07.12.2024 sobota
12:00
RYNEK SZTUKI
ul. Wschodnia 69
90-266 Łódź
Organizator aukcji dolicza 20% opłatę do ceny sprzedaży.
Na aukcji obowiązuje regulamin domu aukcyjnego.
akwarela, papier/tektura, 50 x 35 cm
sygn. dat. l.d. MSzczerbiński 1938 / KRAKÓW
olej, tektura, 24,5 x 20 cm
sygn. p.d. H. Szczygliński
olej, płótno, 64,5 x 47 cm
sygn. p.d. Swegner
Żaglówki na przystani
olej, płótno, 30,5 x 40,5 cm
sygn. l.d. M. Wiśniowski
olej, płótno, 47,5 x 68 cm
sygn. p.d. Zygmuntowicz
Scena mitologiczna
olej, płótno dublowane, 64 x 49 cm
nsygn.
Portret młodej kobiety(l.50-60.XIX w.)
olej, płótno, 54 x 47 cm (owal)
nsygn.
Dwóch mężczyzn
olej, płótno, 100,5 x 70 cm
nsygn.
Sztorm
olej, papier, 21,6 x 32 cm
nsygn.
olej, tektura, 33,7 x 39 cm,5
nsygn.
Kwiaty w zielonym wazonie
olej, pilśnia, 45,5 x 57,5 cm
sygn. nieczytelnie p.d.
Fara w Warszawie
akwarela, gwasz, papier, 17,3 x 13,5 cm (w św.p-p
nsygn. dat. l,d. Warszawa 950.
Portret mężczyzny z brodą(1933)
kredka, papier, 39,2 x 29,3 cm (owal)
sygn. dat. p.śr. monogramem FH 1933
druk barwny, 14 x 54 cm
offset, papier, 96,5 x 66,5 cm
offset, papier, poprzeczny ślad złożenia, 66,5 x 94 cm
offset, papier, 94 x 66 cm
offset, papier, 96,5 x 67 cm
offset, papier, poprzeczny ślad złożenia, 95,5 x 67 cm
offset, papier, poprzeczny ślad złożenia, 96,5 x 67 cm
offset, papier, 98 x 68 cm
offset, papier, 94 x 66,5 cm
offset, papier, 93,5 x 67 cm
offset, papier, 84 x 58 cm
offset, papier, 82 x 58 cm
plater, 10,5 x 12,5 x 8,5 cm
sygn. skrzyżowane młotki / FRAGET N PLAQUE / 2800 / 111
plater, szkło, wkład szklany pasowany, 15,5 x 13 x 13 cm
sygn. 11 / znak firmowy z wagą i monogramem CC / 2513537 / CHRISTOFLE
szkło, cyna, wys. 15 cm
sygn. FG / Les Potstainiers Hutois / FINSTAIN [Gaston Falais]
szkło barwione w masie w kolorze różowym w typie Loetz Witwe, nitkowane, iryzowane, okucie srebrne, wys. 36 cm
sygn. półksiężyc korona 800
porcelana biała, malowana, złocenie, wys. 14 cm
sygn. korona między pałkami berła / Rosenthal / SELB-BAVARIA, naszkliwnie Jmay, wycisk K346 / II, na podstawie figurki A. Caasmann. [proj. Albert Caasmann(1886-1968) z 1914 r.]
porcelana biała, szkliwiona, wys. 14 cm
sygn. w wieńcu C w trójkącie CHODZIEŻ / MADE IN POLAND / 7
porcelana biała malowana, szkliwiona, złocenie, wys. 10 cm
sygn. STEATYT / ZB / KATOWICE [proj. Zygmunt Buksowicz(1915-1993)]
brąz patynowany, marmur, 17,5 x 6,2 x 6 cm
sygn. tabliczka na postumencie WYTWÓRNIA ARTYSTYCZNA / MIECZYSŁAW MIECZNIK / WARSZAWA, MARSZAŁKOWSKA 108
porcelana biała, kalka, malatura, złocenie, wys. filiżanki 6,5 cm; spodek 14 x 14 cm, przetarcia, drobne wyszczerbienia i wady fabryczne
sygn. naszkliwinie 3500/2
metal niklowany, łyżeczki alpaka, solniczka i pieprzniczka szkło kryształowe, 21 x 30 x 14 cm
sygn. ALPACCA, kieliszki FOREIGN
brąz patynowany, 14 x 20 x 9 cm
nsygn.
cyna, wys. 5,6 cm
nsygn.
srebro pr. 800, 1651,5 g, kaboszony, szkło barwione, 41,5 x 31 x 31 cm
sygn. 3 głowa Diany E / MJ [Maria Jelinek, czynny 1882-83 w Krakowie]
srebro pr. 11, 309,3 g, 13,5 x 17 x 10 cm
sygn. KALISZ / 11 / SUCK [Jan Fryderyk Suck czynny 1820-1854? w Kaliszu]
plater, 5,8 x 35 x 22,5 cm, niewielkie zagniecenia
sygn. PLEWKIEWICZ / W / WARSZAWIE / M
plater, emalia, 9 x 35 x 35 cm, przetarcia
sygn. WMF / IKORA GERMANY SILVERPLATE [Wurttembergische Metal Fabrik]
porcelana biała, natrysk wybierany, śr. 32 cm
sygn. C w trójkącie / CHODZIEŻ / MADE IN POLAND / 1, naszkliwnie Hand painted /
sygn. C w trójkącie / CHODZIEŻ / MADE IN POLAND / 1, naszkliwnie Hand painted / SZ
kamionka malowana, szkliwiona, śr. 25,5 i 23,5 cm
nsygn. [Spółdzielnia Przemysłu Ludowego i Artystycznego „Kamionka” w Łysej Górze]
szkło trawione, malowane, złocenie, wys. 38,2 cm, ubytki na krawędzi
nsygn.
szkło prasowane, barwione w masie, miodowe, wys. 25 cm, nieznaczne ubytki
nsygn.
szkło kobaltowe, dekoracja trawiona, wys. 22,5 cm
nsygn.
szkło bezbarwne, powlekane biało-niebieskim, wys. 14,5 cm
sygn. naklejka firmowa HAND MADE / MAKORA / KROSNO / ul. Ks. J. POPIEŁUSZKI / made in Poland [Huta Szkła Ozdobnego Makora Krosno]
proj. formy Bronisław Wolanin (1937-2013),
dekoracja sygn. Z [Zakłady Ceramiczne „Bolesławiec”]
ceramika malowana, szkliwiona, wys. 21,5 cm,
dwa pęknięcia
porcelana biała, natrysk wybierany, wys. 32 cm
sygn. W / Wawel / MADE IN / POLAND / 3 [Zakład Porcelany Stołowej „Wawel”, dawniej „KPM Krister” w Wałbrzychu]