Sopocki Dom Aukcyjny

Aukcja Dzieł Sztuki

24.08.2019 sobota

17:00

Sopocki Dom Aukcyjny

ul. Bohaterów Monte Cassino 43

81-768 Sopot

12.08 - 24.08.2019

85 obiektów
51
51

nieokreślony, XVIII / XIX w. Malarz

Pejzaż z łodziami przy brzegu

olej, płótno, dublowane krawędzie, 63 × 56,5 cm

Cena wywoławcza:

4 000 zł

Estymacja:

6 000 - 10 000 zł

52
52

Adolf SCHUHKNECHT (1889-1944)

Port w Neapolu

olej, płótno, 80 × 120 cm
sygn. l. d.: A.Schuhknecht
na odwrocie: Im Hafen von/Neapol

Cena wywoławcza:

9 000 zł

Estymacja:

15 000 - 20 000 zł

53
53

Stefan POPOWSKI (1870 - 1937)

Pejzaż z okolic Neapolu, 1898 r.

olej, płótno, 70 × 128 cm
sygn. i dat. l. d.: S. Popowski. 98

Cena wywoławcza:

20 000 zł

Estymacja:

30 000 - 40 000 zł

54
54

Bronisława RYCHTER-JANOWSKA (1868 Kraków - 1953 Kraków)

Chaty, przed 1906 r.

olej, tektura, 20 × 31 cm
sygn. l. d: B.Rychter -J.
Na odwrocie: Tryptyk/„Z naszych stron”/R/ No 493 rok 1906”

Cena wywoławcza:

5 000 zł droit de suite

Estymacja:

7 000 - 8 000 zł

55
55

Iwan TRUSZ (1869 Wysocko-1940 Lwów)

Drzewo

olej, tektura, 16,5 × 13 cm w świetle ramy
sygn. l. d.: I.Trusz

Cena wywoławcza:

2 800 zł

Estymacja:

4 000 - 8 000 zł

56
56

Ruiny Tivoli spod Rzymu (Willa Hadriana), przed 1904 r.

olej, sklejka, 33 × 35,5 cm
w świetle ramy, sygn. l. d.: I. Trusz
na odwrocie autorski napis ołówkiem: Ruiny Tivoli spod Rzymu/I.Trusz/Rok 1904

Cena wywoławcza:

22 000 zł

Estymacja:

30 000 - 40 000 zł

57
57

Alfred TERLECKI (1883 - 1973)

Limby nad Morskim Okiem, 1926 r.

olej, tektura, 60 × 50 cm
sygn. i dat. p. d.: ALFRED TERLECKI. 1926.
na krośnie dedykacja

Cena wywoławcza:

4 800 zł

Estymacja:

7 000 - 8 000 zł

58
58

Stanisław WITKIEWICZ (1851-1915)

Studium pejzażowe z chatą i drzewami, l. 70.–80.XIX w.

olej, papier dublowany na płótnie, 24 × 41,2 cm
sygn. p. d.: Stanisław Wilkiewicz [sic!]
do obrazu dołączona ekspertyza Wacławy Milewskiej – kustosza Muzeum Narodowego w Krakowie z 2001 roku.

Cena wywoławcza:

22 000 zł

Estymacja:

27 000 - 32 000 zł

59
59

Stanisław CZAJKOWSKI (1878-1954)

Drzewo jesienią

olej, tektura, 45 × 35 cm
na odwrocie: p. g.: Drzewo jesienią St.Cz./ inw. 313; p. d.: St. Cz./inw. 313

Cena wywoławcza:

3 000 zł droit de suite

Estymacja:

4 000 - 6 000 zł

60
60

Fragment Kazimierza z widokiem na Farę, ok. 1929 r.

olej, tektura; 25 x 33 cm
sygn. p. d.: STANISŁAW CZAJKOWSKI

Cena wywoławcza:

3 000 zł droit de suite

Estymacja:

4 000 - 6 000 zł

61
61

Stanisław BORYSOWSKI (1901 Lwów - 1988 Toruń)

Przed kościołem

olej, płyta, 78,5 × 59 cm w świetle ramy
sygn. i dat. p. d.: Borysowski 932 (?)

Cena wywoławcza:

9 500 zł

Estymacja:

13 000 - 15 000 zł

62
62

Czesław RZEPIŃSKI (1905-1995)

Portret kobiety

olej, płótno, 65 × 50 cm, sygn. l. g.: Rzepiński

Cena wywoławcza:

4 600 zł droit de suite

Estymacja:

8 000 - 10 000 zł

63
63

Leon KOWALSKI (1870-1937)

Wenecja – Piazza di San Marco, ok. 1910 r.

olej, płótno, 88 × 100 cm
sygn. p. d.: LeonKowalski

Cena wywoławcza:

7 000 zł

Estymacja:

10 000 - 14 000 zł

64
64

Eugeniusz GEPPERT (1890 Lwów - 1979 Wrocław)

Idylla

olej, płótno, 78,5 × 96,5 cm
sygn. p. d.: Eugeniusz Geppert

Cena wywoławcza:

11 000 zł droit de suite

Estymacja:

18 000 - 20 000 zł

65
65

Jan (Dubczak) RUBCZAK (Stanisławów 1884 - 1942 Auschwitz)

Blade słońce

olej, płótno, 54 × 65 cm
sygn. i dat. p. d.: Rubczak Jan/908.
na odwrocie autorski napis: Blade słońce/ Bretagne/400 k/Lwów/Jan Rubczak/9 Campagne Premiere/Paris oraz naklejka TPSP we Lwowie z nr 61 i tytułem obrazu

Cena wywoławcza:

34 000 zł

Estymacja:

40 000 - 45 000 zł

66
66

Jerzy ASCHER (1884, Warszawa -1943 deportowany)

Widok z Ceret, ok. 1925–27

olej, tektura, 38,5 × 50 cm
podpisany na odwrocie: ‚CHER’ [sic!]; oraz papierowa nalepka z opisem pracy: GALERIE |NEUE KUNST |HANS GOLTZ |MÜNCHEN |BRIENNERSTRASSE No. 8

Cena wywoławcza:

16 000 zł

Estymacja:

20 000 - 28 000 zł

67
67

Stanisław ELESZKIEWICZ (1900-1963)

Pokój billardowy

olej, ołówek, papier naklejony na tekturę,
20 × 32 cm, sygnowany p. d.: S.E. na odwrocie nalepka z wystawy z Nowego Jorku z odręcznie zapisanym tytułem pracy i numerem 48

Cena wywoławcza:

4 600 zł droit de suite

Estymacja:

6 000 - 8 000 zł

68
68

Tragarze

olej, tektura, 19 × 16 cm
sygn. p. d.: S.E.
na odwrocie nalepka z wystawy z Nowego Jorku z odręcznie zapisanym tytułem pracy i numerem 61

Cena wywoławcza:

4 600 zł droit de suite

Estymacja:

6 000 - 8 000 zł

69
69

Henryk HAYDEN (1883 Warszawa - 1970 Paryż)

Kwiaty, 1930 r.

olej, płótno, 73 × 54 cm
sygn. i dat. p. d.: Hayden/30

Cena wywoławcza:

30 000 zł droit de suite

Estymacja:

40 000 - 45 000 zł

70
70

Henryk (Chaim) EPSTEIN (1890 - 1944)

Skraj lasu, ok. 1935–1940

olej, płótno, 60 × 74 cm
sygn. l. d.: H. Epstein

Cena wywoławcza:

40 000 zł

Estymacja:

45 000 - 55 000 zł

71
71

Włodzimierz TERLIKOWSKI (1873 Poraj -1951 Paryż)

Kwiaty, 1923

olej, płótno, 64,5 × 91,5 cm
sygn. i dat. l. d.: 1923/Terlikowski oraz p. g.: 1923/Terlikowski

Cena wywoławcza:

18 000 zł droit de suite

Estymacja:

25 000 - 35 000 zł

72
72

Sekwana w Paryżu, 1924 r.

olej, płótno, 60 × 92,5 cm
sygn. i dat. l. d.: 24/Terlikowski, oraz p.d.: 24/Terlikowski/[nieczytelne]
na odwrocie numer inwentaryzacyjny

Cena wywoławcza:

20 000 zł droit de suite

Estymacja:

28 000 - 35 000 zł

73
73

Zamek Castelnaud nad Dordonią, l. 30. XX w.

olej, płótno, 38 × 46 cm
sygnowany l. d.: Hayden

Cena wywoławcza:

30 000 zł droit de suite

Estymacja:

35 000 - 40 000 zł

74
74

Alicja HALICKA (Kraków 1894 - Paryż 1975)

Para leżąca na plaży, l. 30. XX w.

olej, płótno, 38 × 46 cm
sygnowany p. g.: Halicka

Cena wywoławcza:

34 000 zł droit de suite

Estymacja:

40 000 - 45 000 zł

75
75

Eugeniusz EIBISCH (1895-1987)

Portret kobiety w czerwieni

olej, płótno, 92 × 65 cm
sygn. l.d.: Ebiche

Cena wywoławcza:

34 000 zł droit de suite

Estymacja:

40 000 - 50 000 zł

76
76

Jacques (Jakub Cukier) ZUCKER (1900 - 1981 Nowy Jork)

Hudson River

olej, płótno, 50 × 40,6 cm
sygn. p. d.: J.ZUCKER
na odwrocie nalepka Associated American Artists/711 Fifth Avenue New York, N.Y. z opisem pracy

Cena wywoławcza:

9 000 zł droit de suite

Estymacja:

12 000 - 15 000 zł

77
77

Pejzaż z kosiarzem

olej, płótno, 41 × 51 cm
sygn. p. d.: J.ZUCKER
na krośnie fragmentarycznie zachowana nalepka z nowojorskiej galerii Harry Salpeter

Cena wywoławcza:

9 000 zł droit de suite

Estymacja:

12 000 - 15 000 zł

78
78

Zofia SCHOMBERG-SZYMBERSKA (1884 Warszawa - 1943 Aix-les-Bains)

Pejzaż polski, Wierzbiany, lata 1930–1940

olej, płótno, 46 × 55 cm
sygn. monogramem l. d.: ZS
na odwrocie opis: Sophie de Schomberg/ Szymberska/Paysage polonais/-Wierzbiany-
oraz fragment nalepki wystawowej

Cena wywoławcza:

8 000 zł

Estymacja:

12 000 - 15 000 zł

79
79

Zygmunt SCHRETER (SZRETER) (1886 - 1977)

Krajobraz leśny

olej, płótno, 61 × 46 cm
sygn. p. d.: Z. Schreter

Cena wywoławcza:

5 500 zł droit de suite

Estymacja:

8 000 - 12 000 zł

80
80

Kwiaty na krześle

olej, płótno, 46 × 65 cm
sygn. p. d.: schreter

Cena wywoławcza:

3 000 zł droit de suite

Estymacja:

8 000 - 10 000 zł

81
81

Antoni SUCHANEK (1901-1982)

Kwiaty

olej, płyta, 122 × 50 cm
sygn. p. d.: Suchanek

Cena wywoławcza:

10 000 zł droit de suite

Estymacja:

15 000 - 20 000 zł

82
82

Antoni SUCHANEK (1901-1982)

Nasturcje, 1977 r.

olej, płyta, 56,5 × 47 cm
sygn. p. d.: Suchanek
na odwrocie opisany:
PROF. ANTONI SUCHANEK/GDYNIA– ORŁOWO/PRZEBENDOWSKICH 3/”NASTURCJE”/OLEJ 1977 rok

Cena wywoławcza:

5 000 zł droit de suite

Estymacja:

7 000 - 10 000 zł

83
83

Antoni SUCHANEK (1901-1982)

Portret hiszpański, 1972 r.

olej, płótno, 85 × 70 cm
sygn. l. d.: Suchanek

Cena wywoławcza:

9 000 zł droit de suite

Estymacja:

12 000 - 15 000 zł

84
84

Marian MOKWA (1889 - 1987)

W porcie

olej, płótno, 68 x 78 cm
sygn. p. d.: Mokwa

Cena wywoławcza:

6 000 zł droit de suite

Estymacja:

15 000 - 17 000 zł

85
85

Marian MOKWA (1889 - 1987)

Żaglowce

olej, płótno, 65,5 × 128 cm w świetle ramy
sygn. p. d.: Mokwa

Cena wywoławcza:

10 000 zł

Estymacja:

15 000 - 25 000 zł