11.12.2024 środa
18:00
Dom Aukcyjny REMPEX
ul. Karowa 31
00-324 Warszawa
02.12 - 11.12.2024
Organizator aukcji dolicza 20% opłatę do ceny sprzedaży.
Na aukcji obowiązuje regulamin domu aukcyjnego.
olej, płótno; 19 x 24,3 cm;
sygn. p. d.: Krol;
na odwrocie opis autorski: KROL / 5r. des Bx,ARTS / Paris 6.
olej, płótno; 27 x 35 cm;
sygn. p. d.: Eustachy Wasilkowski.
olej, płyta; 43 x 38,5 cm;
sygn. i dat. p. g.: 1964 / Wlastimil / Hofman.
olej, sklejka; 21 x 15 cm;
sygn. l. d.: K. SZEWCZENKO.
olej, tektura; 45,5 x 35,5 cm;
sygn. l. d.: Nowina Przybylski;
na odwrocie naklejka z TZSP w Warszawie z datą 1936 i numerem: 21
oraz nalepka z autorem, tytułem, techniką i numerem: 39126;
Obraz przed konserwacją.
olej, technika własna, płótno naklejone na płytę; 72,5 x 59 cm;
sygn. p. d.: DIK;
obraz przed konserwacją
akwarela, ołówek, papier; 32 x 17,5 cm (w świetle passe-partout);
sygn. p. d.: Epstein (faksymile).
na odwrocie opis w języku francuskim (ołówkiem).
na odwrocie kompozycja z dwoma kobietami;
gwasz, pastel, papier; 60 x 45 cm;
sygn. l. d.: Weingart.
olej, płótno; 72 x 55 cm;
sygn. l. d.: Feder
olej, tektura; 50 x 60,5 cm;
olej, sklejka; 69,5 x 80 cm;
sygn. l. d.: m.jabłoński.
olej, tektura; 50 x 39 cm.
olej, tektura; 48 x 33,5 cm; (w świetle passe-partout);
sygn. p. d.: L MISKY.
olej, tektura; 49 x 69,5 cm;
sygn. p. d.: A. Żywicki
olej, płótno; 87 x 96,5 cm;
sygn. p. d.: Zawadziński
olej, sklejka; 34 x 49,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: StefanFilipkiewicz.
olej, tektura; 17,5 x 25 cm;
sygn. l. d.: WW;
na odwrocie owalny stempel z napisem wokół: ZE ZBIORU DZIEŁ WOJCIECHA WEISSA. DOM ARTYSTY z faksymile artysty pośrodku;
oraz nr 000565 i dopisana cyfra 4.
olej, tektura; 12,5 x 17 cm;
sygn. p.d.: Miecz Reyzner
olej, tektura, 35 x 50 cm;
na odwrocie napis autorski: S. KAMOCKI / "WIDOK Z POD REGLI"
płótno naklejone na tekturę, 33,5 x 43,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: A. Lyongrün.
olej, płótno; 60 x 80 cm;
sygn. p. d.: Pogorzelski;
opis na krośnie malarskim: Jerzy Pogorzelski / BLACHOWNIA k / Cz-wy / UL. BUKOWA 4.
olej, płótno; 60 x 75,5 cm;
sygn. l. d.: ST. GAŁEK.
olej, płótno; 42 x 57 cm;
sygn. i dat. p. d.: St. Pieniążek / 920;
na odwrocie na krośnie malarskim napis: Pieniążęk Stefan / "Pińczów";
pastel, tektura; 24 x 34,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: A. Bunsch.
akwarela, papier żeberkowy, 29,5 x 39 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: H. Sajdak;
na odwrocie stemple: Podstawa wyceny;
oraz P.P. "DESA"; z odręcznym dopiskiem: Tatry / Kościelisko.
olej, tektura; 29 x 40 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: K. Piątkiewicz.
olej, tektura; 35,5 x 59,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: EDzierzencki.
technika mieszana (olej, gwasz, ołówek), karton; 39,5 x 56 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Janusz Kotarbiński - Hel - 1936.
olej, płótno; 60 x 120 cm;
sygn. p. d.: Z. Pokrywczyński;
na odwrocie na płótnie nalepka wystawowa TPSP z Bielsku Białej z IX Ogólnopolskiej Wystawy - Jesień Bielska z tytułem obrazu: Kutry;
na krośnie malarskim...
olej, tektura; 34 x 50 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: StKamocki;
na odwrocie nalepka wystawowa Towarzystwo Artystów Polskich „Sztuka” w Krakowie z podanym autorstwem obrazu oraz tytułem: Potok w lesie.
olej, deska, 20,8 x 30,5 cm;
l. d. napisy nieczytelne;
Na odwrocie kompozycja z drzewem w technice olejnej, p. d. napis: E.K.
stan: pęknięcie wzdłużne l.g. róg, drobne ślady po drewnojadach.
prace w różnych technikach:1 praca olejna, 3 prace w pastelu, 11 prac w akwareli, 3 prace rysowane piórkiem i tuszem, 24 szkice ołówkiem; 2 szkicowniki (23 karty i 5 kart w technice akwarelowej i ołówkowej); format...
olej, płótno; 74 x 81 cm;
na odwrocie fragment kompozycji malarskiej oraz fragmenty uszkodzonej nalepki z imieniem autora: Józef W […] i fragmentem tytułu: Pejzaż […].
(Obraz po konserwacji).
olej, płótno dublowane; 55,5 x 83,5 cm;
sygn. i dat. p. d.: W. Gegerfelt 66.
olej, płótno; 35,5 x 33 cm;
na odwrocie wtórny napis: ADAMSKI / WIEN / MYRTHENO 12.
olej, sklejka; 60 x 70 cm;
sygn. i dat. p. g.: Jarosiewicz Janusz / Bytom 1946;
na odwrocie dwie papierowe nalepki autorskie (stempel) z odręcznym opisem obrazu: DAMA Z PIESKIEM / OLEJ / 70 x 60 / 1946 (długopisem).
olej, płótno; 57 x 82 cm;
na odwrocie na krośnie malarskim wtórny napis: Teodor Grott (? Słaboczytelnie).
Diana - bogini łowów
olej, płótno dublowane; 118 x 100 cm;
opisany p. d.: B. van der. helst f.
Chrystus i Maria Magdalena
olej, deska;
22,5 x 15,5 cm.
Chrystus i Szymon Cyrenejczyk
olej, deska parkietowana; 78,5 x 63 cm;
Obraz wpisany do rejestru zabytków miasta Kraków pod nr MW 7/4/75.
Upadek pod krzyżem
olej, blacha;
30 x 44 cm;
stan zachowania: obraz po konserwacji, widoczne konserwowane rogi pracy po uszkodzeniach.
olej, deska; 47 x 35,5 cm;
stan: pionowe pęknięcie deski z lewej strony obrazu u dołu, odpryski malatury.
olej, płótno dublowane; 94 x 71 cm;
w kompozycji opisany: ETATIS / SUAEA II / 1737 oraz I [znak krzyża wpisany w literę H] S.
Jan III Sobieski oraz Maria Kazimiera
olej, płótno; 62,5 x 52,5 cm;
64 tablice w rotograwiurze z malarstwem polskim przełożone bibułkami z opisem, każda bibułka posiada znak wodny TZSP, 39 fotografii pamiątkowych na oddzielnych wklejkach, m.in. T. Axentowicz, J. Kossak, J. Mehoffer, L....
24 ryciny w heljograwjurze na osobnych tablicach, dzieła tego odbito 1100 egzemplarzy
na papierze ręcznie czerpanym; Lwów-Poznań 1927;
Urodzony Jan Dęboróg
Dzieje jego rodu, głowy i serca przez niego samego opowiadane, rytmem spisał Władysław Syrokomla (Ludwik Kondratowicz),
Album typów ulicznych. 20 autolitografii. Warszawa 1926. Nakł. "Biblioteki Domu Polskiego";
teka wydawnicza, kartonowa 49 x 34 cm; każda rycina sygnowana z płyty: JR [monogram wiązany].
fotografia czarno-biała, papier fotograficzny naklejony na tekturę; 24 x 18 cm;
na odwrocie napis: Z.G. Panna Zofija / Zakopane;
na tekturze poniżej fotografii napis p. d.: Zakopane l. 30 te; monogram l. d.: Z.G.
Zebrał i opracował Przecław Smolik, Nakładem Towarzystwa Bibljofilów w Łodzi, 1930 r.
oprawa pełna skóra, późniejsza, tytulatura tłoczona złotem w prostokątnej bordiurze; 32 x 24 cm,