Sopocki Dom Aukcyjny Galeria Warszawa

Aukcja Prac na Papierze: Sztuka Współczesna

13.11.2019 środa

19:00

ul. Nowy Świat 54/56

00-363 Warszawa

30.10 - 13.11.2019

Organizator aukcji dolicza 18% opłatę do ceny sprzedaży.

187 obiektów
051
051

Janina KRAUPE-ŚWIDERSKA (1921 Sosnowiec - 2016 Kraków)

Mały Anioł, 1958 r.

monotypia, papier, 53 x 34 cm,
sygn. p.d.: J. Kraupe, dat. l.d.: 1958

Cena wywoławcza:

2 600 zł

052
052

Jan TARASIN (1926 Kalisz - 2009 Warszawa)

technika mieszana, akwarela, gwasz, papier, 30 x 47 cm w świetle passe-partout, na odwrocie pieczęć potwierdzająca autentyczność

Cena wywoławcza:

8 500 zł droit de suite

053
053

Tadeusz DOMINIK (1928-2014)

akwarela, gwasz, papier, 42 x 61 cm,
sygn. p.d.: Dominik

Cena wywoławcza:

4 800 zł droit de suite

054
054

Tadeusz DOMINIK (1928-2014)

Akt, lata 60. XX w.

akwarela, papier, 65 x 47 cm,
sygn. l.d.: T. Dominik

Cena wywoławcza:

7 500 zł

055
055

Jan KARCZEWSKI (1931 Warszawa)

Postać, 1965 r.

technika mieszana, papier, 59 x 42 cm,
sygn. i dat. p.d.: KARCZEWSKI 65

Cena wywoławcza:

2 200 zł droit de suite

056
056

Jan ANISEROWICZ (1929 - 2007)

Kompozycja, 1976 r.

akwarela, papier, 35 x 24 cm,
sygn. i dat. p.d.: J. Aniserowicz 76

Cena wywoławcza:

600 zł droit de suite

057
057

Kompozycja abstrakcyjna, 1966 r.

sygn. I dat. p.d.: KARCZEWSKI 66

Cena wywoławcza:

2 200 zł droit de suite

058
058

Zbiorowisko, 1961 r.

monotypia, papier, 43 x 43 cm (zadruk) 53 x 46,5 (arkusz)
Sygn. p. d.: JTarasin 61, opisany l. d.: Zbiorowisko

Cena wywoławcza:

3 500 zł droit de suite

059
059

Drobiazgi, 1961 r.

monotypia, papier, 46 x 42 cm,
sygn. p.d.: JTarasin 61, l.d.: Drobiazgi

Cena wywoławcza:

3 500 zł droit de suite

060
060

Jacek SIENICKI (1928 Warszawa - 2000 Warszawa)

Kompozycja, 1950 r.

monotypia, papier, 60 x 46 cm,
sygn. p.d.: Sienicki Jacek 950, dedykacja śr.d.: Drogiemu P. Siemionowi Jacek S.

Cena wywoławcza:

4 000 zł droit de suite

061
061

Małe formy grafiki, Polska- Łódź, 79-85

Teka trzynastu grafik polskich artystów wyróżnionych medalem honorowym, Biuro Wystaw Artystycznych w Łodzi, nakład 50 egzemplarzy numerowanych od 1 do 50 oraz 13 egzemplarzy autorskich numerowanych od I do XIII, Łódź...

Cena wywoławcza:

5 500 zł droit de suite

062
062

Roman OPAŁKA (1931 Abbeville - 2011 Rzym)

Żagiel I

linoryt, papier, 69 x 49 cm (zadruk), 61 x 82 cm (arkusz),
sygn. p.d.: R. OPAŁKA, opisany l.d.: Żagiel I, śr.d.: linoryt 20/30, H Opałka

Cena wywoławcza:

2 200 zł

063
063

Henryk OPAŁKA (1929 - 2018)

Pajęczyny, 1972 r.

litografia, papier, 39 x 60 cm (zadruk), 49 x 69 cm (arkusz),
sygn. i dat. p.d.: H. Opałka 1972 r., opisana l.d.: Pajęczyny, śr.d.: litografia 3/20

Cena wywoławcza:

500 zł

064
064

Henryk OPAŁKA (1929 - 2018)

B. Dier Kanal, 1981 r.

litografia, papier, 59 x 73 cm (zadruk),
sygn. p.d.: H. Opałka 81, opisany l.d.: B. Dier Kanal, śr.d.: litografia 3/7 wersja II

Cena wywoławcza:

1 200 zł

065
065

Gilles FISZMAN (ur. 1932)

8/350, 1973 r.

technika własna, papier, 44 x 35 cm,
sygn. p.d.: Fiszman73, opisany l.d.: 8/350

Cena wywoławcza:

500 zł

066
066

Jacek WALTOŚ (ur. 1938)

Planety, 1984 r.

akwatinta, papier, 10 x 21 cm (zadruk),
sygn. i dat. p.d.: Waltoś 1984, opisany l.d.: Planety, śr.d.: VI ipr. d artiste, na dole dedykacja: dla Wojtka Siemiona-Jacek

Cena wywoławcza:

600 zł droit de suite

067
067

Ryszard GIERYSZEWSKI (ur. 1936)

Wenus, 1972 r.

wypukłodruk, folia, papier, 64 x 44 cm,
sygn. i dat. p.d.: R. GIERYSZEWSKI 72, opisany l.d.: WENUS, śr.d.: 4/40

Cena wywoławcza:

1 800 zł droit de suite

068
068

Kadr I, 1980 r.

drzeworyt, relief, papier, 16 x 30 cm (zadruk),
sygn. i dat. p.d.: R. Gieryszewski 80, opisany l.d.: KADR I, śr.d.: DRZEWORYT RELIEF 3/20

Cena wywoławcza:

800 zł droit de suite

069
069

Janusz PRZYBYLSKI (1937-1998)

Wydalony z ziemi, 1969 r.

akwaforta, akwatinta, papier, 73 x 53, 5 cm (arkusz),
sygn. p.d.: Janusz Przybylski, opisany i dat. l.d.: Wydalony z ziemi akwaforta, akwatinta 1969 1/40

Cena wywoławcza:

2 000 zł droit de suite

070
070

Marek SAPETTO (1939 - 2019)

Głupia sprawa panie kolego - z cyklu NIUANSE, 1975 r.

praca dwustronna, technika własna, papier, 82 x 37 cm,
sygn. i dat. p.d.: m. Sapetto 75 r., opisany l.d.: "Głupia sprawa panie kolego - z cyklu NIUANSE, śr.d.: 4/6 82 x 37 cm

Cena wywoławcza:

1 800 zł droit de suite

071
071

Jan DOBKOWSKI (ur. 1942)

Bez tytułu, 1993 r.

ołówek, papier, 21 x 15 w świetle pass-partout,
sygn. i dat. p.d.: Jan Dobkowski 1993 r.

Cena wywoławcza:

1 700 zł droit de suite

072
072

Jan DOBKOWSKI (ur. 1942)

Nieprzeciętne spotkania, 1972 r.

ołówek, papier, 48 x 60 cm,
sygn. dat. i opisany p.g.: Nieprzeciętne spotkania Jan Dobkowski 1972 r.

Cena wywoławcza:

4 500 zł droit de suite

073
073

Jerzy PANEK (1918-2001)

Autoportret

pastel, papier, 28 x 22 cm (w świetle oprawy),
sygn. p. d.: Panek

Cena wywoławcza:

2 000 zł droit de suite

074
074

Jerzy PANEK (1918-2001)

Autoportret, 1978 r.

gwasz, pastel, papier, 23 x 12 cm,
sygn. p.d.: Panek

Cena wywoławcza:

1 500 zł droit de suite

075
075

Jan MŁODOŻENIEC (Warszawa 1929 - Warszawa 2000)

gwasz, papier, 50 x 34,5 cm (w świetle oprawy),
sygn. l. g.: JAN MŁODOŻENIEC

Cena wywoławcza:

2 800 zł droit de suite

076
076

Stasys EIDRIGEVICIUS (ur. 1949)

Dotykające dłonie, 1983 r.

gwasz, papier, 19,5 x 15 cm,
sygn. i dat. p.d.: stasys 1983

Cena wywoławcza:

3 000 zł droit de suite

077
077

Portret z kotkiem, 1983 r.

gwasz, papier, 18 x 15 cm,

Cena wywoławcza:

3 000 zł droit de suite

078
078

Adam NIEMCZYC (1914 - 2009)

Nie należy oceniać należy rozumieć..., 1987 r.

technika mieszana: gwasz, akryl, tusz, papier, 64 x 49 cm,

Cena wywoławcza:

8 000 zł

079
079

Henryk CZEŚNIK (ur. 1951)

Bez tytułu, 1989 r.

akwarela, tusz, papier, 47 x 67 cm w świetle pass-partout,
sygn. i dat. p.d.: H. Cześnik 89

Cena wywoławcza:

4 500 zł droit de suite

080
080

Kiejstut BEREŹNICKI (ur. 1935)

Modelka, malarz i trzy maski, 2010 r.

ołówek, papier, 64 x 49 cm w świetle passe-partout,
sygn., dat. i opisany p.d.: Modelka, malarz i trzy maski 2010 Bereźnicki

Cena wywoławcza:

2 200 zł droit de suite

081
081

Andrzej FOGTT (ur. 1950)

Bez tytułu, 1985 r.

tusz, papier czerpany, 47 x 59,5 cm w świetle pass-partout,
sygn. i dat. p.d.: andrzej Fogtt 85, opisany u dołu po prawej: 4.XII 1985/Drogiej Basi z wielką serdecznością Andrzej Fogtt

Cena wywoławcza:

3 800 zł droit de suite

082
082

Jerzy MIERZEJEWSKI (1917 Kraków - 2012 Warszawa)

Ogród, 1968 r.

akwaforta, papier, 17 x 22 cm (zadruk),
sygn. p.d.: Mierzejewski 1968, opisany l.d.: Ogród, śr.d.: e/a

Cena wywoławcza:

700 zł droit de suite

083
083

Tadeusz DOMINIK (1928-2014)

Pejzaż, 1952 r.

drzeworyt, papier, 14 x 17 cm (arkusz),
sygn. i dat. p.d.: Dominik 1952

Cena wywoławcza:

1 200 zł droit de suite

084
084

Bez tytułu, 1993 r.

akwarela, gwasz, papier, 19 x 28 cm w świetle passe-partout,
sygn. i dat. p.d.: J. Sienicki 93 V

Cena wywoławcza:

3 500 zł droit de suite

085
085

Alicja WAHL (ur. 1932 Warszawa)

Bez tytułu, 1997 r.

ołówek, pastel, papier, 54 x 46,5 cm (w świetle oprawy),
sygn. i dat. po środku: A. Wahl / 1997

Cena wywoławcza:

1 800 zł droit de suite

086
086

Jerzy PANEK (1918-2001)

Zjawa, 1962 r.

gwasz, papier, 29,5 x 20 cm
sygn. u dołu: Panek 1962

Cena wywoławcza:

1 500 zł droit de suite

087
087

Lucjan MIANOWSKI (1933 Strzemieszyce - 2009 Poznań)

Animal, 1961 r.

litografia / papier 48,5 x 64,5 cm (w świetle passe-partout) sygnowany, datowanY i opisanY u dołu: Animal | épreuve d`artiste 1961 Lucjan Mianowski

Cena wywoławcza:

500 zł droit de suite

088
088

Jerzy Adam STAJUDA (1936 Falenica- 1992 Warszawa)

piórko, tusz, papier, 24 x 19 cm w świetle passe-partout, opisana l.d.: 0603

Cena wywoławcza:

700 zł droit de suite

089
089

Maciej ŚWIESZEWSKI (ur. 1950)

Bez tytułu, 2012 r.

tusz, papier, 19 x 28 cm
sygn. p.d.: M. Świeszewski | 2012

Cena wywoławcza:

4 000 zł

090
090

Jacek SEMPOLIŃSKI (1927-2012)

Męćmierz, Wisła, 1998 r.

pastel, papier, 34 x 25 cm, sygnowany i opisany na odwrocie: Jacek Sempoliński, kwieciń 98/Męćmierz, Wisła/Panu Profesorowi Borkowskiemu w dodatku/Jacek Sempoliński21.VI. 98

Cena wywoławcza:

2 000 zł droit de suite

091
091

Jacek SEMPOLIŃSKI (1927-2012)

Nieborów, sterta, 1998 r.

pastel, papier, 41 x 29 cm,
sygn. i opisany na odwrocie: Jacek Sempoliński, kwiecień 98/Nieborów, sterta/Panu Profesorowi Borkowskiemu z wdzięcznością i podziwem/J. sempoliński/2.VI.98

Cena wywoławcza:

1 800 zł droit de suite

092
092

Jerzy DUDA-GRACZ (1941-2004)

Miasto Mikołów-Śpiewający poeta, nr 595/94

akwarela, papier, 26,5 x 19 cm
sygn. p. d. Jerzy Duda - G

Cena wywoławcza:

5 000 zł droit de suite

093
093

Jerzy DUDA-GRACZ (1941-2004)

Postać

akwarela, ołówek, papier, 28,5 × 19,5 cm w świetle passe-partout
sygn. wzdłuż prawej krawędzi: Jerzy Duda-Gracz

Cena wywoławcza:

9 500 zł droit de suite

094
094

Franciszek STAROWIEYSKI (1930 Bratkówka k. Krosna - 2009 Warszawa)

Akty-szkice, 1985 r.

ołówek, papier, 27 x 20 cm w swietle passe-partout,
sygn. monogrameme, dat 1685

Cena wywoławcza:

3 500 zł droit de suite

095
095

Bez tytułu, 1988 r.

pastel, papier, 50 x 32,5 cm
sygn. p. d.: F.B. /1688

Cena wywoławcza:

9 500 zł droit de suite

096
096

Zbysław Marek MACIEJEWSKI (1946 Pohulanka -1999 Kraków)

Ćwiczenia, 1973 r.

ołówek, papier, 30 x 21 cm,
sygn. na odwrocie

Cena wywoławcza:

1 400 zł droit de suite

097
097

Ryszard STRYJEC (1932 - 1997)

Wojownik

tusz, papier czerpany, 44 x 32 cm

Cena wywoławcza:

2 500 zł droit de suite

098
098

Ryszard STRYJEC (1932 - 1997)

Dziewczyna i śmierć, 1985 r.

tusz, papier czerpany, 42,5 x 38,5 cm w świetle passe-partout, opisany, syg. i dat. p.d.: Dziewczyna i śmierć/Ryszard Stryjec/1985

Cena wywoławcza:

2 800 zł droit de suite

099
099

Andrzej GIERAGA (ur. 1934, Śliwniki)

Muza I, 1987 r.

wypukłodruk, papier, 16,5 x 14 cm w świetle passe-partout,
sygn. śr.d.: Andrzej Gieraga, dat. p.d.: 87, opisany l.d.: Muza I

Cena wywoławcza:

800 zł droit de suite

100
100

Eugeniusz GET-STANKIEWICZ (1942 - 2011)

Ex libris Citta di Pescara, 1988 r.

sucha igła, papier, 18,5 x 12 cm (zadruk),
sygn. i dat. p.d.: Get 88, opisany p.d. pod płytą: Gravure sur cuivre

Cena wywoławcza:

800 zł