Antiqua et Moderna. Dom aukcyjny i galeria

Aukcja Sztuki Współczesnej

07.12.2019 sobota

17:00

Mamaison Hotel Le Regina, ul. Kościelna 12

Warszawa

55 obiektów
01
01

Jerzy TCHÓRZEWSKI (1928 Siedlce - 1999 Warszawa)

BEZ TYTUŁU, 1961 r.

olej/płyta, 60 x 39,5 cm
sygnowany na odwrocie na dolnej listwie: JTchórzewski | 61

Cena wywoławcza:

55 000 zł

Estymacja:

60 000 - 70 000 zł

02
02

PEJZAŻ, 1970 r.

olej/płótno, 65 X 80 cm
sygnowany l.d.: Dominik
sygnowany, datowany i opisany na odwrocie: DOMINIK | 1970 | 65 X 80 | OLEJ | PEJZAŻ

Cena wywoławcza:

36 000 zł droit de suite

Estymacja:

40 000 - 50 000 zł

03
03

PEJZAŻ, 2004 r.

olej/płótno, 90 x 120 cm
sygnowany p.d.: Dominik
sygnowany, datowany i opisany na odwrocie: DOMINIK | 2004 | OL. PŁ | 90 x 120 | PEJZAŻ

Cena wywoławcza:

32 000 zł droit de suite

Estymacja:

40 000 - 50 000 zł

04
04

BEZ TYTUŁU, 2019 r.

akryl/płótno, 100 x 100 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrocie: L. Tarasewicz | 2019 | acrylic on canvas | 100 x 100

Cena wywoławcza:

55 000 zł

Estymacja:

60 000 - 70 000 zł

05
05

HORS CADRE nr 42, 1971 r.

technika własna/siatka metalowa, masa z papieru i poliestru, 127,5 x 98 cm

Cena wywoławcza:

70 000 zł

Estymacja:

80 000 - 90 000 zł

06
06

Kajetan SOSNOWSKI (1913 Wilno -1987 Warszawa)

Z CYKLU: OBRAZY RÓWNOWARTOŚCIOWE, 1986 r.

technika własna, szycie / płótno, 81 x 81 cm

Cena wywoławcza:

45 000 zł droit de suite

Estymacja:

55 000 - 65 000 zł

07
07

UKŁAD LV / 113, 2006 r.

akryl/płótno, drewno, technika własna, 77 x 77,5 x 6,5 cm
sygnowany, datowany i opisany dł. na dolnej listwie blejtramu: Mieczysław Wiśniewski | UKŁAD LV/113 | 2006 | 77 x 76,5

Cena wywoławcza:

18 000 zł

Estymacja:

20 000 - 30 000 zł

08
08

Zofia ARTYMOWSKA (1923 Kraków - 2000 Warszawa)

POLIFORMY CXXII - SPOTKANIE W BABILONIE, 1987 r.

akryl/płótno, 89 x 144 cm

Cena wywoławcza:

46 000 zł droit de suite

Estymacja:

70 000 - 90 000 zł

09
09

Jan ZIEMSKI (1920-1988)

BEZ TYTUŁU, 1976 r.

relief, technika własna/sklejka, 61 x 60 cm
sygnowany i datowany na odwrocie: Jan Ziemski I 1976 r.

Cena wywoławcza:

40 000 zł droit de suite

Estymacja:

45 000 - 55 000 zł

10
10

Jan ZIEMSKI (1920-1988)

BEZ TYTUŁU, 1971 r.

relief, technika własna/sklejka, 60 x 60 cm
sygnowany i datowany na odwrocie: JAN ZIEMSKI | 1971 | LUBLIN

Cena wywoławcza:

40 000 zł droit de suite

Estymacja:

45 000 - 55 000 zł

11
11

Jacek DYRZYŃSKI (ur. 1946, Sochaczew)

CENTRUM, Z CYKLU: INTERFERENCJE, 2019 r.

akryl/płyta, listwy, papier, bambus, 80 x 80 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrocie: JACEK DYRZYŃSKI | Z SERII: INTERFERENCJE - CENTRUM | 2019 r. | akryl/płyta, listwy, papier, bambus | 80 x 80 cm | wskazówka montażowa

Cena wywoławcza:

26 000 zł

Estymacja:

30 000 - 40 000 zł

12
12

MYŚLI KROCZĄ PO SCHODACH WYOBRAŹNI, 2009 r.

akryl/konstrukcja drewniana, sklejka
wymiary segmentów (od góry): 15 x 30 cm, 20 x 30 cm, 25 x 30 cm, 30 x 30 cm (na każdym wskazówki montażowe)

Cena wywoławcza:

10 000 zł

Estymacja:

14 000 - 16 000 zł

13
13

V/2017

technika własna/płótno, 60 x 60 cm
sygnowany, opisany i datowany na odwrocie: Urszula Ślusarczyk | „V/2017”| MIXEDMEDIA | 60 x 60 | 2017

Cena wywoławcza:

4 000 zł

Estymacja:

6 000 - 8 000 zł

14
14

VI/2017

sygnowany, opisany i datowany na odwrocie: Urszula Ślusarczyk | „VI/2017”| MIXEDMEDIA | 60 x 60 | 2017

Cena wywoławcza:

4 000 zł

Estymacja:

6 000 - 8 000 zł

15
15

Victor VASARELY (1906 Pécs - 1997 Paryż)

KOMPOZYCJA

serigrafia/papier, 58 x 50 cm (wymiary odbitki), 71 x 62,4 cm (wymiary planszy)
sygnowana oł. l.d.: 1/ 250 (numeracja odbitki), śr.: Vasarely

Cena wywoławcza:

5 500 zł droit de suite

Estymacja:

6 000 - 7 000 zł

16
16

PARA ZEBR, 1977 r.

porcelana, 35 x 31 cm, 352/3000

Cena wywoławcza:

7 000 zł droit de suite

Estymacja:

8 000 - 9 000 zł

17
17

Julian STAŃCZAK (1928 Borownica - 2017 Seven Hills, Ohio)

CONFERRING BLUE

serigrafia barwna/papier, 60 x 60 cm (wymiary odbitki), 62 x 61 cm (wymiary planszy w świetle passe-partout)
sygnowana oł. p.d.: ‚J. Stańczak’, opisana oł. l.d.: 73/175

Cena wywoławcza:

4 800 zł droit de suite

Estymacja:

6 000 - 7 000 zł

18
18

FAKTURA NR 8/78, 1978 r.

technika własna/płyta, papier, 85 x 60 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrocie: Bronisław KIERZKOWSKI | 1978 | „FAKTURA NR 8/78” | 85 x 60 cm

Cena wywoławcza:

18 000 zł droit de suite

Estymacja:

22 000 - 30 000 zł

19
19

BEZ TYTUŁU, 1947 r.

tempera/karton, 14 x 17 cm
sygnowana w kompozycji: ER i datowana p.d.: 1947

Cena wywoławcza:

16 000 zł droit de suite

Estymacja:

20 000 - 30 000 zł

20
20

KATEDRA, 1981 r.

olej/deseczka (wymiary 22,5 x 11,7 cm) naklejona na metalową blaszkę (wymiary 32,5 x 18,5 cm)
sygnowany l.d.: E. Rosenstein i datowany p.d.: 1981, na odwrocie autorski napis oł.: architektura

Cena wywoławcza:

10 000 zł droit de suite

Estymacja:

15 000 - 18 000 zł

21
21

Jarosław MODZELEWSKI (ur. 1955, Warszawa)

Autoportret wg Kinderheim 8/2002, 2006 r.

tempera żółtkowa/płótno, 90 x 120 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrocie: Jarosław Modzelewski | „Autoportret” wg Kinderheim 8/2002 | 90 x 120 | 2006 w kółku | temp. ż.

Cena wywoławcza:

38 000 zł droit de suite

Estymacja:

45 000 - 60 000 zł

22
22

„Krowa, kobieta, Mazowsze”, Z CYKLU: POWÓDŹ, 1997 r.

akwarela/papier, 50 x 70 cm
sygnowana, datowana i opisana na odwrocie oł.: Jarosław Modzelewski | 1997 [data w kółku] | „Kobieta, krowa,
Mazowsze” | akwarela

Cena wywoławcza:

5 600 zł droit de suite

Estymacja:

7 000 - 8 000 zł

23
23

NIOSĄCY ŚCIĘTE DRZEWO, 2005 r.

kolaż/papier, 34 x 47 cm (w świetle ramy)
sygnowany na odwrocie oł. p.d.: J Modzelewski 2005

Cena wywoławcza:

5 000 zł droit de suite

Estymacja:

6 000 - 7 000 zł

24
24

Zbigniew MAKOWSKI (1930 Warszawa - 2019 Warszawa)

INIBI (PRACA DWUSTRONNA), 2006 r.

tusz, gwasz/papier, 56,5 x 75,5 cm
sygnowany tuszem w tekście: Stanisław Makowski, 4.V.2006r. | dedykacja

Cena wywoławcza:

24 000 zł

Estymacja:

28 000 - 36 000 zł

25
25

BEZ TYTUŁU (PRACA DWUSTRONNA), 1990 r.

tusz, gwasz/ papier, 50 x 42 cm
sygnowany tuszem: Zbigniew Makowski 25.26.XII.1990 | dedykacja

Cena wywoławcza:

14 000 zł

Estymacja:

16 000 - 20 000 zł

26
26

TRASA W-Z, 1949 r.

tusz/papier, wym. 24,8 x 35 cm
sygnowany p.d.: Trasa W-Z, ZM 24.4.1949 r.
na odwrocie fragment kompozycji, w l.d.: dł. w kółku nr 330

Cena wywoławcza:

4 000 zł droit de suite

Estymacja:

5 000 - 7 000 zł

27
27

Tadeusz ŁAPIŃSKI (1928 Rawa Mazowiecka - 2016 Floryda)

FIGURA OSIOWA, 1956 r.

olej/płótno, 86,5 x 65,5 cm
sygnowany p.d.: TŁ.
na odwrocie oł. data 1956

Cena wywoławcza:

7 000 zł droit de suite

Estymacja:

9 000 - 12 000 zł

28
28

Zdzisław SALABURSKI (1922 Częstochowa - 2006 Warszawa)

KOMPOZYCJA, 1975 r.

olej/płótno, 81 x 116 cm
sygnowany p.d.: Z. Salaburski 75
sygnowany, datowany i opisany na odwrocie: Z. Salaburski | 1975 | Warszawa | 81 x 116 | w kółku 19

Cena wywoławcza:

7 000 zł droit de suite

Estymacja:

8 000 - 10 000 zł

29
29

Jerzy ZABŁOCKI (1927 Łódź - 1973 Turcja)

BEZ TYTUŁU

olej/płótno, 91,5 x 121 cm
sygnowany pr.d.: ZABŁOCKI
opisany na odwrocie, na płótnie: Jerzy Zabłocki i dane adresowe

Cena wywoławcza:

5 000 zł droit de suite

Estymacja:

6 000 - 8 000 zł

30
30

MARTWA NATURA ZE ŚWIĄTKIEM, LATA 60. XX W.

olej/płótno, 100 x 130 cm
sygnowany l.d.: monogram T.

Cena wywoławcza:

16 000 zł droit de suite

Estymacja:

18 000 - 24 000 zł

31
31

OBRAZ III, 1964 r.

technika własna, asamblaż/płyta, 34 x 54 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrocie: DANUTA URBANOWICZ | OBRAZ III | 1964 | technika mieszana

Cena wywoławcza:

4 500 zł droit de suite

Estymacja:

6 000 - 8 000 zł

32
32

Natalia BRANDT (ur. 1983 r.)

DROBNE RÓŻNICE MOGĄ TWORZYĆ DUŻĄ RÓŻNICĘ, Z CYKLU: UKRYTE ZWIĄZKI ZNACZEŃ, 2019 r.

kolaż/ technika własna, 32,3 x 42,2 cm
sygnowany tuszem na odwrocie p.d.: NB
na odwrocie nalepka: Differences Can Make a Big Difference| 2019 | Natalia Brandt | monogram artystki NB‚ 2019

Cena wywoławcza:

3 500 zł

Estymacja:

4 000 - 5 000 zł

33
33

Olga WOLNIAK (ur. 1957)

SAMARKANDA, 2015 r.

olej/płótno, 110 x 110 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrocie: OLGA WOLNIAK | 2015 | „SAMARKANDA” | OL/PŁ | 110 X 110 cm

Cena wywoławcza:

10 000 zł

Estymacja:

14 000 - 16 000 zł

34
34

Mapa ziemi / uczuć III, 2018 r.

olej/ płótno, 170 x 90 cm
sygnowany l.d.: Ratajski ’18
sygnowany, datowany i opisany na odwrocie: Sławomir Ratajski I „mapa ziemi / uczuć III” I 2018 I 170x90 cm I olej I płótno

Cena wywoławcza:

15 000 zł

Estymacja:

18 000 - 20 000 zł

35
35

Henryk MUSIAŁOWICZ (1914 Gniezno - 2015 Warszawa)

PORTRET, KONIEC LAT 70. XX W.

olej/płótno, 69,5 x 48,5 cm
sygnowany l.d.: MUSIAŁOWICZ
na odwrocie oprawy pieczątka Galerii Piotra Nowickiego

Cena wywoławcza:

9 000 zł droit de suite

Estymacja:

14 000 - 18 000 zł

36
36

Eugeniusz MARKOWSKI (1912 Warszawa - 2007 Warszawa)

BEZ TYTUŁU

olej/folia, 116 x 75 cm
sygnowany l.d.: E. Markowski

Cena wywoławcza:

15 000 zł droit de suite

Estymacja:

16 000 - 20 000 zł

37
37

Jacek SROKA (ur. 1957)

BEZ TYTUŁU, 1987 r.

olej/płótno, 50 x 55 cm
sygnowany p.d.: Sroka | 1987

Cena wywoławcza:

4 000 zł droit de suite

Estymacja:

5 000 - 6 000 zł

38
38

LIS I CHŁOPIEC, 2004 r.

akryl/deska, 30 x 80 cm
sygnowany p.d.: Z Nitka‚ 04
sygnowany, opisany i datowany na odwrocie: Zdzisław Nitka | „Lis i chłopiec” | 2004 | XI - XII | akryl | 30 x 80 cm |
prostokątna pieczątka: NITKA

Cena wywoławcza:

3 500 zł droit de suite

Estymacja:

4 000 - 6 000 zł

39
39

PORTRET DAVIDA BOWIE, Z CYKLU: WYBACZ MI OJCZYZNO, 2013 r.

technika własna /płótno, 92 x 73 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrocie: TOMASZ PARTYKA | „PORTRET DAVIDA BOWIE” | 2013

Cena wywoławcza:

12 000 zł

Estymacja:

14 000 - 16 000 zł

40
40

NAGŁE SFRUNIĘCIE PELERYNKI, 1974 r.

dwie odbitki żelatynowo-srebrowe, vintage print/papier 15,5 x 16 cm w świetle passe-partout (każda odbitka)

Cena wywoławcza:

6 000 zł

Estymacja:

8 000 - 10 000 zł

41
41

KURZE BIURA IV, 1988/2018 r.

instalacja, 35 x 44 x 14 cm
każdy z 13 elementów opatrzony jest numerem

Cena wywoławcza:

9 000 zł

Estymacja:

12 000 - 16 000 zł

42
42

Bronisław SCHLABS (1920 Poznań - 2009 Poznań)

FOTOGRAM 72/58, 1958 r.

odbitka żelatynowo-srebrowa/vintage print, 24 x 18 cm
na odwrocie stempel: FOTOGRAM 72/58 | Schlabs Bronisław | A-FIAP | PTF | dane adresowe

Cena wywoławcza:

2 400 zł droit de suite

Estymacja:

3 000 - 4 000 zł

43
43

SKRZYPCE DLA MAN RAYA, 2019 r.

technika własna/papier, 39 x 79 cm
sygnowany na odwrocie oł.: R. Waśko I „Violine” I 2019 I (to Man Ray)

Cena wywoławcza:

10 000 zł

Estymacja:

12 000 - 14 000 zł

44
44

Andrzej LACHOWICZ (1939 Wilno - 2015 Wrocław)

FAKSYMILE, 1996 r.

ołówek/papier czerpany, 29,6 x 42,8 cm
sygnowany, opisany i datowany p.d.: FAKSYMILE | 16.08.1996 | Andrzej L.

Cena wywoławcza:

2 400 zł

Estymacja:

3 200 - 4 000 zł

45
45

MGŁAWICA, 1996 r.

ołówek, akwarela/papier czerpany, 30 x 40 cm
sygnowany p.d.: MGŁAWICA | 14.08.1996 | podpis artysty

Cena wywoławcza:

2 400 zł

Estymacja:

3 200 - 4 000 zł

46
46

Stefan GIEROWSKI (ur. 1925, Częstochowa)

BARWY MAZURKÓW CHOPINA, 2010 r.

akwarela/papier, 70 x 50 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrocie dł. l.g.: Barwy „Mazurków” Chopina wstępne intuicje kolorystyczne |S Gierowski | 2010

Cena wywoławcza:

14 000 zł droit de suite

Estymacja:

18 000 - 120 000 zł

47
47

BEZ TYTUŁU, 1993 r.

akwarela/papier, 55,7 x 38 cm
sygnowany dł. p.d.: S Gierowski 93

Cena wywoławcza:

7 000 zł droit de suite

Estymacja:

8 000 - 10 000 zł

48
48

Jerzy NOWOSIELSKI (1923 Kraków - 2011 Kraków)

KOBIETY Z LUSTREM, 1997 r.

serigrafia/papier, 60,5 x 81 cm (wymiary w świetle passe-partout)
sygnowana i datowana oł. p.d.: Jerzy Nowosielski 1997, opisana l.d.: 37/50 (numeracja odbitki)

Cena wywoławcza:

9 000 zł droit de suite

Estymacja:

11 000 - 14 000 zł

49
49

Z CYKLU: UNIWERSUM CLXI, 1999 r.

akwarela/papier, 32 x 48 cm
sygnowana, datowana i opisana na odwrocie: Jan Dobkowski | akwarela z cyklu „UNIWERSUM CLXI” | 1999 ROK | 32 cm x 48 cm

Cena wywoławcza:

4 000 zł droit de suite

Estymacja:

5 000 - 6 000 zł

50
50

PEJZAŻ ZIMOWY Z CHATĄ, 1954 r.

akwarela/papier, 41,5 x 60,5 cm (wymiary w świetle passe-partout)
sygnowana l.d.: Malczewski Rafał | 1-I-1954

Cena wywoławcza:

13 000 zł droit de suite

Estymacja:

20 000 - 30 000 zł