Art in House Dom Aukcyjny

III Aukcja Klasyków Współczesności

15.11.2019 piątek

19:30

Art in House Dom Aukcyjny

Al. Jerozolimskie 107

02-011 Warszawa

11.11 - 15.11.2019

Organizator aukcji dolicza 18% opłatę do ceny sprzedaży.
Do wybranych obiektów doliczona będzie opłata droit de suite.

46 obiektów
01
01

Joanna SARAPATA (ur. 1962)

Ballerina, 2019

Olej na płótnie, pastel, 100 x 70 cm
Sygnowany u dołu

Cena wywoławcza:

15 000 zł

Estymacja:

22 000 - 30 000 zł

02
02

Tomasz KOSTECKI (ur. 1964)

Czerwony mercedes, 2019

Olej na płótnie, 100 x 90 cm
Sygnowany na odwrociu

Cena wywoławcza:

8 000 zł

Estymacja:

15 000 - 25 000 zł

03
03

Eugeniusz GERLACH (ur. 1941, Bieniawa k. Tarnopola)

Portret kobiety, 2019

Olej na płótnie, 84 x 60 cm
Sygnowany w prawym dolnym rogu

Cena wywoławcza:

4 800 zł

Estymacja:

6 000 - 8 000 zł

05
05

Stanisław BAJ (ur. 1953, Dołhobrody)

Poranek, Mgły na rzece Bug, 2013

Olej na płótnie, 70 x 100 cm
Sygnowany na odwrocie

Cena wywoławcza:

8 000 zł droit de suite

Estymacja:

10 000 - 12 000 zł

06
06

Beata MURAWSKA (ur. 1963)

Zimowy ogród, 2005

Olej na płótnie, 80 x 80 cm
Sygnowany i opisany na odwrocie

Cena wywoławcza:

3 000 zł

Estymacja:

4 000 - 5 500 zł

07
07

Renata BONCZAR

Świt 5, 2019

Olej na płótnie, 46 x 55 cm

Cena wywoławcza:

6 000 zł

Estymacja:

7 500 - 8 500 zł

08
08

WĘG MARTTA (Marta Węgrzynowska) (ur. 1978, Tomaszów Mazowiecki)

Mazowieckie pejzaże, 2019

Farba olejna, płyta, 40 x 73 cm
Sygnowany na odwrocie

Cena wywoławcza:

3 500 zł

Estymacja:

5 500 - 6 500 zł

09
09

Jan Bonawentura OSTROWSKI (ur. 1946)

Dziewczyna ze smokiem, 2019

Olej na płótnie, 81 x 100 cm
Sygnowany u dołu

Cena wywoławcza:

2 500 zł

Estymacja:

3 500 - 5 000 zł

10
10

Jacek PAŁUCHA (ur. 1966)

Ślizgawka, 2019

Olej na płótnie, 70 x 55 cm
Sygnowany w lewym dolnym rogu

Cena wywoławcza:

2 500 zł

Estymacja:

4 000 - 5 000 zł

11
11

Leszek SOKÓŁ (ur. 1955)

Karnawał uczuć, 2013

Olej na płótnie, 73 x 54 cm

Cena wywoławcza:

4 000 zł droit de suite

Estymacja:

5 500 - 7 000 zł

12
12

Jacek (Jack) LIPOWCZAN (ur. 1951, Istebna)

Rejtan 2019 - No Pasaran!, 2019

Farba olejna, płyta, 75 x 55 cm
Sygnowany w lewym dolnym rogu

Cena wywoławcza:

5 000 zł

Estymacja:

8 000 - 9 000 zł

13
13

Krzysztof KOPEĆ (ur. 1972)

Ponad Czasem I, 2018

Technika własna, 100 x 100 cm

Cena wywoławcza:

4 000 zł

Estymacja:

6 000 - 8 000 zł

14
14

Józef MULARCZYK (1916 - ?)

Sieci rybackie

Olej na płótnie, 55 x 61 cm
Sygnowany w prawym górnym rogu

Cena wywoławcza:

2 000 zł

Estymacja:

2 700 - 3 700 zł

15
15

Andrzej STRUMIŁŁO (ur. 1927, Wilno)

Morze czarne i złote słońce nad nim, 2017

Technika własna, papier, 63 x 44 cm

Cena wywoławcza:

1 500 zł

Estymacja:

2 000 - 2 500 zł

16
16

Jan DUBROWIN

Smutki Anny, 2019

Olej na płótnie, 100 x 70 cm

Cena wywoławcza:

4 000 zł

Estymacja:

5 500 - 7 000 zł

17
17

Mira SKOCZEK-WOJNICKA (ur. 1959, Kraków)

Mercedes, 2019

Olej na płótnie, 60 x 60 cm

Cena wywoławcza:

4 000 zł

Estymacja:

5 500 - 6 500 zł

18
18

Aleksander GRZYBEK (ur. 1956, Białystok)

W drodze, 2019

Akryl na płótnie, 100 x 100 cm

Cena wywoławcza:

2 500 zł

Estymacja:

3 500 - 4 500 zł

19
19

Tomasz LUBASZKA (ur. 1961, Lubliniec)

Ostre formy, 2018

Technika własna, 20 x 50 cm
Sygnowane na odwrocie

Cena wywoławcza:

4 000 zł

Estymacja:

5 000 - 6 000 zł

20
20

Wacław SPORSKI (ur. 1960)

Dziwny wieczór, 2019

Olej na płótnie, 60 x 75 cm
Sygnowany w lewym dolnym rogu

Cena wywoławcza:

3 000 zł

Estymacja:

4 500 - 5 500 zł

21
21

Krzysztof PAJĄK (ur. 1956)

Alfabet 4 z cyklu kody DNA, 2019

Olej na płótnie, 118 x 118 cm

Cena wywoławcza:

6 000 zł

Estymacja:

8 000 - 10 000 zł

22
22

Stanisław MŁODOŻENIEC (ur. 1953)

Amorgos, 2004

Farba olejna, papier, 22 x 29 cm

Cena wywoławcza:

1 500 zł

Estymacja:

2 000 - 2 500 zł

23
23

Zbigniew NOWOSADZKI (ur. 1957, Zamość)

Taniec, 2016

Olej na płótnie, 92 x 73 cm

Cena wywoławcza:

6 000 zł

Estymacja:

7 500 - 8 500 zł

24
24

Henryk LASKOWSKI (ur. 1951, Żary)

Dachy, 2015

Akryl na płótnie, 73 x 92 cm

Cena wywoławcza:

3 500 zł

Estymacja:

4 000 - 5 000 zł

25
25

Jacek MALCZEWSKI (1854-1929)

Szkice postaci, koni, zapiski (praca dwustronna)

Ołówek, papier, 20 x 34 cm
Na odwrocie pieczęć ZE ZBIORÓW MARII MALCZEWSKIEJ oraz numer 426

Cena wywoławcza:

1 500 zł

Estymacja:

1 800 - 2 400 zł

26
26

Leon WYCZÓŁKOWSKI (1852 Huta Miastkowska k. Siedlec - 1936 Warszawa)

Kazimierz nad Wisłą, 1919

Litografia, papier, 20 x 21 cm
Sygnowany w prawym dolnym rogu wraz z odreczną dedykacją "Pani Frankowskiej w upominku ... "

Cena wywoławcza:

14 000 zł

Estymacja:

18 000 - 20 000 zł

27
27

Maja BEREZOWSKA (1898 - 1978)

Napoleon i Telimena, 1956

Tusz, akwarela, papier, 20 x 29 cm
Sygnowany i opisany na dole

Cena wywoławcza:

2 000 zł

Estymacja:

2 500 - 3 500 zł

28
28

Roman OPAŁKA (1931 Abbeville - 2011 Rzym)

Metempsyhosis (22/50)

Metaloryt, papier, 62 x 50 cm
Sygnowany w prawym dolnym rogu, opisany na dole: METEMPSYHOSIS / metaloryt 22/50 / Odbijał H Opałka.

Cena wywoławcza:

2 000 zł

Estymacja:

2 500 - 3 500 zł

29
29

Wiktor KORECKI (1890-1980)

Zachód słońca

Olej na płycie, 70 x 56 cm

Cena wywoławcza:

3 000 zł

Estymacja:

4 500 - 5 500 zł

30
30

Tymon NIESIOŁOWSKI (1882 - 1965)

Akwarela, papier, 29 x 40 cm
Sygn. w prawym dolnym rogu

Cena wywoławcza:

4 500 zł

Estymacja:

6 000 - 7 000 zł

31
31

Wanda Denise SKOPOWSKA (1919 - 1981)

Wnętrze, lata 60. XX w.

Olej na płótnie, 52 x 63 cm
Sygnowany w lewym dolnym rogu, na odwrocie nieczytelne dane adresowe i nalepka wystawowa

Cena wywoławcza:

1 200 zł

Estymacja:

2 000 - 4 000 zł

32
32

Jerzy Wiktor JĘDRZEJAK

Domek, 2003

Olej na płótnie, drewno 13, 5 x 13, 5 cm
Sygnowany na dole

Cena wywoławcza:

1 000 zł droit de suite

Estymacja:

1 300 - 1 600 zł

33
33

Henryk PŁÓCIENNIK (ur. 1933)

Kobieta stojąca, 1997

Technika własna, papier, 51 x 38 cm
Sygnowany na dole

Cena wywoławcza:

1 000 zł

Estymacja:

1 300 - 1 800 zł

34
34

Henryk PŁÓCIENNIK (ur. 1933)

Kobieta leżąca, 1977

Technika własna, papier 34, 5 x 50 cm
Sygnowany na dole

Cena wywoławcza:

1 000 zł

Estymacja:

1 300 - 1 800 zł

35
35

Rafał OLBIŃSKI (ur. 1943, Kielce)

Inkografia (16 z 20)

Wydruk atramentowo-pigmentowy, 21 x 24 cm
Sygnowany w prawym dolnym rogu, opisany w lewym dolnym rogu: 16/20, poniżej sucha pieczęć autorska

Cena wywoławcza:

800 zł

Estymacja:

1 000 - 1 300 zł

36
36

Inkografia (16 z 20)

Cena wywoławcza:

800 zł

Estymacja:

1 000 - 1 300 zł

37
37

Jerzy PANEK (1918-2001)

Autoportret, 1996

Pastel, papier, 26 x 21 cm

Cena wywoławcza:

1 800 zł

Estymacja:

2 200 - 2 600 zł

38
38

Zofia STRYJEŃSKA (1894-1976)

Starościna i starosta weselni - tablica 4, 1939

Pochoir, gwasz, 50 x 39, 5 cm

Cena wywoławcza:

1 200 zł

Estymacja:

1 500 - 2 000 zł

39
39

Zofia STRYJEŃSKA (1894-1976)

Ślubny strój krakowski - tablica 6, 1939

Pochoir, gwasz, 50 x 39, 5 cm

Cena wywoławcza:

1 200 zł

Estymacja:

1 500 - 2 000 zł

40
40

Mariusz KAŁDOWSKI (ur. 1962, Chełmno)

Between the covers 19, Between the covers 27, 2018

Tusz, papier, 81 x 60 cm
Sygnowany na odwrociu

Cena wywoławcza:

1 500 zł

Estymacja:

2 200 - 2 800 zł

41
41

Jerzy DMITRUK (ur. 1960, Sępopol)

Sen malowany z cyklu Żywot malarza, 23 z 50, 2010

Grafika, papier, 21 x 26
Sygnowany i opisany na dole

Cena wywoławcza:

500 zł

Estymacja:

700 - 800 zł

42
42

Andrzej BRUCHNALSKI

Bez tytułu, 1942

Tusz, akwarela, papier, 25, 5 x 21 cm
Sygnowany i opisany w prawym dolnym rogu: A.B. 1942 Breslau

Cena wywoławcza:

500 zł

Estymacja:

900 - 1 200 zł

43
43

Andrzej BRUCHNALSKI

Bez tytułu, 1942

Cena wywoławcza:

500 zł

Estymacja:

900 - 1 200 zł

44
44

Antoni Janusz PASTWA (ur. 1944)

Koń VII, 2015

Sztuczny kamień, 45 x 60 x 10 cm
Sygnowany i opisany na podstawie PASTWA 2015 nr 1

Cena wywoławcza:

5 000 zł

Estymacja:

7 000 - 9 000 zł

45
45

Tomasz SĘTOWSKI (ur. 1961, Częstochowa)

Ulotna

Brąz, kamień, 36 x 17 x 14 cm
Sygnowany na odlewie

Cena wywoławcza:

4 000 zł droit de suite

Estymacja:

5 500 - 7 000 zł

46
46

Igor MITORAJ (1944 Oederan w Niemczech-2014 Pietrasanta w Toskanii)

Twarz zawoalowana

Patynowany stop srebra, Granit, 11 x 7 x 4 cm
Sygnowany u dołu, opisany na odwrociu: Bonne Année / 1977 / Bouillet

Cena wywoławcza:

5 000 zł

Estymacja:

7 000 - 9 000 zł

47
47

Jean LAMBERT-RUCKI (1888 Kraków - 1967)

Krucyfiks, 1967

Drewno, brąz, 28 x 23 x 7 cm

Cena wywoławcza:

7 000 zł

Estymacja:

10 000 - 12 000 zł