcza:

1 300 zł

05
05

Pablo PICASSO (1881 - 1973)

Autoportret w trzech postaciach: malarz, rzeźbiarz i miłosny minotaur

litografia, papier czerpany, 44 x 33 cm; oryginalnie zamontowana na czarnym, bezkwasowym kartonie 50 x 40 cm;, sygn. p. d. faksymile sygnatury Picassa, numerowana ołówkiem l. d.: 738/1200, w l. d. rogu papieru odbita główka wg...

Cena wywoławcza:

1 300 zł

06
06

Vincent Van GOGH (1853 - 1890)

Droga z cyprysem i gwiazdą

Litografia barwna, papier welinowy o wysokiej gramaturze 53 x 41 cm w świetle passe-partout, 74 x 54 cm w oprawie passe-partout, edycja limitowana, numerowany ołówkiem 116/250, sygnowany pod kompozycją faksymile podpisu...

Cena wywoławcza:

1 000 zł

07
07

Henri MATISSE (1869-1954)

Odaliska w żółtej szacie

Litografia, papier welinowy o wysokiej gramaturze, 46 x 37 cm w świetle passe – partout o wym. , 65 x 53 cm; numerowana ołówkiem 14/75, sygnowana z płyty pod kompozycją „Henri Matisse”. Sucha pieczęć l.d.: „S.P.A.D.E.M. Paris”...

Cena wywoławcza:

1 000 zł

08
08

Henri de TOULOUSE-LAUTREC (1864 Albi - 1901 Saint-André-du-Bois)

Anglik w Moulin Rouge, 1892

heliograwiura barwna, papier welinowy o wysokiej gramaturze, 31 x 23 cm (odcisk płyty), oprawiona w passe – partout o wym. 47 x 37 cm, numerowana ołówkiem 42/270, sygn. z płyty pod kompozycją „TLautrec”, sucha pieczęć wydawcy...

Cena wywoławcza:

1 500 zł

09
09

Frida KAHLO (1907 - 1954)

Autoportret z papugami

Litografia, papier o wysokiej gramaturze arches, wymiary: 57 x 43 cm (kompozycja), 70 x 50 cm (arkusz), edycja limitowana, ręcznie numerowany ołówkiem 27/250, sygnowany pod kompozycją faksymile podpisu Frida Kahlo p.d.; sucha...

Cena wywoławcza:

2 000 zł

10
10

Alfons MUCHA (1860-1939)

Slavia (Josephine Cane Bradley), 1908

litografia barwna, papier litograficzny o wysokiej gramaturze; 48 x 33 cm w świetle passe – partout o wym, 68 x 51 cm; sygn. na płycie pod kompozycją faksymile podpisu "Mucha 41 l.d., oraz numerowana ołówkiem pod...

Cena wywoławcza:

1 500 zł

11
11

Tom WESSELMANN (1931 - 2004)

Nagość Cynthii (Cynthia Nude)

Litografia, papier welinowy o wysokiej gramaturze, 40 x 50 cm w świetle passe – partout o wym. 62 x 71 cm, edycja limitowana , odręcznie numerowana ołówkiem 266/450, sygnowany z płyty p.d. TOM WESSELMANN, sucha pieczęć wydawcy...

Cena wywoławcza:

1 500 zł

12
12

Jackson POLLOCK (1912 - 1956)

Paiting - 1945

Litografia barwna, papier welinowy o wysokiej gramaturze, 49 x 39 cm w świetle passe-partout, 74 x 54 cm w oprawie passe-partout, edycja limitowana, numerowana ołówkiem 230/300, sygnowana pod kompozycją faksymile podpisu...

Cena wywoławcza:

600 zł

13
13

Byk i krzesło

litografia barwna, karton 50 x 60 cm (arkusz), 41 x 53 cm w świetle passe – partout o wym. 56 x 66 cm; sygn. na płycie p. d. „FL.SZ”. Oryginalny certyfikat.

Cena wywoławcza:

800 zł

14
14

René MAGRITTE (1898 Lessines - 1967 Bruksela)

Akt z gołębiem

Litografia, papier welinowy o wysokiej gramaturze, 47 x 34 cm w swietle passe-partout, 70 x 52 w oprawie passe-partout edycja limitowana, numerowana ołówkiem 46/100, sygnowana z płyty pod kompozycją „Magritte”, sucha pieczęć...

Cena wywoławcza:

1 500 zł

15
15

Czarna Magia

Litografia, papier welinowy o wysokiej gramaturze, 50 x 36 cm w świetle passe-partout, 73 x 54 w oprawie passe-partout edycja limitowana, numerowana ołówkiem 69/100, sygnowana z płyty pod kompozycją „Magritte”, sucha pieczęć...

Cena wywoławcza:

1 500 zł

16
16

Jan MATEJKO (1838 Kraków - 1893 Kraków)

Wciąganie dzwonu Zygmunta, 1876

Drzeworyt, papier; 25 x 45 cm (w świetle passe-partout); sygn. na płycie p. d.: JM (monogramem wiązanym) oraz przez ksylografa l. d.: "J. Holewiński"

Cena wywoławcza:

800 zł

17
17

Unia Lubelska, 1876

drzeworyt, papier 50 x 29 cm w świetle passe-partout,sygn. na płycie p.d. monogram wiązany „JM” oraz przez ksylografa l.d. „J.Styfi”.

Cena wywoławcza:

800 zł

18
18

Portret Mariana Gorzkowskiego, 1879

litografia, papier; 27 x 21 cm (w świetle passe-partout); oprawiony w ramę; sygn. i dat. na płycie p. d. monogramem wiązanym „JM 1879” oraz sygnatura litografa „V.Angerer”. Niewielkie wgniecenie papieru poza kompozycją.

Cena wywoławcza:

600 zł

19
19

Elwiro Michał ANDRIOLLI (1836 Wilno - 1893 Nałęczów)

Senior z cyklu Meir Ezofowicz, 1888

drzeworyt, papier, 25 x 17 cm w świetle passe – partout o wym. 37 x 28 cm sygn.: l.d. na płycie drzeworytniczej „Andriolli” oraz przez ksylografa p.d. „E.Gorazdowski”.

Cena wywoławcza:

500 zł

20
20

Dostawa wina koszernego z cyklu Meir Ezofowicz, 1888

drzeworyt, papier, 20 x 14 cm w świetle passe – partout o wym. 31 x 24 cm sygn.: p.d. na płycie drzeworytniczej „Andriolli” oraz przez ksylografa p.d. „T.Konarzewski”.

Cena wywoławcza:

300 zł

21
21

Meir błaga prababkę o wybaczenie z cyklu Meir Ezofowicz, 1888

drzeworyt, papier, 20 x 14 cm w świetle passe – partout o wym. 31 x 24 cm sygn.: l.d. na płycie drzeworytniczej „Andriolli” oraz przez ksylografa p.d. „E.Gorazdowski”

Cena wywoławcza:

300 zł

22
22

"Natenczas Wojski…” z cyklu Pan Tadeusz,1882

drzeworyt na tincie, 24 x 19 cm w świetle passe - partout o wym.34 x 28 cm sygn. i dat. na płycie drzeworytniczej l.d. "Andriolli 1881" oraz przez ksylografa p.d. "A.Zajkowski".

Cena wywoławcza:

300 zł

23
23

"Koncert Jankiela” z cyklu Pan Tadeusz, 1882

drzeworyt na tincie, 24 x 19 cm w świetle passe - partout o wym.34 x 28 cm sygn. i dat. na płycie drzeworytniczej „Andriolli 1881" oraz przez ksylografa "A.Zajkowski".

Cena wywoławcza:

300 zł

24
24

"Wiwat Hrabia... Hurra!” z cyklu Pan Tadeusz, 1882

Cena wywoławcza:

300 zł

25
25

Claude MONET (1840 - 1926)

Zachód słońca w San Giorgio Maggiore (Wenecja),1908

Litografia, papier welinowy o wysokiej gramaturze, 40 x 53 cm w świetle passe – partout o wym. 58 x 70, numerowana ołówkiem 53/250, sygnowana z płyty pod kompozycją „Claude Monet”. Sucha pieczęć l.d.: „S.P.A.D.E.M. Paris”...

Cena wywoławcza:

1 500 zł

26
26

Naga kobieta wśród drzew, 1906

Cena wywoławcza:

2 500 zł

27
27

Paul CÉZANNE (1839 - 1906)

Portret Armanda Guillaumina, 1874

Akwaforta, papier, 15,5 x 11,5 cm (odcisk płyty), oprawiony w ramę 34 x 28 cm. Oryginalny certyfikat.

Cena wywoławcza:

1 500 zł

28
28

George CRIONAS (1925 - 2004)

Artist of Montmartre (Artysta z Montrmarte), 1960

Akwaforta ręcznie kolorowana przez autora, papier 25 x 21 cm (odcisk płyty), oprawiona w ramę 41 x 36 cm, opisana ołówkiem „Artist proof III” (odpowiednik E/A) oraz ołówkiem zatytułowana i sygnowana przez autora. Nakład tej...

Cena wywoławcza:

1 500 zł

29
29

George CRIONAS (1925 - 2004)

Homage to Renoir (Hołd dla Renoira), 1954

Akwaforta w sepii, papier Arches o wysokiej gramaturze 20 x 26 cm (odcisk płyty), oprawiona w ramę 37 x 41 cm, numerowana ołówkiem 14/50 oraz ołówkiem zatytułowana i sygnowana przez autora. Dołączony oryginalny...

Cena wywoławcza:

1 500 zł

30
30

Salvador DALI (1904 - 1989)

Don Quichotte, 1966 (1945)

Akwaforta, papier welinowy o wysokiej gramaturze, 17 x 12,5 cm (odcisk płyty), oprawiony w ramę 34 x 28 cm, sygn. na płycie p.d.

Cena wywoławcza:

1 700 zł

31
31

Edward MUNCH (1863-1944)

Melancholia

Litografia, papier Handmade Arches, wymiary: 39 x 48w świetle passe-partout, 59 x 67 cm w oprawie passe-partout, edycja limitowana, ręcznie numerowana ołówkiem 102/200, sygnowana z płyty p.d., faksymile podpisu Munch, sucha...

Cena wywoławcza:

1 500 zł

32
32

Charles BRAGG (1931 - 2017)

The Campers, 1977

akwaforta, papier bawełniany o wysokiej gramaturze, odcisk płyty: 30 x 22,5 cm, oprawiony w ramę 45 x 37 cm; numerowany 100/300 zatytułowany „The Campers” i sygnowany ołówkiem przez autora pod kompozycją „Charles Bragg”....

Cena wywoławcza:

1 800 zł

33
33

Sielanka, 1982 (1744)

Akwaforta ręcznie kolorowana, papier welinowy 50 x 38 cm odcisk z płyty, sygn.. z płyty l.d. „Boucher”. oprawiony w ramę.
oryginalny certyfikat.

Cena wywoławcza:

1 200 zł

34
34

Rembrandt Harmenszoon van RIJN (1606 Lejda - 1669 Amsterdam)

Self-Portrait with Raised Sabre (Autoportret z podniesioną szablą – 1654)

Akwaforta, papier 15 x 11,5 cm (odcisk płyty), sygn. Z płyty l.g. „Rembrandt 1654”, pod kompozycją sucha pieczęć grawera Amand Durand., oprawiony w ramę 36 x 28 cm. Załączony oryginalny certyfikat.

Nr ref. 18 według...

Cena wywoławcza:

2 500 zł

35
35

Le regard interieur (Spojrzenie do wnętrza), 1949

Litografia, papier welinowy o wysokiej gramaturze, 48 x 38 cm w świetle passe – partout o wym. (kompozycja), 73 x 57, numerowana ołówkiem 13/100, sygnowana z płyty pod kompozycją „Magritte”, sucha pieczęć wydawcy p.d. :...

Cena wywoławcza:

1 000 zł

36
36

Fernando BOTERO (1932 Medelin - 2023 Monako)

Equilibrista

Litografia, papier welinowy o wysokiej gramaturze, 566 x 38 cm w świetle passe – partout o wym., 72 x 52 cm, numerowana ołówkiem 24/300, sygnowana z płyty pod kompozycją „Botero” l.d, sucha pieczęć wydawcy p.d. : "ARTIS"; na...

Cena wywoławcza:

1 200 zł

37
37

Pablo PICASSO (1881 - 1973)

Krowa morska

litografia barwna, papier litograficzny o wysokiej gramaturze Arches France, wymiary: 52 x 38 cm w świetle passe – partout o wym., 70 x 53 cm;, sygn. na płycie pod kompozycją p. d. "Picasso" oraz numerowana ołówkiem „158/200”;...

Cena wywoławcza:

1 000 zł

38
38

Andy WARHOL (1928-1987)

John Wayne z serii „Kowboje i Indianie”

Serigrafia barwna, papier welinowy o bardzo wysokiej gramaturze 60 x 60 cm, numerowana ołówkiem l.d. 141/2400, sygn. w kompozycji l.g. „Andy Warhol”, na odwrocie granatowa pieczęć wydawcy „CMOA” (Carnegie Museum of Art –...

Cena wywoławcza:

800 zł

39
39

Andy WARHOL (1928-1987)

Indianin w barwach wojennych z serii „Kowboje i Indianie”

Serigrafia barwna, papier welinowy o bardzo wysokiej gramaturze 60 x 60 cm, numerowana ołówkiem l.d. 176/2400, sygn. w kompozycji p.g. „Andy Warhol”, na odwrocie granatowa pieczęć wydawcy „CMOA” (Carnegie Museum of Art –...

Cena wywoławcza:

800 zł

40
40

Frantisek KUPKA (1871 - 1957)

Kształt niebieskiego

Litografia, papier o wysokiej gramaturze Cotton Cream, wymiary: 57 x 45 cm w świetle passe – partout o wym. 75 x 61 cm, edycja limitowana, numerowana odręcznie 79/350, sygnowany na płycie, pod kompozycja faksymile podpisu KUPKA...

Cena wywoławcza:

1 000 zł

41
41

Pablo PICASSO (1881 - 1973)

Guernica (1936)

litografia barwna, papier litograficzny o wysokiej gramaturze Arches France; wymiary: 30 x 60 cm (kompozycja), 50 x 70 cm (arkusz); sygn. na płycie pod kompozycją p. d. "Picasso", edycja limitowana oraz ręcznie numerowana...

Cena wywoławcza:

2 000 zł

42
42

Keith HARING (1958 - 1990)

Babel of Animals

Litografia, papier o wysokiej gramaturze, wymiary 46 x 64 cm w świetle passe – partout o wym. 63 x 81 cm, edycja limitowana, numerowana ołówkiem 111/150, pod kompozycja faksymile podpisu Keith Haring p.d., sucha pieczęć wydawcy...

Cena wywoławcza:

1 700 zł

43
43

Nude reclining (Akt leżący - 1918)

Litografia, papier bawełniany 45 x 65 cm w świetle passe – partout o wym. 60 x 80 cm, numerowana ołówkiem 44/50, sygn.. pod kompozycją z płyty „Amedeo Modigliani”; wydawca „Modgiliani Institut Paris Archives Legales” ;na...

Cena wywoławcza:

1 800 zł

44
44

Albrecht DÜRER (Norymberga 1471 - Norymberga 1528)

Herkules walczący z synami Posejdona

Drzeworyt (odbitka XX), papier 40 x 30 cm w świetle passe – partout, 52 x 41 w świetle passe-partout, sygn. na płycie śr.d. monogram wiązany „AD”

Cena wywoławcza:

400 zł

45
45

Cztery Anioły Zemsty z Apokalipsy

Drzeworyt (odbitka XX), papier 40 x 30 cm w świetle passe – partout, sygn.na , 52 x 41 w orawie passe-partout, płycie śr.d. monogram wiązany „AD”

Cena wywoławcza:

400 zł

46
46

Owoce morza, 1954

litografia barwna, papier czerpany Velin d'Arches, 22 x 27 cm (w świetle passe-partout) ; grafika pochodzi z teki „Provence" (Prowansja) z roku 1954; nakład 280 szt.

Cena wywoławcza:

400 zł

47
47

Martwa natura, 1959

litografia barwna, papier czerpany Velin d`Arches, 17 x 19 cm (w świetle passe - partout).

Grafika pochodzi z teki „L`Epopee Bohemienne" (Epopeja cygańska) z roku 1959. Nakład 230 szt.

Cena wywoławcza:

400 zł

48
48

Autoportret, 1954 (1924)

litografia barwna, papier czerpany Velin d`Arches, 28 x 23 cm (w świetle passe - partout), sygn. i dat. na płycie l.g.:”Kisling 1924”.

Grafika pochodzi z teki „Provence" (Prowansja) z roku 1954. Nakład 280 szt.

Cena wywoławcza:

400 zł

49
49

Przysmaki Prowansji, 1954

litografia barwna, papier czerpany Velin d`Arches, 28 x 23 cm (w świetle passe - partout), sygn. i dat. na płycie l.g.: ”Kisling 1924”.

Cena wywoławcza:

400 zł

50
50

Drzewo na Cote d'Azur, 1954

akwaforta kolorowana akwarelą, papier czerpany Velin d`Arches; 35 x 24 cm (odcisk płyty); oprawiona w ramę 49 x 38 cm;

Cena wywoławcza:

1 200 zł