Pragaleria Dom Aukcyjny

5. Aukcja Malarstwa i Designu

28.08.2019 środa

19:30

Pragaleria Dom Aukcyjny

ul. Stalowa 3

03-425 Warszawa

Organizator aukcji dolicza 18% opłatę do ceny sprzedaży.

116 obiektów
051
051

Lampa podłogowa

metal, oplot igielitowy, wys. 141 cm
Polska, lata 50./60. XX w.

Cena wywoławcza:

500 zł

052
052

Kilim w pawie, 1975

Piotr GRABOWSKI - projektant
wełna; 200 x 150 cm;

Cena wywoławcza:

1 900 zł

053
053

Malwina KONOPACKA (ur. 1982)

Wazon "Kula"

unikat
ceramika szlachetna
wys. 24 / szer. 28 cm
malowany podszkliwnie
sygn. u dołu: 2019 / MK

Cena wywoławcza:

1 900 zł

054
054

Talerz dekoracyjny A172 z cyklu: Ciała niebieskie, 2017

Piotr STACHLEWSKI (ur. 1964)
ceramika szkliwiona (kamionka); średn. 38,5 cm;
na spodzie sygnatura wraz z numerem i znakiem artysty: A172 / [znak artysty] / P.Stachlewski / 2017 (ryte w masie lub wyciskane)

Cena wywoławcza:

600 zł

055
055

Wazon

porcelana, natrysk wybierany; 23,5 cm;
pieczęć wytwórni;
Zakłady Porcelitu Stołowego "Pruszków", lata 60. XX w.
Stan zachowania: zmatowinenia szkliwa przy podstawie.

Cena wywoławcza:

500 zł

056
056

Lampa podłogowa

szkło sodowe, oprawki na żarówkę E27, włącznik;
bez abażuru 62 cm, wys. całkowita 74 cm;
abażur współczesny.
Z.S.O.Polam Poznań, lata 70./80. XX w.

Cena wywoławcza:

1 000 zł

057
057

Figura "Niedźwiedź polarny"

ceramika biała, szkliwiona; 40 x 53 x 19,5 cm;
na spodzie czarna sygnatura: [przedstawienie niedźwiedzia] z napisem w prostokącie: JOZEFÓW;
Polska, 2. poł. XX w.

Cena wywoławcza:

600 zł

058
058

Plakieta "Leda z łabędziem"

Leszek NOWOSIELSKI (1918-1999);
ceramika, szkliwiona; 29 x 40 cm;
Stan zachowania: pęknięcie kafla.

Cena wywoławcza:

1 500 zł

059
059

Serwis dla 2 osób (tete-a-tete) Villeroy Boch

ceramika szkliwiona, natrysk niebieski; dzbanek z pokrywką wys. 18 cm, cukiernica otwarta wys. 5 cm, mlecznik wys. 8,5 cm, filiżanka wys. 5 cm, spodek średn. 13 cm, taca owalna wym. 35 x 28,5 cm;
sygn. na spodzie:...

Cena wywoławcza:

800 zł

060
060

Plakieta dekoracyjna

glina rytowana, szkliwiona; 17,5 x 5,5 cm;
Polska, Technoplastyka Kraków (?), lata 60. XX w.
W typie prac Leszka Dutki (1921-2014).
Por. Plakiety dekoracyjne Leszka Dutki w zbiorach Muzeum Narodowego w Krakowie.

Cena wywoławcza:

100 zł

061
061

Figurka "Tygrys"

proj. Henryk JĘDRASIAK (1916-2002), ok. 1957
porcelit, malowany naszkliwnie; dł. 21 cm
sygn.: P w wieńcu/Made in Poland i stemple: "rećznie mlaowane" i 15520
Zakłady Porcelany i Porcelitu w Chodzieży, lata 60. XX w.

Cena wywoławcza:

500 zł

062
062

Wazon "Kropla"

proj. Zbigniewa ŚLIWOWSKA-WAWRZYNIAK (1931-2003), 1957
porcelana; wys.27 cm
sygn: W/Wawel/Made in Poland
Zakłady Porcelany Stołowej "Krzysztof" w Wałbrzychu, lata 70. XX w.

Cena wywoławcza:

300 zł

063
063

Figurka "Mamut"

proj. Lubomir TOMSZEWSKI (1923-2018), 1959;
porcelana biała, natrysk wybierany; 13 x 15 x 6,5 cm;
na spodzie wydrapane oznaczenia: C 141 - 154 / 22 oraz stempel: Cena / 55,-
Fabryka Porcelany Ćmielów, II poł. XX w.

Cena wywoławcza:

3 900 zł

064
064

Talerz dekoracyjny

czarne szkliwo, natrysk z szablonu, kropki nakładane ręcznie;
porcelit, 32 cm;
Zakłady Porcelitu Stołowego Tułowice, lata 60. XX w.

Cena wywoławcza:

500 zł

065
065

Wazon z falbanką i paterka

proj. Jerzy SŁUCZN-ORKUSZ (1924-2002);
szkło sodowe, dwuwarstwowe, ręcznie formowane; wys.: 20 i 7,2 cm;
Huta Szkła "Tarnowiec", lata 80. XXw.

Cena wywoławcza:

100 zł

066
066

Figurka "Murzyn grający na bębnie"

proj. Hanna ORTHWEIN (1916-1963), lata 50. XX w.
porcelana, malowana, malatura wybierana, szkliwiona, 14,5 x 8 x 12 cm;

Cena wywoławcza:

500 zł

067
067

Wazon kręcony

porcelana biała, szkliwiona, malowana (przetarcia);
wys. 28,5 cm;
sygn. na spodzie: Ć w trójkącie / ĆMIELÓW / MADE / IN POLAND oraz pomarańczową farbą: B-5072 i stemplem: 30;

Cena wywoławcza:

250 zł

068
068

Figurka "Jeździec meksykański"

proj. Mieczysław NARUSZEWICZ (1923-2006), 1959 r.
porcelana biała szkliwiona, czarny natrysk wybierany, 15 x 14 x 5 cm;
sygn. i oznaczenia: C - 317 775 20 (czarną farbą) oraz: cena / zł 50,- (stempel);
Fabryka...

Cena wywoławcza:

2 500 zł

069
069

Kilim w typie art deco

o geometrycznym wzorze w barwach zgaszonej zieleni, pomarańczu i brązu;
wełna; 199 x 146 cm;
Polska, 2 tercja XX w.

Cena wywoławcza:

550 zł

070
070

Wazon

szkło barwione w masie, ręcznie formowane; wys. 28,5 cm;
Krakowska Huta Szkła (?), lata 60./70. XX w.

Cena wywoławcza:

150 zł

071
071

Wazon

proj. Wit PŁAŻEWSKI (1932-2004), 1960 r., wzór nr 433
fajans szkliwiony, malowany, 26 x 13 x 12,5 cm;
sygn: Zakł. Fajansu / Włocławek / Rewolucji 1905;
Zakłady Fajansu Włocławek, lata 60. XX w.

Cena wywoławcza:

400 zł

072
072

Popielnica

szkło sodowe barwione w masie, ręcznie formowane; 4,5 x 15 cm;
Krakowska Huta Szkła (?), lata 70. XX w.

Cena wywoławcza:

100 zł

073
073

Talerz dekoracyjny

porcelana, natrysk wybierany; średn. 24 cm;
pieczęć wytwórni;

Cena wywoławcza:

500 zł

074
074

Forma przestrzenna

Mieczysław SZADKOWSKI (1920-1990)
gips malowany (przetarcia malatury); ok. 22 x 22 x 22 cm;
Forma przestrzenna pochodzi ze spuścizny po artyście.

Cena wywoławcza:

2 000 zł

075
075

Kilim w geometryczne wzory

wełna; ok. 194 x 140 cm;
Polska, 2 tercja XX w.

Cena wywoławcza:

550 zł

076
076

Dzban

Zbigniew HORBOWY (1935-2019);
szkło sodowe barwione w masie; 55,5 cm;
Huta szkła "Sudety" w Szczytnej Śląskiej, lata 70. XX w.

Cena wywoławcza:

150 zł

077
077

Popielniczka fason "14"

porcelana biała, szkliwiona dekorowana zielenią (drobne przetarcia); 6 x 10 x 15,5 cm;

Cena wywoławcza:

400 zł

078
078

Serwis do kawy "Iza"

proj. Józef WRZESIEŃ (1930-2007), 1959 r.

Cena wywoławcza:

800 zł

079
079

Filiżanka

porcelana malowana; 5,5 x 9,5 cm;
sygn.: pieczęć fabryki i ręcznie: "Hand painted";
według przekazu malatura wykonana w Spółdzielni ŁAD przez malarkę tkanin w 1959 roku;

Cena wywoławcza:

300 zł

080
080

Pas kontuszowy

żakard; ok. 327 x 35 cm;
Manufaktura Tkacka ŁAD, około 1996 r.

Cena wywoławcza:

1 300 zł

081
081

Wazon

proj. Jerzy SŁUCZAN-ORKUSZ (1924-2002);
szkło sodowe, dwuwarstwowe, ręcznie formowane; 17 cm;

Cena wywoławcza:

100 zł

082
082

Zestaw 4 stolików tzw. "stolik w stolik"

drewno gięte, bukowe (?); 70 x 36 x 58 cm (wymiar największego, pod którym mieszczą się pozostałe);
na spodzie najmnieszego stolika nalepka firmowa z napisem: THONET (lekko uszkodzona);

Cena wywoławcza:

900 zł

083
083

Kielich dekoracyjny

szkło barwione, ręcznie formowane; 24,5 cm
Instytut Szkła i Ceramiki w Krakowie, lata 70.XX w.

Cena wywoławcza:

150 zł

084
084

Figurka "Lis skradający się"

proj. Mieczysław NARUSZEWICZ (1923-2006), 1957 r.
porcelana biała, szkliwiona, ręcznie malowana; 4,5 x 20 x 9 cm;

Cena wywoławcza:

700 zł

085
085

Figurka "Żyrafa"

proj. Stanisław MOŻDŻEŃ (ur. 1938), lata 50. XX w.
porcelana szkliwiona, malatura, farba, luster; 24 x 13 x 7,5 cm;
sygn.: W / Wawel / MADE IN POLAND (stempel) oraz nr: 1-115 (czarną farbą);
Zakłady Porcelany Stołowej...

Cena wywoławcza:

700 zł

086
086

Patera "kapelusz"

proj. Jan SOWIŃSKI (1911-1990), 1960;
fajans szkliwiony, malowany; śr: 30 cm.
sygn: Zakł. Fajansu | WŁOCŁAWEK | Rewol. 1905;
pieczątki: Hand painted 3293

Cena wywoławcza:

200 zł

087
087

Figurka "Łabędź królewski"

porcelana biała, szkliwiona, 16,2 x 5 x 13 cm;
sygn. na spodzie zielenią: Ć w trójkącie / ĆMIELÓW / MADE / IN POLAND, oraz nr: C - 500 - 746 28;
Fabryka Porcelany...

Cena wywoławcza:

900 zł

088
088

Talerz dekoracyjny

Leszek NOWOSIELSKI (1918-1999)
ceramika szkliwiona; 48 cm;
na spodzie ryty inicjał i znak artysty;
Podkowa Leśna, lata 60./70. XX w.
Stan zachowania: drobne ubytki w dekoracji.

Cena wywoławcza:

3 500 zł

089
089

Zestaw toaletowy

w składzie: podstawka 21,5 x 8 cm, flakon na perfumy wys. 13 cm, flakon z korkiem wys. 18 cm;
szkło niebieskie;
sygn. na spodzie: Moser / Karlsbad (w owalu), 2 ćw. XX w.
Czechy, Karlovy Vary; firma Moser, lata 30. XX w.

Cena wywoławcza:

350 zł

090
090

Figurka szarego psa (jamnika)

porcelana, malowana, szkliwiona; 17 x 34 x 11 cm;
fragment sygnatury na spodzie lewej, przedniej łapy: ZB [wpisane w dzban ] / Katowice (ceglasty stempel, niedobity);

Cena wywoławcza:

200 zł

091
091

Figurka "Pingwin"

proj. Mieczysław NRUSZEWICZ (1923-2006), 1957 r.
porcelana szkliwiona, malowana; wys.: 17,5 cm;
sygn. i oznaczenia: C-600-980 / 24 (czarną farbą) oraz cena / zł 40 ,- (stempel);
Fabryka Porcelany Ćmielów, lata 60. XX w.

Cena wywoławcza:

700 zł

092
092

Wazon

szkło barwione w masie, typu antico, ręcznie formowane; wys. 15,5 cm;

Cena wywoławcza:

150 zł

093
093

Figurka "Pudel"

porcelana malowana; wys. 25 cm;
sygn.: pieczęć fabryki (niewyraźnie)
Wytwórnia Wyrobów Ceramicznych "Steatyt" (założona przez Zygmunta Buksowicza), Katowice, lata 70. XX w.

Cena wywoławcza:

600 zł

094
094

Podstawa do lampy elektrycznej

mosiądz kuty, giloszowany, porcelanowa obsadka na żarówkę; wys. 25 cm, waga: 700 g.;
Polska, Warszawa (?) l. 30. XX w. (?);

Cena wywoławcza:

550 zł

095
095

Komoda

drewno: dąb, fornir: orzech; 95,5/106,5 x 125 x 55 cm;
Pracownia Mebli Artystycznych Albina Maya z 1927 roku;
na zachowanej naklejce: skrót Z.K.W.A.M.Z. (Z.Kunstmoebel Werke Albin May Zeulenroda)
Niemcy, lata 20. XX w.

Cena wywoławcza:

500 zł

096
096

Rzeźba ceramiczna "Misie"

glina; 13 x 14,5 x 14,5 cm;
sygnatura ryta: DL 1959

Cena wywoławcza:

300 zł

097
097

Makata

konopie, sizal; ok. 126 x 80 cm;
W typie prac Jadwigi Kożuchowskiej (ur.1936)
Polska, lata 60. XX w.
Stan zachowania: jeden ze sznurów wymaga naprawy.

Cena wywoławcza:

300 zł

098
098

Figurka "Dama" z serii "Kostiumologia", 1991 r.

Hanna MODRZEWSKA-NOWOSIELSKA (1917-2008)
ceramika szkliwiona; 24,5 cm;
sygn. na spodzie: HN (inicjał ryty w masie);
Stan zachowania: uszkodzenia dekoracji kapelusza.

Cena wywoławcza:

900 zł

099
099

Lamka nocna

projekt: Apolinary GAŁECKI (1924-2006), 1963;
oryginalny włącznik, metal, tworzywo; 18,5 x 14 x 11 cm;
Stołeczne Zakłady Metalowe nr 2 Przemysłu Terenowego w Warszawie,

Cena wywoławcza:

650 zł

100
100

Biurko żaluzjowe

drewno fornirowane; 89 x 84 x 60 cm;
Polska , lata 50. XX w.
Stan zachowania: do renowacji.

Cena wywoławcza:

2 500 zł