RYNEK SZTUKI

242 Aukcja Dzieł Sztuki

07.12.2024 sobota

12:00

RYNEK SZTUKI

ul. Wschodnia 69

90-266 Łódź

Organizator aukcji dolicza 20% opłatę do ceny sprzedaży.
Na aukcji obowiązuje regulamin domu aukcyjnego.

102 obiekty
051
051

Brama Wazów na Wawelu(1938)

akwarela, papier/tektura, 50 x 35 cm
sygn. dat. l.d. MSzczerbiński 1938 / KRAKÓW

Cena wywoławcza:

1 700 zł droit de suite

Estymacja:

1 800 - 2 500 zł

052
052

Henryk SZCZYGLIŃSKI (1881 Łódź - 1944 Warszawa)

Na Plantach

olej, tektura, 24,5 x 20 cm
sygn. p.d. H. Szczygliński

Cena wywoławcza:

3 800 zł

Estymacja:

4 000 - 5 000 zł

053
053

Stefan WEGNER (1901 Sosnowiec - 1965 Łódź)

Pejzaż z rzeką

olej, płótno, 64,5 x 47 cm
sygn. p.d. Swegner

Cena wywoławcza:

15 000 zł droit de suite

Estymacja:

17 000 - 23 000 zł

054
054

Żaglówki na przystani
olej, płótno, 30,5 x 40,5 cm
sygn. l.d. M. Wiśniowski

Cena wywoławcza:

450 zł

Estymacja:

600 - 800 zł

055
055

Ignacy ZYGMUNTOWICZ (1875 Warszawa -1947 Łódź)

Po polowaniu na niedźwiedzia

olej, płótno, 47,5 x 68 cm
sygn. p.d. Zygmuntowicz

Cena wywoławcza:

13 500 zł

Estymacja:

15 000 - 20 000 zł

056
056

Scena mitologiczna
olej, płótno dublowane, 64 x 49 cm
nsygn.

Cena wywoławcza:

2 500 zł

Estymacja:

3 000 - 4 000 zł

057
057

Portret młodej kobiety(l.50-60.XIX w.)
olej, płótno, 54 x 47 cm (owal)
nsygn.

Cena wywoławcza:

3 000 zł

Estymacja:

3 300 - 4 500 zł

058
058

Dwóch mężczyzn
olej, płótno, 100,5 x 70 cm
nsygn.

Cena wywoławcza:

12 000 zł

Estymacja:

14 000 - 18 000 zł

059
059

Sztorm
olej, papier, 21,6 x 32 cm
nsygn.

Cena wywoławcza:

1 500 zł

Estymacja:

1 800 - 2 700 zł

060
060

olej, tektura, 33,7 x 39 cm,5
nsygn.

Cena wywoławcza:

600 zł

Estymacja:

700 - 900 zł

061
061

Kwiaty w zielonym wazonie
olej, pilśnia, 45,5 x 57,5 cm
sygn. nieczytelnie p.d.

Cena wywoławcza:

850 zł

Estymacja:

1 000 - 1 500 zł

062
062

Fara w Warszawie
akwarela, gwasz, papier, 17,3 x 13,5 cm (w św.p-p
nsygn. dat. l,d. Warszawa 950.

Cena wywoławcza:

400 zł

Estymacja:

500 - 700 zł

063
063

Portret mężczyzny z brodą(1933)
kredka, papier, 39,2 x 29,3 cm (owal)
sygn. dat. p.śr. monogramem FH 1933

Cena wywoławcza:

450 zł

Estymacja:

500 - 800 zł

064
064

druk barwny, 14 x 54 cm

Cena wywoławcza:

250 zł

Estymacja:

300 - 400 zł

065
065

Plakat do filmu „Bohater roku” w reż. Feliksa Falka(1986

offset, papier, 96,5 x 66,5 cm

Cena wywoławcza:

350 zł

Estymacja:

400 - 500 zł

066
066

Jakub EROL (1941 Zamość - 2018 Warszawa)

Plakat do filmu „Pan Samochodzik i praskie tajemnice” w reż. Kazimierza Tarnasa(1988)

offset, papier, poprzeczny ślad złożenia, 66,5 x 94 cm

Cena wywoławcza:

100 zł

Estymacja:

200 - 300 zł

067
067

Plakat do filmu „Rodzina Leśniewskich” w reż. Janusza Łęskiego(1981)

offset, papier, 94 x 66 cm

Cena wywoławcza:

100 zł

Estymacja:

150 - 250 zł

068
068

Plakat do filmu „Galimatias czyli Kogel-Mogel II” w reż. Romana Załuskiego(1989)

offset, papier, 96,5 x 67 cm

Cena wywoławcza:

300 zł

Estymacja:

400 - 500 zł

069
069

offset, papier, poprzeczny ślad złożenia, 95,5 x 67 cm

Cena wywoławcza:

350 zł

Estymacja:

500 - 700 zł

070
070

Plakat do filmu „Kogel-Mogel” w reż. Romana Załuskiego(1988)

offset, papier, poprzeczny ślad złożenia, 96,5 x 67 cm

Cena wywoławcza:

150 zł

Estymacja:

250 - 350 zł

071
071

Rafał OLBIŃSKI (ur. 1943, Kielce)

Plakat Teatru Nowego w Poznaniu do przedstawienia „Czego nie widać”(2002)

offset, papier, 98 x 68 cm

Cena wywoławcza:

80 zł

Estymacja:

100 - 150 zł

072
072

Plakat Teatru Nowego w Poznaniu do przedstawienia „Kwartet”(2007)

offset, papier, 94 x 66,5 cm

Cena wywoławcza:

80 zł

Estymacja:

100 - 150 zł

073
073

Plakat do filmu „Flying high (Wysokie loty)” w reż. Ryszarda Filipskiego(1980)

offset, papier, 93,5 x 67 cm

Cena wywoławcza:

80 zł

Estymacja:

100 - 150 zł

074
074

Julian PAŁKA (1923 Poznań - 2002 Warszawa)

Plakat do filmu „Faraon” w reż. Jerzego Kawalerowicza(1980)

offset, papier, 84 x 58 cm

Cena wywoławcza:

200 zł

Estymacja:

300 - 400 zł

075
075

Maciej ŻBIKOWSKI (ur. 1935, Przasnysz)

Plakat do filmu „Hrabina Cosel” w reż. Jerzego Antczaka(1969)

offset, papier, 82 x 58 cm

Cena wywoławcza:

300 zł

Estymacja:

400 - 500 zł

076
076

plater, 10,5 x 12,5 x 8,5 cm
sygn. skrzyżowane młotki / FRAGET N PLAQUE / 2800 / 111

Cena wywoławcza:

850 zł

Estymacja:

900 - 1 400 zł

077
077

plater, szkło, wkład szklany pasowany, 15,5 x 13 x 13 cm
sygn. 11 / znak firmowy z wagą i monogramem CC / 2513537 / CHRISTOFLE

Cena wywoławcza:

500 zł

Estymacja:

600 - 900 zł

078
078

szkło, cyna, wys. 15 cm
sygn. FG / Les Potstainiers Hutois / FINSTAIN [Gaston Falais]

Cena wywoławcza:

400 zł

Estymacja:

500 - 700 zł

079
079

szkło barwione w masie w kolorze różowym w typie Loetz Witwe, nitkowane, iryzowane, okucie srebrne, wys. 36 cm
sygn. półksiężyc korona 800

Cena wywoławcza:

3 300 zł

Estymacja:

3 800 - 5 000 zł

080
080

porcelana biała, malowana, złocenie, wys. 14 cm
sygn. korona między pałkami berła / Rosenthal / SELB-BAVARIA, naszkliwnie Jmay, wycisk K346 / II, na podstawie figurki A. Caasmann. [proj. Albert Caasmann(1886-1968) z 1914 r.]

Cena wywoławcza:

1 000 zł

Estymacja:

1 200 - 1 600 zł

081
081

porcelana biała, szkliwiona, wys. 14 cm
sygn. w wieńcu C w trójkącie CHODZIEŻ / MADE IN POLAND / 7

Cena wywoławcza:

650 zł

Estymacja:

700 - 1 000 zł

082
082

porcelana biała malowana, szkliwiona, złocenie, wys. 10 cm
sygn. STEATYT / ZB / KATOWICE [proj. Zygmunt Buksowicz(1915-1993)]

Cena wywoławcza:

300 zł

Estymacja:

400 - 600 zł

083
083

Figurka Sowa(przed 1962)

brąz patynowany, marmur, 17,5 x 6,2 x 6 cm
sygn. tabliczka na postumencie WYTWÓRNIA ARTYSTYCZNA / MIECZYSŁAW MIECZNIK / WARSZAWA, MARSZAŁKOWSKA 108

Cena wywoławcza:

650 zł

Estymacja:

700 - 1 000 zł

084
084

porcelana biała, kalka, malatura, złocenie, wys. filiżanki 6,5 cm; spodek 14 x 14 cm, przetarcia, drobne wyszczerbienia i wady fabryczne
sygn. naszkliwinie 3500/2

Cena wywoławcza:

2 500 zł

Estymacja:

3 000 - 4 000 zł

085
085

metal niklowany, łyżeczki alpaka, solniczka i pieprzniczka szkło kryształowe, 21 x 30 x 14 cm
sygn. ALPACCA, kieliszki FOREIGN

Cena wywoławcza:

500 zł

Estymacja:

600 - 900 zł

086
086

brąz patynowany, 14 x 20 x 9 cm
nsygn.

Cena wywoławcza:

1 200 zł

Estymacja:

1 300 - 1 700 zł

087
087

cyna, wys. 5,6 cm
nsygn.

Cena wywoławcza:

250 zł

Estymacja:

300 - 500 zł

088
088

srebro pr. 800, 1651,5 g, kaboszony, szkło barwione, 41,5 x 31 x 31 cm
sygn. 3 głowa Diany E / MJ [Maria Jelinek, czynny 1882-83 w Krakowie]

Cena wywoławcza:

12 500 zł

Estymacja:

14 000 - 19 000 zł

089
089

srebro pr. 11, 309,3 g, 13,5 x 17 x 10 cm
sygn. KALISZ / 11 / SUCK [Jan Fryderyk Suck czynny 1820-1854? w Kaliszu]

Cena wywoławcza:

1 800 zł

Estymacja:

2 000 - 2 500 zł

090
090

plater, 5,8 x 35 x 22,5 cm, niewielkie zagniecenia
sygn. PLEWKIEWICZ / W / WARSZAWIE / M

Cena wywoławcza:

650 zł

Estymacja:

700 - 1 000 zł

091
091

plater, emalia, 9 x 35 x 35 cm, przetarcia
sygn. WMF / IKORA GERMANY SILVERPLATE [Wurttembergische Metal Fabrik]

Cena wywoławcza:

500 zł

Estymacja:

600 - 1 000 zł

092
092

porcelana biała, natrysk wybierany, śr. 32 cm
sygn. C w trójkącie / CHODZIEŻ / MADE IN POLAND / 1, naszkliwnie Hand painted /

Cena wywoławcza:

750 zł

Estymacja:

800 - 1 100 zł

093
093

sygn. C w trójkącie / CHODZIEŻ / MADE IN POLAND / 1, naszkliwnie Hand painted / SZ

Cena wywoławcza:

650 zł

Estymacja:

800 - 1 100 zł

094
094

kamionka malowana, szkliwiona, śr. 25,5 i 23,5 cm
nsygn. [Spółdzielnia Przemysłu Ludowego i Artystycznego „Kamionka” w Łysej Górze]

Cena wywoławcza:

250 zł

Estymacja:

300 - 500 zł

095
095

szkło trawione, malowane, złocenie, wys. 38,2 cm, ubytki na krawędzi
nsygn.

Cena wywoławcza:

600 zł

Estymacja:

700 - 1 100 zł

096
096

szkło prasowane, barwione w masie, miodowe, wys. 25 cm, nieznaczne ubytki
nsygn.

Cena wywoławcza:

400 zł

Estymacja:

500 - 800 zł

097
097

szkło kobaltowe, dekoracja trawiona, wys. 22,5 cm
nsygn.

Cena wywoławcza:

500 zł

Estymacja:

600 - 900 zł

098
098

szkło bezbarwne, powlekane biało-niebieskim, wys. 14,5 cm
sygn. naklejka firmowa HAND MADE / MAKORA / KROSNO / ul. Ks. J. POPIEŁUSZKI / made in Poland [Huta Szkła Ozdobnego Makora Krosno]

Cena wywoławcza:

350 zł

Estymacja:

500 - 600 zł

099
099

proj. formy Bronisław Wolanin (1937-2013),
dekoracja sygn. Z [Zakłady Ceramiczne „Bolesławiec”]
ceramika malowana, szkliwiona, wys. 21,5 cm,
dwa pęknięcia

Cena wywoławcza:

400 zł

Estymacja:

500 - 800 zł

100
100

porcelana biała, natrysk wybierany, wys. 32 cm
sygn. W / Wawel / MADE IN / POLAND / 3 [Zakład Porcelany Stołowej „Wawel”, dawniej „KPM Krister” w Wałbrzychu]

Cena wywoławcza:

500 zł

Estymacja:

600 - 900 zł