Dom Aukcyjny REMPEX

314 Aukcja Sztuki Dawnej - Malarstwo, Rysunek, Grafika, Rzeźba

11.12.2024 środa

18:00

Dom Aukcyjny REMPEX

ul. Karowa 31

00-324 Warszawa

02.12 - 11.12.2024

Organizator aukcji dolicza 20% opłatę do ceny sprzedaży.
Na aukcji obowiązuje regulamin domu aukcyjnego.

121 obiektów
051
051

Abram KROL (1919 Pabianice – 2001 Paryż)

Matka z dzieckiem

olej, płótno; 19 x 24,3 cm;
sygn. p. d.: Krol;
na odwrocie opis autorski: KROL / 5r. des Bx,ARTS / Paris 6.

Cena wywoławcza:

1 400 zł

Estymacja:

1 600 - 1 900 zł

052
052

Naga Maja

olej, płótno; 27 x 35 cm;
sygn. p. d.: Eustachy Wasilkowski.

Cena wywoławcza:

2 500 zł

Estymacja:

2 600 - 3 000 zł

053
053

Wlastimil HOFMAN (1881 Karlin - 1970 Szklarska Poręba)

Portret mężczyzny, 1964

olej, płyta; 43 x 38,5 cm;
sygn. i dat. p. g.: 1964 / Wlastimil / Hofman.

Cena wywoławcza:

6 000 zł droit de suite

Estymacja:

6 200 - 7 200 zł

054
054

Arab

olej, sklejka; 21 x 15 cm;
sygn. l. d.: K. SZEWCZENKO.

Cena wywoławcza:

2 400 zł

Estymacja:

2 600 - 3 000 zł

055
055

Rybak

olej, tektura; 45,5 x 35,5 cm;
sygn. l. d.: Nowina Przybylski;
na odwrocie naklejka z TZSP w Warszawie z datą 1936 i numerem: 21
oraz nalepka z autorem, tytułem, techniką i numerem: 39126;
Obraz przed konserwacją.

Cena wywoławcza:

2 400 zł

Estymacja:

2 700 - 3 200 zł

056
056

Scena z Narodzeniem Chrystusa

olej, technika własna, płótno naklejone na płytę; 72,5 x 59 cm;
sygn. p. d.: DIK;
obraz przed konserwacją

Cena wywoławcza:

9 000 zł

Estymacja:

10 000 - 12 000 zł

057
057

Studium do sceny na targu

akwarela, ołówek, papier; 32 x 17,5 cm (w świetle passe-partout);
sygn. p. d.: Epstein (faksymile).
na odwrocie opis w języku francuskim (ołówkiem).

Cena wywoławcza:

2 200 zł

Estymacja:

2 300 - 2 800 zł

058
058

Joachim WEINGART (Drohobycz 1895 - obóz koncentracyjny Auschwitz 1942)

Kobieta w kwiatach

na odwrocie kompozycja z dwoma kobietami;
gwasz, pastel, papier; 60 x 45 cm;
sygn. l. d.: Weingart.

Cena wywoławcza:

7 700 zł

Estymacja:

8 000 - 9 000 zł

059
059

Adolf FEDER (Odessa 1886 - 1943 obóz Auschwitz)

Wiosenne kwiaty

olej, płótno; 72 x 55 cm;
sygn. l. d.: Feder

Cena wywoławcza:

12 000 zł

Estymacja:

14 000 - 18 000 zł

060
060

Martwa natura z kwiatami i dzbankiem

olej, tektura; 50 x 60,5 cm;

Cena wywoławcza:

4 000 zł

Estymacja:

4 200 - 4 800 zł

061
061

Mieszko (Mieczysław) JABŁOŃSKI (1892 Lublin - 1965 Kraków)

Martwa natura z owocami

olej, sklejka; 69,5 x 80 cm;
sygn. l. d.: m.jabłoński.

Cena wywoławcza:

8 500 zł

Estymacja:

9 000 - 11 000 zł

062
062

Martwa natura z kwiatami i jabłkami

olej, tektura; 50 x 39 cm.

Cena wywoławcza:

1 200 zł

Estymacja:

1 300 - 1 400 zł

063
063

Ludwik MISKY (1884 - 1938)

Chryzantemy w wazonie

olej, tektura; 48 x 33,5 cm; (w świetle passe-partout);
sygn. p. d.: L MISKY.

Cena wywoławcza:

3 500 zł

Estymacja:

3 700 - 4 400 zł

064
064

Róże w wazonie

olej, tektura; 49 x 69,5 cm;
sygn. p. d.: A. Żywicki

Cena wywoławcza:

2 700 zł

Estymacja:

3 000 - 3 600 zł

065
065

Róże pastelowe

olej, płótno; 87 x 96,5 cm;
sygn. p. d.: Zawadziński

Cena wywoławcza:

6 000 zł

Estymacja:

7 000 - 8 000 zł

066
066

Stefan FILIPKIEWICZ (1879 Tarnów -1944 obóz koncentracyjny Mauthausen-Gusen)

Martwa natura z różami i figurką

olej, sklejka; 34 x 49,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: StefanFilipkiewicz.

Cena wywoławcza:

10 000 zł

Estymacja:

12 000 - 14 000 zł

067
067

Wojciech WEISS (1875 Leorda w Rumunii-1950 Kraków)

Pejzaż o poranku

olej, tektura; 17,5 x 25 cm;
sygn. l. d.: WW;
na odwrocie owalny stempel z napisem wokół: ZE ZBIORU DZIEŁ WOJCIECHA WEISSA. DOM ARTYSTY z faksymile artysty pośrodku;
oraz nr 000565 i dopisana cyfra 4.

Cena wywoławcza:

13 000 zł

Estymacja:

14 000 - 16 000 zł

068
068

Pejzaż z kładką

olej, tektura; 12,5 x 17 cm;
sygn. p.d.: Miecz Reyzner

Cena wywoławcza:

4 000 zł

Estymacja:

5 000 - 6 000 zł

069
069

Stanisław KAMOCKI (1875 Warszawa - 1944 Zakopane)

Widok spod Regli

olej, tektura, 35 x 50 cm;
na odwrocie napis autorski: S. KAMOCKI / "WIDOK Z POD REGLI"

Cena wywoławcza:

8 000 zł

Estymacja:

10 000 - 12 000 zł

070
070

Pejzaż z chatami

płótno naklejone na tekturę, 33,5 x 43,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: A. Lyongrün.

Cena wywoławcza:

2 800 zł

Estymacja:

3 000 - 3 600 zł

071
071

Jerzy POGORZELSKI (1926 Grodno - 2003)

Pejzaż z mostkiem

olej, płótno; 60 x 80 cm;
sygn. p. d.: Pogorzelski;
opis na krośnie malarskim: Jerzy Pogorzelski / BLACHOWNIA k / Cz-wy / UL. BUKOWA 4.

Cena wywoławcza:

4 800 zł

Estymacja:

5 000 - 6 000 zł

072
072

Zbieranie krokusów, ok. 1915

olej, płótno; 60 x 75,5 cm;
sygn. l. d.: ST. GAŁEK.

Cena wywoławcza:

24 000 zł

Estymacja:

25 000 - 30 000 zł

073
073

Pińczów, 1920

olej, płótno; 42 x 57 cm;
sygn. i dat. p. d.: St. Pieniążek / 920;
na odwrocie na krośnie malarskim napis: Pieniążęk Stefan / "Pińczów";

Cena wywoławcza:

1 800 zł

Estymacja:

2 000 - 2 400 zł

074
074

Adam BUNSCH (1896 Kraków -1969 Kraków)

Potok

pastel, tektura; 24 x 34,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: A. Bunsch.

Cena wywoławcza:

2 400 zł

Estymacja:

2 700 - 3 200 zł

075
075

Henryk SAJDAK (1905 - 1995)

Tatry - Kościelisko

akwarela, papier żeberkowy, 29,5 x 39 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: H. Sajdak;
na odwrocie stemple: Podstawa wyceny;
oraz P.P. "DESA"; z odręcznym dopiskiem: Tatry / Kościelisko.

Cena wywoławcza:

2 000 zł

Estymacja:

2 200 - 2 600 zł

076
076

Pejzaż górski

olej, tektura; 29 x 40 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: K. Piątkiewicz.

Cena wywoławcza:

2 000 zł

Estymacja:

2 200 - 2 600 zł

077
077

Eugeniusz DZIERZENCKI (1905 Warszawa - 1990 Sopot)

Widok na morze

olej, tektura; 35,5 x 59,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: EDzierzencki.

Cena wywoławcza:

4 600 zł

Estymacja:

5 000 - 6 000 zł

078
078

Hel, 1936

technika mieszana (olej, gwasz, ołówek), karton; 39,5 x 56 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Janusz Kotarbiński - Hel - 1936.

Cena wywoławcza:

2 700 zł

Estymacja:

3 000 - 3 600 zł

079
079

Kutry

olej, płótno; 60 x 120 cm;
sygn. p. d.: Z. Pokrywczyński;
na odwrocie na płótnie nalepka wystawowa TPSP z Bielsku Białej z IX Ogólnopolskiej Wystawy - Jesień Bielska z tytułem obrazu: Kutry;
na krośnie malarskim...

Cena wywoławcza:

2 800 zł

Estymacja:

3 000 - 3 600 zł

080
080

Potok w lesie

olej, tektura; 34 x 50 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: StKamocki;
na odwrocie nalepka wystawowa Towarzystwo Artystów Polskich „Sztuka” w Krakowie z podanym autorstwem obrazu oraz tytułem: Potok w lesie.

Cena wywoławcza:

28 000 zł

Estymacja:

30 000 - 35 000 zł

081
081

Kwitnące drzewo

olej, deska, 20,8 x 30,5 cm;
l. d. napisy nieczytelne;
Na odwrocie kompozycja z drzewem w technice olejnej, p. d. napis: E.K.
stan: pęknięcie wzdłużne l.g. róg, drobne ślady po drewnojadach.

Cena wywoławcza:

1 800 zł

Estymacja:

2 000 - 2 400 zł

082
082

Zestaw 43 prac i dwa szkicowniki

prace w różnych technikach:1 praca olejna, 3 prace w pastelu, 11 prac w akwareli, 3 prace rysowane piórkiem i tuszem, 24 szkice ołówkiem; 2 szkicowniki (23 karty i 5 kart w technice akwarelowej i ołówkowej); format...

Cena wywoławcza:

2 700 zł

Estymacja:

3 000 - 3 600 zł

083
083

Pejzaż zimowy ze strumieniem

olej, płótno; 74 x 81 cm;
na odwrocie fragment kompozycji malarskiej oraz fragmenty uszkodzonej nalepki z imieniem autora: Józef W […] i fragmentem tytułu: Pejzaż […].
(Obraz po konserwacji).

Cena wywoławcza:

3 600 zł

Estymacja:

4 000 - 4 800 zł

084
084

Wilhelm von GEGERFELT (1844 Göteborg - 1920 Torekov?)

Pejzaż górski, 1866

olej, płótno dublowane; 55,5 x 83,5 cm;
sygn. i dat. p. d.: W. Gegerfelt 66.

Cena wywoławcza:

11 000 zł

Estymacja:

12 000 - 14 000 zł

085
085

Karciana rozgrywka

olej, płótno; 35,5 x 33 cm;
na odwrocie wtórny napis: ADAMSKI / WIEN / MYRTHENO 12.

Cena wywoławcza:

14 000 zł

Estymacja:

15 000 - 18 000 zł

086
086

Dama z pieskiem, 1946

olej, sklejka; 60 x 70 cm;
sygn. i dat. p. g.: Jarosiewicz Janusz / Bytom 1946;
na odwrocie dwie papierowe nalepki autorskie (stempel) z odręcznym opisem obrazu: DAMA Z PIESKIEM / OLEJ / 70 x 60 / 1946 (długopisem).

Cena wywoławcza:

2 700 zł

Estymacja:

2 900 - 3 400 zł

087
087

Wieczorna lektura

olej, płótno; 57 x 82 cm;
na odwrocie na krośnie malarskim wtórny napis: Teodor Grott (? Słaboczytelnie).

Cena wywoławcza:

6 300 zł

Estymacja:

7 000 - 8 000 zł

088
088

Diana - bogini łowów
olej, płótno dublowane; 118 x 100 cm;
opisany p. d.: B. van der. helst f.

Cena wywoławcza:

150 000 zł

Estymacja:

170 000 - 200 000 zł

089
089

Chrystus i Maria Magdalena
olej, deska;
22,5 x 15,5 cm.

Cena wywoławcza:

7 000 zł

Estymacja:

8 000 - 10 000 zł

090
090

Chrystus i Szymon Cyrenejczyk
olej, deska parkietowana; 78,5 x 63 cm;
Obraz wpisany do rejestru zabytków miasta Kraków pod nr MW 7/4/75.

Cena wywoławcza:

9 000 zł

Estymacja:

10 000 - 12 000 zł

091
091

Upadek pod krzyżem
olej, blacha;
30 x 44 cm;
stan zachowania: obraz po konserwacji, widoczne konserwowane rogi pracy po uszkodzeniach.

Cena wywoławcza:

9 000 zł

Estymacja:

10 000 - 12 000 zł

092
092

Portret

olej, deska; 47 x 35,5 cm;
stan: pionowe pęknięcie deski z lewej strony obrazu u dołu, odpryski malatury.

Cena wywoławcza:

4 800 zł

Estymacja:

5 300 - 6 000 zł

093
093

Portret damy

olej, płótno dublowane; 94 x 71 cm;
w kompozycji opisany: ETATIS / SUAEA II / 1737 oraz I [znak krzyża wpisany w literę H] S.

Cena wywoławcza:

5 500 zł

Estymacja:

6 000 - 8 000 zł

094
094

Jan III Sobieski oraz Maria Kazimiera
olej, płótno; 62,5 x 52,5 cm;

Cena wywoławcza:

12 000 zł

Estymacja:

13 000 - 15 000 zł

095
095

64 tablice w rotograwiurze z malarstwem polskim przełożone bibułkami z opisem, każda bibułka posiada znak wodny TZSP, 39 fotografii pamiątkowych na oddzielnych wklejkach, m.in. T. Axentowicz, J. Kossak, J. Mehoffer, L....

Cena wywoławcza:

1 500 zł

Estymacja:

2 000 - 2 400 zł

096
096

24 ryciny w heljograwjurze na osobnych tablicach, dzieła tego odbito 1100 egzemplarzy
na papierze ręcznie czerpanym; Lwów-Poznań 1927;

Cena wywoławcza:

1 800 zł

Estymacja:

2 400 - 2 900 zł

097
097

Urodzony Jan Dęboróg
Dzieje jego rodu, głowy i serca przez niego samego opowiadane, rytmem spisał Władysław Syrokomla (Ludwik Kondratowicz),

Cena wywoławcza:

1 600 zł

Estymacja:

2 200 - 2 600 zł

098
098

Józef RAPACKI (1871 - 1929)

Z dawnej i niedawnej Warszawy.

Album typów ulicznych. 20 autolitografii. Warszawa 1926. Nakł. "Biblioteki Domu Polskiego";
teka wydawnicza, kartonowa 49 x 34 cm; każda rycina sygnowana z płyty: JR [monogram wiązany].

Cena wywoławcza:

1 800 zł

Estymacja:

2 400 - 2 900 zł

099
099

Z. G. - Panna Zofija

fotografia czarno-biała, papier fotograficzny naklejony na tekturę; 24 x 18 cm;
na odwrocie napis: Z.G. Panna Zofija / Zakopane;
na tekturze poniżej fotografii napis p. d.: Zakopane l. 30 te; monogram l. d.: Z.G.

Cena wywoławcza:

1 800 zł

Estymacja:

2 000 - 2 400 zł

100
100

Jan BUKOWSKI (1873 Barszczowice - 1943 Nowy Targ)

Prace graficzne

Zebrał i opracował Przecław Smolik, Nakładem Towarzystwa Bibljofilów w Łodzi, 1930 r.
oprawa pełna skóra, późniejsza, tytulatura tłoczona złotem w prostokątnej bordiurze; 32 x 24 cm,

Cena wywoławcza:

2 800 zł

Estymacja:

3 500 - 4 200 zł