Pragaleria Dom Aukcyjny

5. Aukcja Malarstwa i Designu

28.08.2019 środa

19:30

Pragaleria Dom Aukcyjny

ul. Stalowa 3

03-425 Warszawa

Organizator aukcji dolicza 18% opłatę do ceny sprzedaży.

116 obiektów
101
101

Zestaw 3 talerzy dekoracyjnych

fajans, dekoracja typu "kora"; śr. każdego: 23,7 cm;
sygn. na spodzie: Zakłady Fajansu / WŁOCŁAWEK / Rewolucji 1905 oraz Hand painted, Made in Poland (zielenią, stempel) numer: 6348, 6526, 6042;
Zakłady Fajansu Włocławek,...

Cena wywoławcza:

300 zł

102
102

Patera z garnituru do ciast

proj. Elżbiera PIWEK-BIAŁOBORSKA, 1957; wzór nr 186;
fajans malowany podszkliwnie, 4 x 31,5 x 28,5 cm;
sygn. na spodzie: Zakłady Fajansu / WŁOCŁAWEK / Rewolucji 1905 oraz numer: 9135;

Cena wywoławcza:

200 zł

103
103

Wazon N006

porcelit szkliwiony, malowany; 18,5 cm;
sygn.: pieczęć wytwórni;
Mirostowickie Zakłady Ceramiczne w Mirostowicach Dolnych, lata 60./70. XX w.

Cena wywoławcza:

300 zł

104
104

Talerz dekoracyjny

kamionka szkliwiona; średnica 33 cm;
Spółdzielnia Przemysłu Ludowego i Artystycznego "Kamionka" w Łysej Górze, II poł. XX w.
Zachowany fragment naklejki;

Cena wywoławcza:

300 zł

105
105

Zestaw 3 stolików tzw. "stolik w stolik", 1979

dąb; 48 x 51 x 34 cm;
na spodzie nalepka firmowa z opisem i datą: 1979;
Spółdzielnia Artystów Plastyków ŁAD, 1979 r.

Cena wywoławcza:

400 zł

106
106

Wazon

ceramika; 15 cm;
Millenium Kraków (?), lata 70. XX w.
Atrybucja na podstawie analizy porównawczej z innymi obiektami wytwórni.

Cena wywoławcza:

150 zł

107
107

Wazon

ceramika; 19 cm;
Millenium Kraków, lata 70. XX w.

Cena wywoławcza:

150 zł

108
108

Komplet trzech wazonów

ceramika malowana, szkliwiona; wys. 26, 13,5, 11,5 cm;
Rzemieślnicza Spółdzielnia „Technoplastyka” Kraków, II poł. XX w.

Cena wywoławcza:

250 zł

109
109

Talerz dekoracyjny

kamionka szkliwiona; średnica 32 cm;

Cena wywoławcza:

150 zł

110
110

Zabawka "Jamnik"

drewno, skóra, metal; 19 x 37 x 6,6 cm;
na podstawie naklejka: Kowalewska Hanna, nieczytelnie słowo: "autor"

Cena wywoławcza:

300 zł

111
111

Patera w kształcie muszli

szkło warstwowe, formowane ręcznie, 14 x 54, 5 x 35 cm
Makora Krosno (?); 3. tercja XX w.

Cena wywoławcza:

250 zł

112
112

Wazon "Flora"

proj. Danuta DUSZNIAK (ur.1926 r.);
porcelana, natrysk wybierany i malowanie ręczne; wys. 24 cm;
sygn. na spodzie: pod koroną w owalu napis Karolina / MADE IN POLAND / 4

Cena wywoławcza:

250 zł

113
113

Naczynie do przystawek

proj. Wit PŁAŻEWSKI\ (1932-2004), 1964 r., wzór nr 597;
fajans malowany podszkliwnie; 3 x 27 cm;
sygn.: Zakł. Fajansu / WŁOCŁAWEK / Rewolucji 1905
Zakłady Fajansu "Włocławek", lata 60. XX w.

Cena wywoławcza:

100 zł

114
114

Pufa

drewno czernione, siedzisko tapicerowane, drążek metalowy; 46 x 42 x 35 cm;
Polska, 2 ćw. XX w.

Cena wywoławcza:

400 zł

115
115

Wazon cylindryczny

proj. František VIZNER (1936-2011), lata 70.XX w.
szkło zielone i bezbarwne, przeźroczyste; wys. 28,3 cm, średn. 10 cm;
Czechy, Škrdlovice, lata 70. XX w.
Stan zachowania: rysy na spodzie (ślady użytkowania).

Cena wywoławcza:

300 zł

116
116

Wazon

proj. Jan Sylwester Drost (ur. 1934), 1976 r.
szkło sodowe, formowne ręcznie, cieniowane; 37,5 cm;
Huta Szkła Gospodarczego "Ząbkowice" w Dąbrowie Górniczej, 3. tercja XX w.
Stan zachowania: rysy użytkowe na spodzie.

Cena wywoławcza:

1 500 zł